Szlauf do wody – wygodne narzędzie ręczne do podlewania

Wybór odpowiedniego węża ogrodowego jest warunkiem wygodnej i efektywnej pracy w ogrodzie. Właściwe nawilżanie roślin umożliwia im zdrowy wzrost i spełnienie swojej roli w ogrodzie – dekoracyjnej oraz użytkowej. Jakimi cechami powinien odznaczać się wąż ogrodowy? Z pewnością musi mieć odpowiednią długość – nieco większą niż odległość pomiędzy kurkiem a ostatnimi rabatami. Pozytywne opinie ogrodników dotyczą takich wyznaczników, jak:

 • wytrzymałość na mocne ciśnienie wody, dzięki czemu możliwe jest podlanie roślin nawet w odległych zakątkach ogrodu,
 • wykonanie z trwałych materiałów, posiadających mocny oplot, np. oplot krzyżowy lub spiralny,
 • bezproblemowe użytkowanie, co zapewnia elastyczny wąż ogrodowy, nieskręcający się.

Najczęściej do podlewania ogrodu stosuje się węże o średnicy 13 mm (1/2 cala), 19 mm (3/4 cala) oraz 25 mm (1 cal). Większy przekrój oznacza wyższe ciśnienie wody. Warto zadbać o bezpieczne zwijanie węża ogrodowego i odpowiednie przechowywanie. Zestawy, w skład których wchodzą bęben na węża ogrodowego, wózek i stojak, ułatwią prace ogrodnicze.

Producenci węży ogrodowych

Decydując się na kupno węża do podlewania, sięgnijmy po narzędzie ręczne sprawdzonego producenta, oferującego wytrzymały i elastyczny wąż ogrodowy:

 • Firma GARDENA to wiodący producent węży ogrodowych.Istnieje od 1961 roku. Dostarcza narzędzi ogrodniczych, w tym systemów do podlewania, które zyskały uznanie użytkowników na całym świecie. Od 2007 roku współpracuje z firmą HUSQVARNA, producentem ogrodowych i leśnych urządzeń mechanicznych. Węże ogrodowe GARDENA wchodzą w skład nowoczesnych systemów nawadniających. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, odpowiednich do wykorzystania przy wysokim ciśnieniu wody i nie odkształcających się pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Każdy szlauf ogrodowy jest przyjazny środowisku, bowiem nie zawiera metali ciężkich i ftalanów. Sprawdź także ten artykuł z przeglądem najpotrzebniejszych narzędzi ogrodniczych.
 • Firma CELLFAST jest uznanym wytwórcą akcesoriów ogrodniczych. Jej historia sięga 1990 roku. Do produkcji, między innymi węży ogrodowych, wykorzystuje nowoczesne technologie, a jej asortyment znajduje odbiorców w całej Europie. Węże ogrodowe CELLFAST wyróżniają się trwałością, posiadają trwały oplot krzyżowy i są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Przychylne opinie klientów dotyczą również kosztów. Cena węża ogrodowego wynosi od 36 zł za wąż nawadniający DRIP do 95 zł, za rozciągliwy wąż ogrodowy MULTIFLEX ATSV.
 • Producentami akcesoriów ogrodniczych, również węży ogrodowych, są liczne przedsiębiorstwa i firmy i rodzinne, np., AGAPLAST, firma z 30-letnim doświadczeniem, oferująca swoje produkty klientom w Polsce i w całej Europie, czy firma BRADAS, działająca od 1989 roku.

GARDENA i CELLFAST – bogata oferta narzędzi do podlewania

Węże ogrodowe popularnego producenta - GARDENA

Wąż ogrodowy Basic – wyróżnia się odpornością na odkształcenia oraz wytrzymałością na wysokie ciśnienie wody. Dostępne są węże ogrodowe, wykonane z PVC, o różnej długości przewodów, np. o długości 20 m i średnicy 13 mm oraz o długości 25 m i średnicy 19 mm. Szlauf do ogrodowy wytrzymuje ciśnienie 20-22 barów. Nadaje się do połączenia z elementami systemu do podlewania ORGINAL GARDENA SYSTEM. Produkty mają długoletnią gwarancję – od 8 lat do 12 lat użytkowania. Cena produktów wynosi około 50-60 zł.

Wąż ogrodowy czy też szlauf ogrodowy do podlewania w czasie użycia oraz rodzaje, wykorzystanie oraz polecane węże ogrodowe
Jaki wąż ogrodowy wybrać do ogrodu? Ceny, producenci, polecane długości

Wąż ogrodowy Classic – oferta dotyczy węży o długości 15 m, 20 m i 50 m. Szlauf do wody wytrzymuje ciśnienie 22 barów. Objęty jest 12 letnią gwarancją. Możliwe jest wszechstronne zastosowanie węża do podlewania, dzięki bezproblemowemu łączeniu z ORGINAL GARDENA SYSTEM. Cena produktów - od około 40 zł do około 280 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o zagospodarowywaniu i urządzaniu ogrodu?

COMFORT WĄŻ FLEX – produkt sprzedawany jest zarówno na sztuki, jak i dostępny na metry. Został wyposażony w profil POWER GRIP, umożliwiający łatwe połączenie ze złączką. Współpracuje z elementami ORGINAL GARDENA SYSTEM. Wąż ma grube ścianki i wykonany jest z odpornego i elastycznego tworzywa ze spiralnym oplotem. Opinie użytkowników wskazują na łatwość obsługi węża, który nie skręca się i nie plącze. Szlauf do wody wytrzymuje ciśnienie do 25 barów. Producent objął produkt 20 - letnią gwarancją. Dostępne są przekroje od 13 mm do 32 mm. Wąż ogrodowy, sprzedawany na metry, kosztuje od 5 zł do 28 zł/1 metr bieżący. Cena za wąż ogrodowy, sprzedawany na sztuki, wynosi:

 • około 55 zł/ 10 m,
 • od 65 zł – 130 zł/ 20 m
 • od 90 zł – do około 250 zł /25 m,
 • od 175 zł – do około 370 zł/50 m.

