Jakie stoły i krzesła ogrodowe kupić?

Wybór krzeseł i stołów tarasowych nie jest wcale tak prosty, jakby się wydawał. Na rynku jest dostępnych wiele różnych zestawów mebli ogrodowych z podłokietnikami, ale i bez podłokietników. Możemy zakupić zestaw mebli ogrodowych składany, ale też i taki, który nie ma takiej możliwości. Stoliki i krzesła na balkon i do ogrodu mogą być wykonane z różnych materiałów o różnej jakości. Dlatego zobaczmy, jakimi cechami powinniśmy się kierować, wybierając stoły i krzesła ogrodowe.

Wybór powinniśmy zacząć od zastanowienia się nad tym, ile czasu możemy poświęcić na konserwację i pielęgnację swoich mebli. Pamiętajmy, że niektóre stoliki i krzesła wymagają regularnej pielęgnacji i konserwacji, a co za tym idzie, i składowania. A to jest kolejny ważny punkt. Jeśli zdecydujemy się na zestaw mebli ogrodowych, który powinien być wprowadzony na czas jesienno-zimowy do pomieszczenia, musimy mieć do tego jakieś pomieszczenie gospodarcze. Oczywiście można zdecydować się na takie krzesła i stoły tarasowe, które się składają, a dzięki temu zaoszczędzimy miejsce składowe. A może zainteresuje cię także ten artykuł o najlepszych meblach ogrodowych drewnianych?

Kolejnym niezwykle ważnym punktem jest to, jaki budżet możemy zagospodarować na nasze meble. Z pewnością najtańszą opcją dostępną na rynku są plastikowe meble ogrodowe, które zakupić można w zwykłych marketach. Nie oznacza to jednak, że nie można zakupić plastikowych mebli ogrodowych o wyższej jakości. Droższe z pewnością będą zestawy mebli z technorattanu, meble rattanowe i drewniane meble ogrodowe. Natomiast to, jakie krzesła i stoły tarasowe wybierzemy na balkon i do ogrodu, zależy tylko od nas. Meble ogrodowe to wybór wart rozważenia.

Czym charakteryzują się drewniane meble ogrodowe, ale też te metalowe, aluminiowe i plastikowe meble ogrodowe?

Kupno drewnianych mebli ogrodowych z podłokietnikami lub bez nich jest już od dawna popularne. Doskonale sprawdzają się one do ogrodów prowadzonych w różnym stylu. Mogą być one stworzone w całości z drewna lub uzupełnione innymi materiałami, np. stalowymi i żelaznymi. Te, które w swojej budowie zawarty mają metal, są zdecydowanie cięższe, a co za tym idzie bardziej stabilne i solidne. Decydując się na taki zestaw, powinniśmy pamiętać o tym, że musimy je regularnie konserwować i pielęgnować, a na czas zimy przechowywać w pomieszczeniu gospodarczym. Dla wielu osób jest to spory problem, dlatego decydują się na zakup imitacji drewna.

Kolejną możliwością jest zakup zestawu mebli ogrodowych z metalu lub aluminium. Wybór jest naprawdę ogromny, ale na pewno lepiej kupić te, których konstrukcja jest solidna. Metale wykorzystywane przy tworzeniu tych mebli wielokrotnie są wzbogacone poliwoodem, szkłem lub textiliną, które muszą być w odpowiedni sposób przygotowane na niekorzystne warunki pogodowe, wodę, promieniowanie UV i skoki temperatur. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o wyposażeniu ogrodu.

Metalowe meble ogrodowe w ogrodzie, czyli polecane stoły i krzesła ogrodowe oraz porady na temat wyboru stołów i krzeseł
Jak wybrać stoły i krzesła ogrodowe? Sprawdzamy ceny, jakość i opinie użytkowników

Nie może tu również zabraknąć bardzo popularnych mebli plastikowych, które kojarzą nam się ze złej jakości meblami z marketów. Obecnie ich jakość może być dużo wyższa, a ich wygląd dorównuje wyglądowi mebli rattanowych. Droższe krzesła i stoły tarasowe są już odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, w tym promieniowanie UV, temperaturę i wodę. Pośród plastikowych mebli ogrodowych mamy szeroki wybór wzorów i kolorów. Dlatego też warto się nad nimi zastanowić.

Czy zestaw mebli z technorattanu, jego imitacji, a także z rattanu może nas zadowolić?

Coraz częściej popularny jest zakup mebli z technorattanu. Zestaw mebli z technorattanu jest o wiele bardziej popularny niż zestaw mebli rattanowych. Dzieje się tak dlatego, że meble technorattanowe są bardziej odporne na warunki atmosferyczne niż te rattanowe. Są one tworzone ze sztucznych tworzyw wplatanych techniką ręczną w metalowe stelaże. Wielką zaletą jest to, że łączą w sobie funkcjonalność, wytrzymałość i elegancję. Klienci decydują się na ich zakup również dlatego, że nie jest im potrzebna skomplikowana i bardzo pracochłonna pielęgnacja i konserwacja, a dodatkowo po okryciu ich specjalnym pokrowcem, nie trzeba ich chować na zimę. Niestety przez to, że są one wykonywane ręcznie, ich cena jest dość wysoka, przez co wiele osób decyduje się na zakup mebli wykonanych z tańszych sztucznych tworzyw, mających imitować technorattan. A może zainteresuje cię także ten artykuł o samodzielnym wykonaniu mebli z palet?

Meble, które imitują te technorattanowe charakteryzują się niższą ceną nie tylko od mebli z technorattanu, ale i mebli rattanowych. Są one łatwe do utrzymania, wytrzymują wahania temperatur, są odporne na działanie promieni UV i wody, ale musimy pamiętać, że materiał, z którego są wykonane, nie jest już tak dobrej jakości, jak technorattan. Poza tym, że mogą być one całkowicie wykonane z plecionki, która swym wyglądem nawiązuje do technorattanu, mogą one również być łączone z metalami i materiałami, przypominającymi drewno. W okresie zimowym lepszym wyjściem będzie odpowiednie zabezpieczenie ich przed działaniem mrozu i wody. Gotowe zestawy mebli to wygodny zakup.

Ostatnią już możliwością, jeśli chodzi o zestawy mebli i nie tylko, są stoły i krzesła ogrodowe wykonane z rattanu. Charakteryzują się one nieprawdopodobną elegancją i doskonale odnajdują się na balkonach, tarasach i w ogrodach zimowych. Pamiętajmy, że jeśli będziemy chcieli zakupić je na swój niezadaszony ogród, wtedy musimy codziennie zakrywać je płachtami albo też będziemy zmuszeni do chowania ich w miejsca zadaszone. Jest to konieczne, ponieważ nie są one odporne na nasłonecznienia i działanie wody. Kupując je, powinniśmy też wiedzieć, że należy je odpowiednio i regularnie pielęgnować i konserwować, a dodatkowo przenosić na zimę do niezbyt nagrzanego, ale suchego pomieszczenia. Dlatego coraz częściej ich zakup nie opłaca się klientom i zamiast inwestować swoje pieniądze w rattan, wolą zakupić tańsze meble imitujące technorattan lub dołożyć trochę pieniędzy i zainwestować w bardziej wytrzymałe i mniej wymagające meble technorattanowe. Meble ogrodowe z tego tworzywa to wybór wart rozważenia. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o meblach do ogrodu.

ikona podziel się Przekaż dalej