Basen ogrodowy dla dzieci - jaki wybrać?

Czy warto kupić basen ogrodowy dla dzieci

Dzieci uwielbiają pluskać się w wodzie. Szczególnie w upalne dni jest to świetna zabawa dla całej rodziny. Wyjazdy najchętniej spędzamy nad wodą, gdzie dorośli mogą popływać, a dzieci pobawić się w brodziku. Jednak nie zawsze możemy wyjechać nad wodę i nie zawsze możemy wybrać się na basen. Osoby posiadające ogród mogą zainstalować basen ogrodowy dla dzieci, aby cieszyć się zabawą na świeżym powietrzu.

Wybierając basenik dla dzieci, należy wziąć pod uwagę wiek i liczbę dzieci. Małe baseniki dmuchane nadają się także dla niemowlaka, który może się bezpiecznie pluskać w małej ilości wody. Zaś starsze dzieci będą chciały bawić się w basenie większym i głębszym, takim jak basen rozporowy. A może zainteresuje cię ten artykuł o basenie rozporowym do ogrodu?

Baseny kąpielowe - rodzaje

Aby właściwie wybrać basen dziecięcy do ogrodu, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wielkość ogrodu, lecz także dla jakiego dziecka kupujemy basen.

Do wyboru mamy następujące baseny kąpielowe:

  1. baseny dmuchane dla dzieci,
  2. baseny rozporowe,
  3. baseny na stelażu.

Baseny dmuchane dla dzieci przeznaczone są dla dzieci do 3. roku życia, czyli są odpowiednie także dla niemowlaka. Basen rozporowy wybieramy dla dzieci powyżej 5 lat, zaś basen stelażowy wtedy, gdy kąpać się będą także dorośli lub gdy chcemy uczyć dzieci pływać. Basen dmuchany dla dziecka to wybór wart rozważenia.

Ceny basenów ogrodowych dla dzieci

Zakup baseniku dla dzieci nie oznacza dużej inwestycji. Szczególnie tanie są baseny dmuchane. Małe baseniki dmuchane dla dzieci można kupić już od 7 zł. Od około 40 zł możemy zakupić dmuchany basenik z daszkiem w różnych, fantazyjnych kształtach. Jeśli chcemy dla dziecka zakupić basen ze zjeżdżalnią lub w fantazyjnym kształcie, na przykład zamku, będzie to koszt powyżej 100 zł.

Ceny najtańszych małych basenów rozporowych zaczynają się już od 24 zł. Jeśli chcemy, aby dzieci mogły pływać w basenie ogrodowym, musimy liczyć się z ceną od 200 zł za głębszy basen rozporowy lub stelażowy.

Dmuchane baseny dla dzieci - informacje

Baseny dmuchane dla dzieci

Dmuchane baseny dla dzieci mają wiele zalet, jednak nadają się tylko dla małych dzieci do 3., a nawet 4. roku życia. Mały dmuchany basenik dla dzieci zapewnia bezpieczeństwo, gdyż dziecko się nie przewróci, nie utonie i nie uderzy, gdyż tego rodzaju basen dziecięcy jest miękki. Ważne jest aby basenik dla dzieci ustawić nie bezpośrednio na słońcu, wlać wodę odpowiednio do wieku dziecka i stale nadzorować bawiące się dzieci. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze basenu ogrodowego?

Dmuchany basen dziecięcy to idealne rozwiązanie na zabawę w wodzie dla niemowlaka, który może pluskać się w płytkiej wodzie. Starszemu dziecku można dać zabawki ogrodowe do zabawy w wodzie. Zaś dzieciom powyżej 3 lat można zakupić basen ze zjeżdżalnią. W kategorii basenów dmuchanych królują baseny Intex, które stanowią wodne place zabaw ze zjeżdżalniami, dmuchanymi zabawkami i w fantazyjnych kształtach. Warto zatem kupić basen dmuchany dla dziecka z atrakcjami.

Dmuchane baseny dla dzieci - zalety

  • niska cena - dmuchany basen ogrodowy dla dzieci można kupić już za kilka złotych,
  • mała waga - baseny dmuchane są lekkie i przenośne. Można je złożyć i zabrać ze sobą na wyjazd lub na działkę,
  • szybkie pompowanie - dmuchane baseny dla dzieci można bardzo szybko ustawić w ogrodzie, wystarczy je napompować.

