Kanapa ogrodowa – wybór mebli ogrodowych na taras i na balkon

Krok 1: Zanim dokonamy zakupu odpowiedniej kanapy, zastanówmy się, jaki mebel spełni nasze oczekiwania.

Jeśli dysponujemy tarasem, nasze wymagania zaspokoją wieloelementowe meble tarasowe, w składzie których znajduje się sofa narożna, jedna lub dwie sofy wewnętrzne, pufy i stolik okolicznościowy. Każdy z modułów możemy ustawić zgodnie z własnym upodobaniem, tworząc komfortowy narożnik. Dekoracyjne poduszki na siedzenia i oparcia dopełnią wystrój mebli.

Na balkon nada się bujana kanapa, w kształcie wiszącego fotela, dla jednej lub dwóch osób. Wyściełana wygodnymi poduszkami, zapewni nam efektywny wypoczynek. Jeśli zamierzamy gościć na naszym balkonie przyjaciół, warto sięgnąć po niewielki zestaw ogrodowy, gdzie niewielka kanapa ogrodowa, składane krzesła i niski stolik umożliwią bezproblemowe przebywanie bliskich nam osób.

Meble ogrodowe można ustawić na trawniku, w pobliżu dających cień drzew lub nad oczkiem wodnym. Bujana kanapa – huśtawka pomieści nawet trzy osoby. Zaopatrzona w daszek, ochroni przed słońcem, a nawet niewielkim deszczem. W ogrodzie sprawdzi się również kanapa ogrodowa o kolistym kształcie, wyposażona w składany baldachim. W łatwy sposób można ją przeobrazić w dwuosobową sofę, która znajdzie swoje miejsce na tarasie lub balkonie. A może zainteresuje cię także ten artykuł o najlepszych meblach ogrodowych drewnianych?

Meble tarasowe – meble rattanowe i meble z technorattanu

Krok 2: Ważnym kryterium doboru ogrodowych mebli jest materiał, z którego zostały wyprodukowane.

Meble rattanowe produkuje się z pędów pnącej palmy rotang. Giętki surowiec umożliwia wytwarzanie wielu przedmiotów oraz mebli w dowolnym kształcie i w zróżnicowanych wymiarach. Lekkie meble rattanowe wyróżniają się oryginalnym wyglądem, dzięki któremu nasz balkon lub taras zyskują egzotyczny klimat. Są mocne, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w konserwacji. Nie odkształcają się pod wpływem letnich temperatur i nie szkodzi im umiarkowany deszcz. Jak wszystkie meble drewniane, wymagają sezonowania na czas zimy w pomieszczeniach.

Kanapa rattanowa jest lekkim meblem, który szybko możemy przenieść w dowolne miejsce w ogrodzie lub na tarasie. Piękne wzornictwo i perfekcja wykończenia każdego detalu umożliwiają wykorzystanie sprzętów również wewnątrz mieszkania, gdzie staną się prawdziwą ozdobą salonu.

Dobrym wyborem są meble z technorattanu - tworzywa odpornego na każde warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Zaletą plecionki polietylenowej jest mocna struktura, dzięki czemu materiał nie odkształca się. Technorattan wizualnie niczym nie różni się od naturalnego rattanu, a jego produkcja nie zanieczyszcza środowiska i pozwala ograniczyć wycinanie palm. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o wyposażeniu ogrodu.

Kanapa ogrodowa, na przykład kanapa ogrodowa z palet lub polecane kanapy i meble z technorattanu idealne do ogrodu
Jak wybrać kanapę ogrodową? Praktyczny poradnik krok po kroku

Meble z technorattanu mają stalowy lub aluminiowy stelaż, pokryty farbą proszkową, co chroni go przed korozją. Kanapy, stoły, krzesła i fotele z technorattanu są lekkie, łatwe do ustawiania w dowolnej konfiguracji i bezproblemowego zastosowania w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Na siedziskach i oparciach znajdują się wygodne poduszki, często w kontrastowych kolorach.

Meble ogrodowe z palet – dla kreatywnych użytkowników

Krok 3: Dobieramy meble, które pasują do stylistyki naszych balkonów i tarasów.

Równie ważną sprawą, jak funkcjonalność i właściwości mebli, jest ich wygląd. Meble rattanowe i z technorattanu przydadzą naszemu otoczeniu elegancji i podkreślą wyrafinowany gust użytkowników. Jednak coraz więcej osób zwraca uwagę na meble ogrodowe z palet. Skrzynki i palety stały się tworzywem, z którego powstają lekkie i atrakcyjne meble, pasujące do wnętrz i tarasów w stylu skandynawskim, rustykalnym lub industrialnym. Naturalne drewno zabezpiecza się specjalnymi lakierami oraz maluje na dowolne kolory. Zaimpregnowane palety odporne są na wilgoć, jednak na zimę zaleca się przechować meble w pomieszczeniu. Zaletą tego typu sprzętów jest łatwość ich produkcji, co daje szansę twórczym majsterkowiczom na samodzielne tworzenie oryginalnych zestawów.

Na balkonie sprawdzi się niewielka kanapa ogrodowa z palet, wyłożona kolorowymi poduszkami. Przed meblem warto ustawić stolik okolicznościowy oraz dwa fotele – również wykonane z palet, co pozwoli uzyskać oryginalny zestaw mebli. Minimalistyczny wystrój nada otoczeniu nowoczesny wygląd. Dodatek odpowiednich akcesoriów podkreśli rustykalny styl ekologicznych kompletów. Jasne drewno pięknie prezentuje się na tle zieleni. A może zainteresuje cię także ten artykuł o samodzielnym wykonaniu mebli z palet?

Wygodę mebli z palet docenimy również na tarasie. Modułowe meble, składające się z kilku elementów, stworzą komfortowe zestawy ogrodowe. Najważniejszą częścią sprzętów tarasowych jest kanapa ogrodowa z palet. Modułowa budowa mebli umożliwia skomponowanie narożnika, na który składają się sofa wewnętrzna i sofa narożna, wyłożone kolorowymi poduszkami. Zestaw wypoczynkowy obejmuje także stoliki i fotele. Każdy z elementów możemy dowolnie ustawić, za każdym razem uzyskując nowy efekt. Komplet mebli to także wybór wart rozważenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96.5% czytelników artykuł okazał się być pomocny