Wąż spiralny – rozciągliwy wąż ogrodowy

 • COMFORT HighFLEX to rozciągliwy szlauf ogrodowy wyposażony w spiralny oplot, dzięki czemu nie skręca się i nie powstają węzły, w czasie jego użytkowania. Narzędzie ręczne wytrzymuje ciśnienie 30 barów. Wąż może być łączony z elementami ORGINAL SYSTEM. Dostępne są długości od 10 m do 50 m. Cena wyrobu – 59 zł za wąż 10-metrowy do około 240 zł – 400 zł za wąż o długości 50 m. Węże objęte są 25-letnią gwarancją.
 • PREMIUM - wąż spiralny SuperFLEX z profilem Power Grip zaopatrzony jest w gęsty spiralny oplot, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymały. Nadaje się do zastosowania, przy ciśnieniu wody 35 barów. Korzystne opinie klientów podkreślają bezproblemowe podlewanie roślin i łatwe zwijanie węża ogrodowego. Narzędzie objęte jest 35-letnią gwarancją. Wąż o długości przewodu 20 m dostępny jest od około 120 zł. Cena za wąż 25 m to około 300 zł, natomiast za wąż 50-metrowy zapłacimy 340 zł.
 • Wąż spiralny – dostępny jest w zestawie 4-elementowym, składającym się ze zraszającego pistoletu, dwóch złączy oraz z przyłącza kranowego. Przewód ma 10 m długości oraz przekrój 9 mm. Sprawdza się w niewielkich przydomowych ogródkach, na tarasach i balkonach. Do atrakcyjnych funkcji należy automatyczne zwijanie węża ogrodowego. Produkt objęty jest 5-letnią gwarancją. Za zestaw zapłacimy od 150 zł do około 170 zł.
Zwinięty żółty wąż ogrodowy czy też szlauf ogrodowy do podlewania, rodzaje, wykorzystanie oraz polecane węże ogrodowe
Jaki wąż ogrodowy wybrać do ogrodu? Ceny, producenci, polecane długości

CELLFAST – oferta węży ogrodowych

 • MULTIFLEX - z oplotem ATSV -wąż, o długości od 25 m do 50 m, jest elastycznym i miłym w dotyku wyrobem. Należy do narzędzi łatwych i wygodnych w obsłudze – nie plącze się, jest odporny na promieniowanie UV i uszkodzenia mechaniczne. Wnętrze przewodu dostosowane jest do kontaktu z żywnością. Cena węża – od 95 zł/szt.
 • ORIGINALFLEX – to 4-warstwowy szlauf ogrodowy, zaopatrzony w oplot krzyżowy. Dostępne są produkty o długości 25 m oraz 50 m. Wąż nie zawiera toksycznych składników, a jego wnętrze dostosowane jest do kontaktu z żywnością. Narzędzie może być użytkowane w szerokim zakresie temperatur – od -20 stopni Celsjusza do +60 stopni Celsjusza. Za produkt zapłacimy 90 zł/szt.
 • HOBBY - wąż z oplotem ATS – krzyżowo-trykotowym, dostępny jest w rozmiarze 25 m i 50 m, o przekroju ½ cala, 5/8 cala, ¾ cala oraz 1 cal. Jest wężem 6-warstwowym. Narzędzie nadaje się do kontaktu z produktami spożywczymi. Może być użytkowany w temperaturach od -20 stopni Celsjusza do +60 stopni Celsjusza. Cena węża to około 80 zł/szt.
 • ECONOMIC – wąż 3-warstwowy, o krzyżowym oplocie i długości 30 m, dostępny jest już od 22 zł. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością na ciśnienie wody. Oferowane są przekroje węża o średnicach ½ cala, ¾ cala, 5/8 cala, 1 cal oraz 5/4 cala i 6/4 cala. Wąż może być użytkowany w temperaturach od -10 stopni Celsjusza do +50 stopni Celsjusza.

Wózek na wąż – zwijanie węża ogrodowego

Przechowywanie węża ogrodowego, o długości 20 m, 30 m, czy 50 m, może sprawić sporo problemów. Długi wąż ogrodowy zabiera sporo miejsca i wymaga umieszczenia w przestronnym pomieszczeniu, w którym nie dojdzie do załamania przewodu, co zakłóci jego bezproblemową pracę. Pomocny okazuje się wózek na wąż. Urządzenie zabiera niewiele miejsca, zaopatrzone jest w bęben na węża ogrodowego oraz poręczną korbę do jego zwijania.

Firma Gardena proponuje klientom wózek z prowadnicą – AquaRoll Easy. Korba pozwala wygodnie zwijać wąż, dzięki ergonomicznej budowie i wyposażeniu w miękkie elementy. Wózek wykonany jest z materiałów odpornych na niskie temperatury. Dostępne są rozmiary wózków L, M oraz S, na węże o określonych rozmiarach. Produkty objęte są 5-letnim okresem gwarancyjnym.

Wózki z bębnem na wąż ogrodowy produkuje również firma CELLFAST. Produkty wykonane zostały z wytrzymałych materiałów – najwyższej jakości stali oraz z aluminium. Wózek posiada łatwy w obsłudze bęben, uniemożliwiający załamywanie się węża. Jest wygodny w prowadzeniu, bowiem szeroko rozstawione koła pokonują z łatwością przestrzeń ogrodu. Obsługę wózka ułatwia regulowana rączka oraz ergonomiczna korba.

ikona podziel się Przekaż dalej