Po co nam pokrowce na meble ogrodowe?

Wybór mebli ogrodowych może być dla nas nie lada wyzwaniem. Nie zapominajmy, że meble balkonowe, tarasowe, czy też ogrodowe, w okresie zimowym powinny być odpowiednio zabezpieczone przed wszelkimi szkodliwymi dla nich czynnikami zewnętrznymi, takimi jak np. czynniki atmosferyczne. Zabezpieczenie przydaje się również latem, zwłaszcza gdy nie ma nas w domu, wyjeżdżamy na wakacje itp., ponieważ wtedy zazwyczaj meble te są zostawiane na dworze. Zobaczmy więc jeden ze sposobów, w jaki możemy zabezpieczyć nasze meble przed szkodliwymi czynnikami.

Jednym i bardzo popularnym z takich sposobów jest zakup pokrowców ogrodowych, które nadają się zarówno na meble rattanowe, na meble z technorattanu, czy na meble z plastiku, jak i drewna. Takie pokrowce ochronne nadają się na fotele ogrodowe, na leżaki, ale najbardziej popularne są pokrowce na stoły i krzesła ogrodowe.

Jednak w pierwszej kolejności odpowiedzmy na pytanie: "Po co są nam pokrowce ogrodowe?". Otóż pokrowiec na stół i krzesło ogrodowe, na leżak, czy też na fotel ogrodowy, służy głównie do tego, by chronić nasze meble przed kurzem, słońcem, wilgocią, promieniowaniem UV, deszczem, a także wiatrem. Pamiętajmy jednak o tym, że nie każdy pokrowiec ochronny zabezpieczy nasze meble przed niskimi temperaturami, ale o tym później. Najważniejsze jest to, że pokrowce ochronne na meble rattanowe, na meble z technorattanu, czy te z drewna i metalu, wydłużają żywotność mebli ogrodowych, przez co będziemy mogli cieszyć się nimi w  swoim ogrodzie, na balkonie, czy tarasie o wiele dłużej. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tanich meblach ogrodowych?

Ważne informacje, które warto znać, decydując się na pokrowce ogrodowe

Pokrowce ochronne są niewątpliwie ważnym elementem, który pomaga nam w ochronie mebli ogrodowych i zabezpiecza je przed czynnikami atmosferycznymi. Jednak zanim wybierzemy się do sklepu po interesujące nas pokrowce na meble ogrodowe, powinniśmy dowiedzieć się, na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas wyboru. Jest to bardzo istotne, ponieważ tylko dobrze dobrane pokrowce ogrodowe będą w pełni spełniały swoją funkcję.

W pierwszej kolejności musimy wspomnieć o tym, że pokrowce na stoły i krzesła ogrodowe, ale też te na leżaki i na fotele ogrodowe, powinny być bardzo dokładnie dopasowane do rozmiarów tych mebli. Jeśli nie znamy dokładnych rozmiarów, warto je zmierzyć, a najlepszym rozwiązaniem będzie zakup pokrowców razem z meblami ogrodowymi, ponieważ wtedy mamy pewność, że są one idealnie dopasowane.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest wybór odpowiedniej tkaniny. Tkanina oczywiście musi być bardzo trwała, bo pokrowiec ma starczyć nam na lata, a dodatkowo chronić meble, które znajdą się pod jego powierzchnią. Zaleca się też wybór takiej tkaniny, którą będziemy mogli bez problemu wyczyścić, bo jak wszyscy wiemy, razem z wiatrem, deszczem czy śniegiem, przenoszony jest bardzo dużo brudu i zanieczyszczeń. Sprawdź także ten artykuł o modnych meblach ogrodowych.

Poza tymi elementami ważne jest także to, czy potrzebujemy pokrowce do mebli rattanowych, żeliwnych, czy do mebli z technorattanu. Również pod tym względem dobiera się odpowiedni materiał. Oczywiście można również zakupić pokrowiec całoroczny, który ochroni meble nawet w okresie srogich mrozów.

Gdzie i w jakiej cenie można kupić pokrowce na meble ogrodowe

Pokrowce na meble ogrodowe dostępne są w wielu miejscach. To od nas zależy, które z nich będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Dlatego też, jeśli chcemy kupić pokrowce ochronne, powinniśmy przejrzeć ofertę kilku sklepów, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, w których bardzo często możemy natrafić na wielkie promocje i niższe ceny niż w sklepach stacjonarnych. Pokrowce ogrodowe znajdziemy w takich sklepach jak Leroy Merlin, czy Obi.

Jeśli natomiast chodzi o ceny, mogą być one zróżnicowane. Cena zależeć może od wymiarów mebli, a także tkaniny, z której wykonany ma być pokrowiec ogrodowy. Powinniśmy też pamiętać o tym, że każdy producent może narzucić inną cenę za pokrowce. Nie zapomnijmy o tym, że poza producentem, decydującym podmiotem jest również miejsce, w którym pokrowiec zostanie sprzedany. Dlatego też warto pamiętać o tym, by podczas wyboru przejrzeć kilka sklepów i wybrać ten, którego oferta jest dla nas najbardziej atrakcyjna. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze kanapy ogrodowej?

Podstawowe pokrowce na meble ogrodowe mogą wynosić kilkadziesiąt złotych. Jeśli jednak chcemy, by nasz pokrowiec był trwalszy i lepszy jakościowo, powinniśmy liczyć się z tym, że również cena będzie wyższa. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, by pokrowiec w spodniej części miał oczka, przez które przeciąga się nylonowy sznurek, co zabezpieczy nasze meble i uniemożliwi podwianie tkaniny nawet przy silnym wietrze.

ikona podziel się Przekaż dalej