Wskazówki dotyczące uprawy winogron oraz jeżyny

Od wielu wieków, winogrona są owocami niezwykle popularnymi pośród ludzi z wielu krajów. Oczywiście wykorzystuje się je do produkcji wina, ale także do ciast i deserów, czy również jest możliwość oczywiście jeść winogrona. Poprzez globalizację, w naszym kraju występują różnorakie odmiany winogron, dzięki czemu jest szansa także używać je do wielu czynności i czerpać z nich odpowiedni zysk. Uprawa winogron wiąże się z odpowiednim dbaniem o krzaki winogronowe, ponieważ mają one podatność na szybkie dziczenie, przez co winogrona tracą swoją prezencję i co istotne, własny smak i właściwości.
rozwinięta jeżyna
Napisał: waferboard
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rzecz jasna praca przy uprawie winogron jest czasochłonna i wymaga dużej cierpliwości, ponieważ krzewy te owocują w okresie jesiennym, a czasami późnym latem, kiedy temperatura jest już trochę niższa. Przy bardzo dobrym dbaniu o takie krzewy jest okazja zapewnić sobie obfite plony, co na pewno dla każdego ogrodnika jest wyjątkowo ważne.

Dodatkowe informacje

Stosowanie adekwatnych środków na problemy związane z naszymi roślinami.

Rośliny doniczkowe
Napisał: Sarah and Iain
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com/photos/sarahandiain/2464924813/
Sadownicy znają zagrożenia mające związek z pojawianiem się na ich drzewkach szpecieli i przędziorków. Te, śmiesznie nazywające się, roztocza są szczególnie trudne do zwalczenia na uprawach, na których się pojawią, m.in. ze względu na ich cykl rozrodczy- jeden sezon oznacza wiele, błyskawicznie rozmnażających się, pokoleń tego pasożyta. Dla jabłoni, grusz czy śliw niebezpieczne są przędziorki z gatunku: przędziorek chmielowiec, przędziorek owocowiec oraz pordzewiacz jabłoniowy.


Istnieje okazja aktualnie na temat sposobów uprawy winogron (czytaj o winogronach w projektoskop.pl) pozyskać dużo istotnych wiadomości w specjalistycznych książkach ogrodniczych, ale także w Internecie. Sporo osób specjalizujących się uprawą winogron chętnie dzieli się na różnorakich portalach i forach internetowych takimi informacjami, co umożliwia zazwyczaj poszerzyć zakres swojej wiedzy na taki temat i potem wykorzystać to w swej uprawie. Zakres informacji z tym powiązanych jest wyjątkowo szeroki, co nie tylko ułatwia bardzo dobrze dbać o krzewy winogronowe, ale również wykorzystywać różnorodne naturalne nawozy, które umożliwią skuteczniej ochronić je przed zimą, czy też umożliwią lepiej rozwijać się w okresie letnim. Tego typu wiadomości podawane są również przez fachowców w dziedzinie upraw, którzy dokładnie opisują, jak trzeba dbać o krzewy winogronowe i też jak należy zbierać owoce, aby wyrastały nowe pęki winogron. Warto skorzystać z tych informacji. Jeżyny (więcej znajdziesz tu: http://www.projektoskop.pl/a-3039-jezyna-bezkolcowa.html) w obecnych czasach cieszą się bardzo dużą popularnością i znacznie częściej są wykorzystywane do różnorodnych ciast, deserów itp. Jeżyna bezkolcowa, w Polsce uprawiana jest przez sporą grupę ogrodników, dlatego że odmian takiej jeżyny jest dosyć dużo i każda z nich posiada inny smak i też zupełnie inne właściwości.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.