Małe baseniki dmuchane - wady

Baseny kąpielowe dmuchane wykonane są z materiałów gumowych, które się nietrwałe i łatwo je przebić lub uszkodzić. Ponadto małe baseniki służą nam krótko, gdyż dziecko szybko z nich wyrasta.

Dziecko w basenie, czyli basen ogrodowy dla dzieci czy basenik dla dzieci i polecane baseny dmuchane dla dzieci
Basen ogrodowy dla dzieci - rodzaje, ceny, opinie, wymiary, producenci

Basen rozporowy dla dzieci

Woda utrzymuje basen rozporowy w swoim kształcie, gdyż w czasie napełniania ścianki basenu są rozpierane przez wodę. Dzięki temu baseny kąpielowe tego rodzaju mogą być większe, głębsze i może się w nich kąpać więcej dzieci, a także dorośli w pozycji siedzącej. Baseny rozporowe przeznaczone są dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Baseny rozporowe wykonane są z miękkich materiałów, na przykład PCV i poliestru. Najmniejsze baseny rozporowe mają wymiary ok. 240x80cm, a największe mogą mieć nawet 6 metrów. Baseny rozporowe są droższe od dmuchanych. Jednak już poniżej 100 zł można nabyć nieduży basen rozporowy. Sprawdź także ten artykuł o basenach Intex do ogrodu.

Basen rozporowy jest większy i pozwala na głębszą wodę. Dlatego też rodzice nigdy nie powinni pozwolić, aby dziecko poniżej 3. roku życia weszło do basenu bez obecności dorosłych.

Baseny ogrodowe dla dzieci - najlepsze marki

W rankingach basenów dla dzieci królują baseny Intex i baseny Bestway. Intex oferuje baseny i wodne place zabaw dla małych dzieci w cenach od około 75 do 225 zł. Baseny Intex to wodne miejsca do zabawy z dmuchanymi zjeżdżalniami, z daszkiem, pełne dmuchanych zabawek i zwierzaków a także z fontanną, którą można uruchomić podłączając węża ogrodowego.

Jednym z najbardziej popularnych jest Intex plac zabaw krokodyl w cenach od 105 do 167 zł. W tym baseniku dzieci nie będą się nudzić. Zjeżdżalnie i dmuchane zabawki ogrodowe umożliwią dziecku zabawę na długie godziny. Basenik z daszkiem pozwala skryć się przed słońcem. Kupujący dobrze ocenili wielkość i wytrzymałość baseniku. Duży, kolorowy basenik stanowi ogromną frajdę dla dzieci.

Dużą popularnością cieszą się również baseny Bestway, które stanowią wodne placyki zabaw dla dzieci. Szczególnie popularny jest model Bestway Dmuchany Basen Plac Zabaw Akwarium w cenie od 124 do 146 zł. Basen wykonany jest z winylu i ma wymiary 239 x 206 x 86 cm. Dodatkowe wyposażenie jak delfin, 2 rybki, ośmiornica z dwoma krążkami do rzucania oraz zjeżdżalnia z wbudowanymi pierścieniami przytrzymującymi i linką holowniczą, sprawią, że dzieci będą bawić się bez końca. Baseny Bestway są dobrze oceniane przez nabywców, chociaż zdarzają się opinie o małej wytrzymałości tych basenów. Sprawdź także ten artykuł o basenach Bestway do ogrodu.

Akcesoria do basenów dla dzieci

Zabawa dzieci w basenie to nie tylko woda, lecz także zabawki ogrodowe i akcesoria do basenów. Aby zwiększyć bezpieczeństwo zabawy w basenie można dokupić dmuchane rękawki kółka.

Idealne do zabawy w basenie będą dmuchane lub gumowe zabawki ogrodowe, które pływają po powierzchni wody. Świetną zabawę zapewnią także piłki lub pistolety na wodę. Prócz zabawek, warto pomyśleć również o zakupieniu czepków kąpielowych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny