Baseny ogrodowe - oferta Castoramy

Latem chętnie spędzamy wolny czas nad wodą. Świetnym sposobem relaksu na świeżym powietrzu jest własny basen ogrodowy. Instalacja stałego basenu ogrodowego stanowi dużą i kosztowną inwestycję. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup basenu, który możemy samodzielnie złożyć i ustawić w ogrodzie. Taki basen jest jednocześnie przenośny, gdyż można go złożyć i przewieźć na działkę czy zabrać ze sobą na wakacje.

Szeroką ofertę basenów ogrodowych oraz mebli ogrodowych znajdziemy w Castoramie, gdzie na klientów oczekują atrakcyjne promocje. Oferta Castoramy obejmuje takie rodzaje basenów jak:

  • dmuchane baseny dla dzieci,
  • baseny rozporowe z filtracją wody i bez,
  • baseny stelażowe z filtracją wody i bez,
  • baseny typu jacuzzi.

Obecna oferta Castoramy obejmuje baseny Bestway i baseny Blooma. W obecnej ofercie Castoramy nieobecne są baseny Intex.

Baseny w Castoramie

Baseny dla dzieci

Dla małych dzieci wybieramy przede wszystkim basen dmuchany, który jest tani, łatwy w montażu, bezpieczny dla dziecka i wygodny. Taki basen szybko się ustawia w ogrodzie, wystarczy go nadmuchać. Basen dmuchany jest bezpieczny dla małego dziecka, a nawet niemowlaka, gdyż jest płytki, miękki, łatwo do niego wejść i wyjść.

Jeśli chodzi o ofertę basenów/brodzików dla małych dzieci to w Castoramie, mamy do wyboru dwa baseny dmuchane wykonane z tworzywa sztucznego o średnicy 122 cm i 183 cm.

Baseny rozporowe

Kupując baseny dla dzieci starszych oraz dorosłych, najlepiej wziąć pod uwagę baseny rozporowe, które działają na zasadzie rozpychania ścianek basenu przez wodę, która utrzymuje kształt basenu. Castorama oferuje kilka wersji basenów rozporowych marki Blooma i Bestway w cenach od 79 do 328 zł. Najtańszym rozwiązaniem są baseny Blooma o średnicy 152 i 244 cm, bez pompy, wykonane z wytrzymałego PCV. Mają one 3-warstwowe ściany boczne z poliestru. Użytkownicy oceniają te produkty jako dobre rozwiązanie dla dzieci do ogrodu. Jednak dla dorosłych są one za niskie, gdyż ich wysokość to 66 cm.

Castorama oferuje również większe baseny rozporowe z filtracją wody. Są one bardziej wygodne dla dorosłych, gdyż mają wysokość ścianek 76 cm. Baseny o średnicy 305 i 366 cm pozwalają na wygodną kąpiel dla kilku osób dorosłych i dzieci.

Baseny stelażowe

Baseny ogrodowe, w których można nie tylko pluskać się i bawić w wodzie, lecz także pływać, to baseny stelażowe. Mają one bardziej stabilną konstrukcję, która pozwala na wysokie ścianki od 76 do 132 cm, dzięki czemu są odpowiednie dla osób dorosłych. Konstrukcja na metalowym stelażu wymaga jednak więcej czasu, aby taki basen złożyć. Jeśli nie musimy każdorazowo składać basenu, w zestawie otrzymujemy nakrycie pozwalające utrzymać wodę w czystości. Stelażowe baseny w Castoramie wyposażone są w pompę filtrującą wodę.

Basen stelażowy ogrodowy, a także baseny w Castoramie, w tym takie baseny ogrodowe, jak baseny rozporowe czy baseny stelażowe
Baseny ogrodowe w Castoramie - przegląd oferty, ceny, opinie, porady zakupowe

Dla starszych dzieci wystarczy mniejszy basen okrągły Blooma o średnicy 305 i wysokości 76 cm lub basen prostokątny o wymiarach 400 x 211 x 81 cm.

Castorama oferuje również wysoki basen do pływania dla dzieci i dorosłych o wymiarach 549 x 132 cm. Basen posiada pompę filtrującą oraz drabinkę do wchodzenia. Basen ten można przystosować do swoich potrzeb. Wlewając mniej wody, można dostosować basen dla starszych dzieci, zaś dorośli będą w nim mogli siedzieć.

Ceny basenów ogrodowych

Rozrzut cenowy basenów i mebli ogrodowych w Castoramie jest spory, gdyż znajdziemy to baseny ogrodowe od 19 do 3000 zł. Najtańszy będzie mały basen dmuchany dla małego dziecka w cenie 19.98 zł. Zaś ceny basenów ogrodowych Jacuzzi sięgają 3000 zł. Sprawdź także ten artykuł o basenach Intex do ogrodu.

Basen dmuchany wystarczy dla małego dziecka do pluskania. Dla starszych dzieci potrzebny będzie basen rozporowy i taki kupimy w Castoramie już za 79,98 zł. Jest to prosty basen bez pompy filtrującej. Natomiast droższe wersje z filtracją wody i wysokością ścianek umożliwiające kąpiel dorosłych, Castorama oferuje w cenach 238 i 328 zł za baseny o średnicy odpowiednio 305 i 366 cm.

Baseny stelażowe w Castoramie są znacznie droższe. Za najmniejszy model marki Blooma okrągły (305 x 76 cm) zapłacimy 548 zł, zaś prostokątny 698 zł. Za basen stelażowy, w którym można swobodnie pływać (549 x 132 cm), musimy już zapłacić 2298 zł.

W Castoramie znajdziemy również modne baseny brązowe marki Bestway, które wyglądają bardzo dekoracyjnie na tle ogrodu. Baseny stelażowe brązowe o wymiarach 4,27 x 1,07 m, z filtracją, drabinką do wchodzenia i obudową z winylowych płytek, prezentują się bardzo elegancko. Tańsza wersja tego basenu kosztuje 1298 zł. Droższa wersja za 1398 zł posiada dodatkowo system Seal & Lock nadaje konstrukcji większą stabilność. Dla amatorów relaksu w wodzie Castorama przygotowała ofertę basenów ogrodowych jacuzzi w cenach od 1498 zł do 2998 zł różniące się ilością dysz, wielkością i głębokością.

Oferta Castoramy w dziedzinie basenów ogrodowych nie jest duża, ale zupełnie wystarczająca dla osób o różnych potrzebach. Znajdziemy tu zarówno baseny dmuchane dla małych dzieci, baseny rozporowe i stelażowe dla starszych dzieci, jak również głębokie baseny, gdzie nawet dorośli mogą popływać. Każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie w zależności od potrzeb i wielkości miejsca w ogrodzie. Sprawdź także ten artykuł o basenach Bestway do ogrodu.

ikona podziel się Przekaż dalej