Skrzynie ogrodowe - jaki materiał wybrać

Technorattan i metal - solidne skrzynki do ogrodu i na balkon

Skrzynie ogrodowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiału. To wszystko zależy od nas, który rodzaj skrzynek będzie najlepszy. Wyróżnia się między innymi skrzynki metalowe oraz skrzynki wykonane z materiału, jakim jest technorattan lub też rattan. Zobaczmy więc, czym charakteryzują się te dwa rodzaje skrzynek.

Zacznijmy od skrzynek z metalu, które charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością. Są to skrzynki sztywne, oczywiście musimy mieć na uwadze to, z jakiego metalu zrobiona jest owa skrzynka ogrodowa. Wielką zaletą takiej skrzynki jest to, że jest ona odporna na warunki pogodowe. Dlatego bez problemu możemy zostawić ją w ogrodzie i mieć pewność, że nic się z nią nie stanie. Natomiast powinniśmy decydować się na zakup skrzyni ogrodowych, które wykonane są z odpornego na rdzewienie metalu.

W takich skrzynkach bez problemu możemy przechowywać poduszki ogrodowe, artykuły ogrodnicze, ale nadają się one również na narzędzia. Warto jednak pamiętać o tym, że nie są one bardzo dekoracyjne. Ceny tych skrzyń są różne. Niektóre możemy kupić tanio, inne drogo. Przedział cenowy, w jakim możemy kupić te skrzynie, wynosi od około 200 do 2000 zł.

Z kolei skrzynie ogrodowe, które wykonane są z technorattanu, cechują się dużą dekoracyjnością. Mamy możliwość zakupu zarówno szarych, jak i białych, brązowych czy zielonych skrzyni ogrodowych. Dodatkowo są one dostępne w różnego rodzaju splotach, co daje nam dużą możliwość wyboru. Skrzynki z technorattanu również odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością na warunki atmosferyczne i możemy je stosować zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie, czy na tarasie.

Powinniśmy wiedzieć, że skrzynie z technorattanu są dodatkowo lżejsze niż metalowe skrzynie, co wpływa na ich korzyść. Na rynku dostępne są zarówno duże, jak i małe skrzynki. Ich cena zależy oczywiście od wielkości, ponieważ mała skrzynia kosztuje około 100 zł, natomiast za dużą skrzynię zapłacimy nawet ponad 1000 zł.

Skrzynia ogrodowa i balkonowa – plastikowe lub drewniane

W przypadku plastikowych skrzynek ogrodowych musimy zwracać szczególną uwagę na rodzaj plastiku, z którego są one zrobione. Warto tutaj zainwestować i kupić porządne skrzynie plastikowe dobrej jakości, ponieważ mają one znacznie większą wytrzymałość. Takimi samymi wartościami się kierujemy, kiedy w naszej kuchni ma znaleźć się krajalnica do kapusty, znana też jako szatkownica do kapusty.

Plastikowa skrzynia może być mała lub duża. Są dodatkowo różne rodzaje kształtów tych skrzyni, bo może być przez nas kupiona skrzynia okrągła, prostokątna lub kwadratowa. Dodatkową zaletą jest różnorodność barw, zaczynają od tych najbardziej podstawowych, jakimi są biała, szara i brązowa barwa, a kończąc na kolorach czerwonych, żółtych czy niebieskich. Ceny za takie skrzynie zaczynają się już na 50 zł.

Kolejnym materiałem, z którego wykonywane są skrzynie jest drewno. Są to skrzynie, które idealnie nadają się do ogrodów, a swoim wyglądem nie odwracają uwagi od otoczenia. Pamiętajmy jednak o tym, że drewniane skrzynie ogrodowe wymagają konserwacji. Mniejsze skrzynie możemy kupić tanio, bo ich cena wynosi około 100 zł, natomiast dostępne są również takie, których cena to około 900 zł. Sprawdź także ten artykuł o warzywniaku w skrzynkach.

