Co wziąć pod uwagę przy wyborze mebli tarasowych i na balkon

Balkon i taras to miejsca, w których latem bardzo często przebywamy. Dlatego też powinny się tam znaleźć wygodne meble, na których będziemy mogli usiąść i odpocząć. Zanim jednak wybierzemy się do sklepu z asortymentem balkonowym, warto zastanowić się nad tym, jak chcemy zaaranżować nasz balkon czy też taras.

W pierwszej kolejności powinniśmy zdecydować się, czy na balkonie chcemy utrzymać tradycyjny styl, czy może wolimy minimalistyczne i nowoczesne rozwiązania. Pamiętajmy, że balkon lub taras powinien być zagospodarowany tak, abyśmy czuli się na nim dobrze i wizyta na nim sprawiała nam przyjemność.

Jeśli wiemy już, w jakim stylu ma być prowadzony nasz balkon, możemy zadecydować, które meble balkonowe będą dla nas odpowiednie. Nie zapominajmy, że meble tarasowe i balkonowe muszą być w takich rozmiarach, by bez problemu mieściły się na balkon. Dlatego też musimy znać jego wymiary.

Przy wyborze tych zestawów ogrodowych, nie możemy zapomnieć o tym, by zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego są wykonane stoły i krzesła ogrodowe. Jest to bardzo istotny element, bo decyduje on w głównej mierze o tym, jak wytrzymałe będą nasze meble. Obecnie bardzo dużo osób decyduje się na meble rattanowe, a część z nich jest bardziej przekonana do mebli z technorattanu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tanich meblach ogrodowych?

Ważne jest także to, by stoły i krzesła balkonowe miały możliwość składania. Funkcja ta zapewni nam zaoszczędzenie sporej ilości miejsca w okresie, kiedy nie potrzebujemy mebli ogrodowych na balkonie. Jeśli jednak mamy pomieszczenie, w którym można przechowywać meble, nic nie stoi na przeszkodzie, by nie miały one możliwości składania.

Jakie meble balkonowe mamy do wyboru?

Meble ogrodowe Jysk to jedna z możliwości zakupu, które możemy wziąć pod uwagę. Sklep ten cieszy się bardzo dobrymi opiniami i szeroką ofertą. Wybór mebli ogrodowych Jysk jest naprawdę ogromny, przez co na pewno znajdziemy tam też coś na balkon w naszym domu. Zobaczmy więc, jakie zestawy ogrodowe są dostępne w sprzedaży w różnych miejscach i w jakich kombinacjach mogą być ze sobą łączone meble balkonowe.

Warto wiedzieć, że zestawy ogrodowe nie muszą być wykonane tylko i wyłącznie ze złego jakościowo plastiku, bo tak przeważnie kojarzą nam się meble ogrodowe. Obecnie jednak na rynku ogrodniczo-budowlanym znajdziemy ogromny wybór mebli z technorattanu, z rattanu, z drewna, różnego rodzaju metali oraz tworzyw sztucznych. Meble dostępne są w różnych przedziałach cenowych, ale o tym opowiemy już później.

Zacznijmy więc od podstawowych elementów, a mianowicie od krzeseł balkonowych. Wśród krzeseł balkonowych znajdziemy krzesła bez podłokietników i z podłokietnikami, a także bardzo lubiane przez wiele osób krzesła pozycyjne, które zapewnią nam wygodną pozycję do odpoczynku. Krzesła mogą być plastikowe, metalowe, ale też rattanowe i technorattanowe, tak samo, jak i inne meble.

Kolejnym niezwykle ważnym elementem są stoły, które nie muszą być w dużych rozmiarach, natomiast takie, by można było na nich położyć książkę, kawę, czy też herbatę. Dodatkowo też na większy balkon mogą przydać się nam leżaki, na których będziemy wypoczywać w okresie wiosenno-letnim. Jeśli jednak mamy mało miejsca i chcemy zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, możemy zdecydować się na niewielkich rozmiarów ławkę.

Meble balkonowe, czyli meble ogrodowe na balkon lub taras oraz porady, jak wybrać najlepsze meble balkonowe
Jakie meble balkonowe wybrać? Sprawdzamy oferty, ceny i opinie klientów

Bardzo dobrym wyborem jest kupienie gotowych zestawów ogrodowych, przez co będziemy mieć meble idealnie dopasowane do siebie pod względem stylu, koloru, a nawet modelu. W skład takich zestawów wchodzić mogą fotele, ławki, sofy lub krzesła ogrodowe ze stolikiem, a dodatkowo możemy w nich znaleźć wiele przydatnych dodatków. Do dodatków tych należy między innymi parasol, który ochroni nas przed niekorzystnymi promieniami słonecznymi w upalne lata, a także możemy zakupić dodatkowo skrzynie na przechowywanie drobnych rzeczy. Poza tym nie możemy zapominać o poduszkach na meble balkonowe, które sprawią, że nawet na trochę niewygodnych krzesłach będzie się lepiej siedziało.

Meble ogrodowe na balkon - ceny i opinie na ich temat

Decydując się na meble ogrodowe, ważnym elementem, który w zasadzie decyduje o wyborze tych odpowiednich, jest cena. Oferty w wielu sklepach różnią się od siebie cenowo, natomiast bardzo dobrą opinią cieszą się meble ogrodowe Jysk. W sklepie tym ceny za meble są zróżnicowane i zależy to od wielu czynników, między innymi od tego, jaki jest to mebel, z jakiego materiału jest on wykonany, jaki jest jego producent itp. Dlatego też dla przykładu podamy ceny za meble ogrodowe Jysk.

Zacznijmy więc od standardowych mebli balkonowych, a mianowicie krzeseł, które dostępne są w cenie od 50 nawet do 1500 zł, w zależności od modelu. W innej cenie dostępne są krzesła pozycyjne, których cena zaczyna się na wysokości 500 zł, a kończy na 1200 zł. Z kolei cena za stoły to 60-2000 zł. Dodatkowo w sklepach możemy także zakupić ławki, których koszt to 400-2000 zł. Cena leżaków natomiast zaczyna się od 300 zł, a kończy na 2000 zł. Poza tym w ofercie sklepu dostępne są także fotele, a ich cena wynosi od 900 do 1200 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze kanapy ogrodowej?

Bardzo korzystnym wyborem są również całe zestawy wypoczynkowe, a ich koszt to 160-9000 zł. Oczywiście ceny różnią się w zależności od tego, na ile osób przystosowany jest zestaw ogrodowy, co jest w jego składzie, a także, z jakiego materiału są wykonane te meble. Nie trzeba tutaj zaznaczać, że wyższej jakości materiały wiążą się z wyższą ceną końcową zestawu.

To, jaki zestaw ogrodowy wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od nas i od tego, jakie mamy upodobania. Pamiętajmy jednak, by kierować się tym, co jest wygodne, cenowo przystępne oraz praktyczne. Jeśli zostaną wypełnione te wszystkie cechy, zyskamy satysfakcję i będziemy cieszyć się meblami balkonowymi przez długie lata.

ikona podziel się Przekaż dalej