Użyteczne skrzynie ogrodowe - skrzynie z siedziskiem

Skrzynia z siedziskiem w ogrodzie i na balkon - o czym pamiętać przy wyborze

Kiedy decydujemy się na skrzynie ogrodowe zwróćmy uwagę na to, z jakiego materiału są one zrobione. Kolejnym elementem jest wielkość skrzyni. Nie jest to istotne, kiedy mamy duży ogród.
Nie zapominajmy o funkcji skrzyni. Jeśli mamy mało miejsca, warto zdecydować się na skrzynie, które posiadają siedzisko. Dzięki temu w jednym miejscu będziemy mieć miejsce do przechowywania narzędzi oraz innych artykułów ogrodniczych. Skrzynki z siedziskiem z reguły wykonywane są z plastiku, drewna lub technorattanu.

Ich ceny są oczywiście większe od cen samych skrzynek, natomiast warto w nie zainwestować. Już takie mało skomplikowane i proste ławki ze skrzyniami ogrodowymi możemy zakupić w cenie około 100 zł. Jeśli jednak zależy nam na zakupie czegoś, co ma lepszą jakość, a dodatkowo jego prezencja jest o wiele bardziej atrakcyjna, wtedy możemy kupić ławki ze skrzynią ogrodową. Trzeba się liczyć wówczas z wyższą ceną. Cena za taką ławkę to koszt około 600 zł, a czasami i więcej.

Skrzynia ogrodowa a dodatki na siedzisko - jakie poduszki wybrać

Przy wyborze poduszek na siedzisko kierujemy się rodzajem skrzyni - z oparciem lub bez. Jeśli mamy oparcie to możemy wybrać poduchę na samo siedzisko, ale także na oparcie. Poduszki mogą być w całości lub w częściach. Wszystko zależy od upodobań. Poduchy w całości zapewnią lepszy komfort użytkowania, gdyż nie będą się przesuwać. Te są nieco droższą opcją.

W przypadku skrzyni ogrodowej z samym siedziskiem. Warto pomyśleć o rozwiązaniu, które zapewni trzymanie się poduch na skrzyni. Można kupić gotowe skrzynie ze specjalnym wgłębieniem, do którego poduszka jest dopasowana i nie będzie spadać.

Jeśli skrzynia stoi na otwartej przestrzeni, narażonej na warunki atmosferyczne, czyli bez zadaszenia warto zakupić poduszki z odpornego, dobrej jakości materiału. Wzory i kolory poduszek są niezliczone. To kwestia gustu użytkownika. Z reguły jednak stawiamy na jednobarwne rozwiązania. Królują szarości, beże, zielenie i brązu.

Skrzynia ogrodowa i jej najlepsi producenci

Bez względu na to, czy kupujemy skrzynkę do ogrodu, szatkownicę do kapusty, nazywaną krajalnicą do kapusty, krzesła ogrodowe, czy ławeczki na balkon, tak skrzynie balkonowe produkowane są przez różnych producentów. Jeśli więc chcemy, by szatkownica do kapusty, krzesło ogrodowe, czy skrzynie balkonowe były dobrej jakości, powinniśmy decydować się na ich zakup u sprawdzonych producentów.

Jeśli chodzi o producentów skrzyń ogrodowych i innych ogrodowych mebli, mamy naprawdę szeroki wybór. Możemy korzystać zarówno z produktów polskich, jak i zagranicznych producentów. Do jednych z najbardziej znanych producentów zalicza się między innymi GARDEN, PROSPERPLAST czy KETER.

Zakupu możemy dokonywać stacjonarnie w sklepach ogrodniczych, ale również przez internet. Jednak przy zakupach stacjonarnych dokładnie możemy przyjrzeć się temu, jak wygląda produkt, co przy zakupach internetowych jest utrudnione. Mimo tego zakupy internetowe akcesoriów ogrodniczych i tak cieszą się dużym zainteresowaniem.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny