Orientacyjna cena kostki brukowej

Cena kostki brukowej zależy w dużej mierze od specyfikacji technicznej produktu. Najtańsza w zakupie będzie szara kostka betonowa, zwana także przemysłową. Za modele o grubości 4 – 6 cm zapłacimy około 20 – 35 zł/m2. Jednak kostka betonowa barwiona będzie już nieco droższa. Betonowa kostka brukowa w kolorze grafitowym, żółtym lub brązowym może już kosztować od 30 do 60 zł.

Jeszcze większym wydatkiem okazuje się kostka bauma o grubości 8 cm. Szara kostka brukowa będzie kosztować 40 – 45 zł/m2. Z kolei produkty kolorowe nabędziemy do kwoty 55 zł/m2.

W ofertach sprzedaży znajduje się także betonowa kostka szlachetna. Proces jej produkcji jest bardziej skomplikowany. Materiał zostaje poddany dodatkowej obróbce. Do najpopularniejszych technik obróbki należą:

 • Płukanie – polega na wypłukiwaniu wierzchniej powłoki betonu. Dzięki temu na powierzchni kostki pojawia się estetyczne kruszywo.
 • Szczotkowanie – nadaje kostce większą porowatość i uwidacznia ozdobne kruszywo. Kostki szczotkowane skutecznie imitują produkty z kamienia naturalnego
 • Łupanie – polega na sztucznym postarzaniu i nadaje kostce zabytkowy design.

Szlachetna kostka brukowa jest droższa od swoich przemysłowych odpowiedników. A sprzedaż kostki brukowej z wysokiej jakości materiału oznacza cenę od 70 zł/m2 w górę. Pamiętajmy też, że koszt ułożenia takiej kostki będzie nieco wyższy.

Wielu inwestorów poszukuje bardziej eleganckich rozwiązań. W ofertach producentów znajduje się kostka brukowa z kamienia naturalnego. Największą popularnością cieszą się tu produkty z granitu. Najtańsza w zakupie będzie szara kostka granitowa o rozmiarach 40 x 60 mm. Nabędziemy ją od kwoty 60 zł/m2. Cena za m2 kostki brukowej, czerwonej lub czarnej to przynajmniej 120 zł.

Kostka granitowa o większych rozmiarach (np. 60 x 80 mm) będzie jeszcze droższa. Ceny producentów zazwyczaj osiągają stawkę 150 – 250 zł.

Jeszcze większym wydatkiem będzie kostka ogrodowa ze sjenitu. Cennik za m2 produktów gr 6 cm wynosi przynajmniej 220 zł.

Powyższe ceny stanowią jedynie wartość orientacyjną. Ostatecznie to, ile kosztuje kostka brukowa jest uzależnione od jej jakości oraz od stawki konkretnego producenta. Dlatego w kolejnych punktach opiszemy aktualny cennik znanych producentów, oferujących swoje produkty na terenie całego kraju.

Jeżeli chciałbyś natomiast dowiedzieć się więcej szczegółów o poszczególnych rodzajach kostki brukowej, zapraszamy do lektury tego artykułu.

Ile kosztuje kostka brukowa Bruk Bet

W ofercie handlowej firmy Bruk Bet znajdziemy wiele typów kostki brukowej. Do najpopularniejszych z nich należą:

Kontur – to ciekawie wyglądająca kostka brukowa, która skutecznie imituje kamień naturalny. Jest dostępna w czterech formatach

 • 13,9 x 10,4 cm.
 • 13,9 X 13,9 cm.
 • 13,9 x 17,4 cm.
 • 13,9 x 20,9 cm.

Kostki szlachetne Kontur są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych.

 • Color-Mix – w kolorach wapień dewoński, pastelowa harmonia, wapień muszlowy, cappuccino, ruda kobaltu oraz brąz kasztanowy. Koszt ich zakupu wynosi 61,50 zł/m2.
 • Multigran – w wersji kolorystycznej kokos, grano beżowy, sjenit, grano czarny, grano żółty oraz grano brązowy. Regularny cennik producenta określa wartość produktu na 76 zł/m2.
 • Mono-Color – najtańsza pozycja wśród modelu Kontur. Kostka brukowa przybiera barwę szarą oraz grafitową. Koszt jej zakupu wynosi 48 zł/m2.

Bruk Śląski – to znane kostki brukowe marki Bruk Bet, gr 6 cm. Dostępne w siedmiu wariantach rozmiarowych, od 10,4 x 13,9 cm do 20,9 x 13,9 cm. Cena kostki brukowej za m2 zależy od wersji kolorystycznej, najtaniej zapłacimy za mono color:

 • Color Mix – cennik zakupu podaje kwotę 61zł/m2.
 • Multigran – kosztuje ok. 76 zł/m2.
 • Mono Color – regularna cena sprzedaży to 44 zł/m2.

Novator Piano – ciekawy typ kostki wielkoformatowej. Dostępny w grubości 8 cm wytrzymuje duże obciążenia i może być z powodzeniem wykorzystany jako element wykończeniowy podjazdów i parkingów. Cennik kostki zależy od jej formatu, i tak:

 • Kostka brukowa 20 x 15 cm – koszt ok. 105 zł/m2.
 • Kostka brukowa 30 x 30 cm – koszt ok. 98 zł/m2.
 • Kostka brukowa 60 x 30 cm – koszt ok. 110 zł/m2.

Cena kostki brukowej - sprawdź, ile kosztuje kostka brukowa
Kostka brukowa w trakcie układania o standardowym kształcie kostek w szarym kolorze, obok pojedyncze porozrzucane kostki

Nosalit – to kolejne ciekawe wzory kostki brukowej, które sprawiają, że brukarstwo zyskuje szersze możliwości aranżacyjne. Model Nosalit jest dostępny w trzech grubościach, od 4 do 8 cm. W ofercie Bruk Bet znajdują się kostki w kształcie kwadratu, prostokąta, rombu oraz koła. Cennik zakupu prezentuje się następująco:

 • Color Mix – 66 do 67 zł/m2 (w zależności od grubości i barw).
 • Multigran – 72 do 78 zł/m2.
 • Mono Color – 38 do 62 zł/m2.

Płyty tarasowe Romantica – producent kostki zajmuje się także sprzedażą eleganckich płyt tarasowych. Model Romantica cieszy się dużym uznaniem wśród klientów. Jest dostępny w pięciu wersjach rozmiarowych

 • 20 x 40 cm – 117 zł/m2,
 • 40 x 40 cm – 117 zł/m2,
 • 40 x 60 cm – 117 zł/m2,
 • 40 x 80 cm – 117 zł/m2,
 • 60 x 60 cm – 135 zł/m2.

Multigran Lux – dostępna w popularnym formacie 30 x 45 cm. Jej barwy to kokos, grano sjenit, grano beżowy, grano oraz grano brązowy. Cennik Multigran Lux wynosi 105 zł zł/m2.

Kostka brukowa z kamienia naturalnego – Bruk Bet oferuje także ciekawe wzory kostki brukowej z kamienia naturalnego. W ofercie znajdziemy między innymi:

 • Szara kostka granitowa 4 x 6 cm – 65 zł/m2.
 • Czerwona kostka granitowa – 4 x 6 cm – 126 zł/m2.
 • Sjenit 4 x 6 cm – 126 zł/m2.
 • Szara kostka granitowa 8 x 11 cm – 115 zł/m2
 • Czerwona kostka granitowa 8 x 11 cm – 225 zł/m2.
 • Czarna kostka granitowa 8 x 11 cm – 225 zł/m2.
 • Sjenit 8 x 11 cm – 225 zł/m2.

Elementy uzupełniające – w ofercie Bruk Bet znajdziemy też substancje, które pozwolą utrzymać kostkę w idealnym stanie. Do grupy popularnych produktów należy:

 • Impregnat do kostki ogrodowej – 86 zł/l.
 • Preparat do usuwania wykwitów wapiennych – 22 zł/l.
 • Preparat czyszczący przeznaczony do stosowania na płyty tarasowe i kostkę – 17 zł/l.
 • Preparat do usuwania alg i porostów – 17 zł/l.

Pamiętaj, że jeżeli szukasz firmy, która ułożyłaby dla Ciebie podjazd z kostki, nie ma lepszego sposobu niż skorzystanie z darmowej usługi Szukaj Wykonawcy na Kalkulatorach Budowlanych. Wypełniasz bardzo prosty formularz, potwierdzasz szczegóły zapytania i czekasz na oferty od firm zainteresowanych jego realizacją.

Ile kosztuje kostka brukowa Polbruk

Polbruk to kolejny duży producent. W jego ofercie znajdziesz nie tylko kostkę betonową, ale także płyty tarasowe, galanterię betonową oraz wszelkiego rodzaju materiały budowlane. Cennik kostki brukowej firmy Polbruk przedstawia się następująco:

Avanti – to ciekawe wzory kostki brukowej o grubości 6 lub 8 cm. W ofercie znajdują się produkty o barwie szarej, ciemnoszarej, grafitowej, żółtej, czerwonej oraz brązowej. Kostka brukowa Avanti o płukanej fakturze i grubości 6 cm będzie wydatkiem rzędu 81 zł. Z kolei kostki szlachetne o grubości 8 cm nabędziemy za ok. 89 zł.

Teriso – to dość elegancka, a jednocześnie tania kostka brukowa polbrukowa. Posiada nietypowe kolory takie jak sahara, pastel oraz nerino. Jest dostępna w czterech wariantach rozmiarowych, grubości 6 cm. Cena za m2 kostki brukowej Teriso wynosi niespełna 74 zł.

Carmino – skutecznie imituje zabytkowy bruk i jest dostępna w aż dziewięciu wariantach kolorystycznych. Producent kostki przewidział cztery warianty rozmiarowe o grubości 6 oraz 8 cm. Cena gładkiej kostki brukowej o grubości 6 cm wynosi 68 zł. Z kolei produkt o powierzchni postarzanej będzie już kosztował 71 – 86 zł (w zależności od barwy). Cena kostki brukowej o grubości 8 cm będzie nieco wyższa. Za produkty gładkie zapłacimy ok. 80 zł. Z kolei cennik postarzanej kostki waha się pomiędzy 87, a 92 zł.

Country – to ciekawa, postarzana kostka brukowa o wymiarach 14 x 14 cm i grubości 6 cm. Dostępna w trzech paletach kolorystycznych daje ciekawe możliwości dekoracyjne. Cena za m2 kostki brukowej wynosi 87 zł.

MultiComplex – nowość w ofercie firmy Polbruk. To eleganckie płyty tarasowe, dostępne w trzech wariantach rozmiarowych (od 20 x 40 cm do 60 x 40 cm). Gładka powierzchnia płyty może przybierać kolor mokka lub latte merino. Cena kostki brukowej za m2 wynosi 68 zł.

Trento – materiały budowlane, które mogą imitować bruk. Ułożenie kostki Trentino wokół domu bądź w aranżacji ogrodowej daje ciekawy efekt dekoracyjny. Tego rodzaju kostki szlachetne posiadają gładką lub płukaną fakturę, dostępną w siedmiu rozmiarach oraz gr 6 i 8 cm. Gładka kostka o gr 6 cm kosztuje 68 zł. Z kolei model o tych samych parametrach i płukanej fakturze będzie już wydatkiem 81 zł. Kostki szlachetne o grubości 8 cm kosztują odpowiednio 80 zł i 89 zł.

Cena kostki brukowej - sprawdź, ile kosztuje kostka brukowa
Kostka brukowa na podwórku w szarym kolorze otoczona ozdobnym falistym obrzeżem w szarym kolorze w tle rabata

Galanteria betonowa i elementy uzupełniające

W ofercie Polbruk znajduje się też ciekawa galanteria betonowa oraz elementy uzupełniające, które sprawiają, że brukarstwo staje się bardziej różnorodne. Cennik wybranych produktów prezentuje się następująco:

Palisada Ring – dostępna w wysokościach od 25 do 120 cm. Cennik zakupu rozpoczyna się już od niespełna 4 zł (za najniższą, szarą palisadę). Najwyższe, kolorowe palisady będą już kosztowały 64 zł/szt. (kolor szary) lub 74 zł/szt. (wersje różnokolorowe).

Obrzeże Modern – obrzeża to ważne materiały uzupełniające, które zabezpieczają kostkę przed zmianą położenia. Model Modern posiada format 7 x 91 cm. Nabędziemy go za 20 – 23 zł/szt.

Stopień schodowy Grando – posiada wymiary 40 x 100 cm. Jest dostępny w wersji gładkiej oraz łamanej. Za stopień schodowy Grando zapłacimy od 72 do 80 zł/szt.

Gazony ogrodowe Abax i Mini Abax – ciekawa galanteria betonowa firmy Polbruk. Gazon Mini Abax posiada rozmiar 40 x 30 cm i jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych (szary, grafit, czerwień oraz brąz). Cennik zakupu tego rodzaju produktu wynosi 20 -24 zł/szt. Model Abax przybiera rozmiar 60 x 40 cm. Nabędziemy go za kwotę 27 – 31 zł/szt.

Ażurowa płyta chodnikowa Meba – Dostępna w rozmiarze 40 x 60 cm. Materiały budowlane gr 6 cm są dostępne jedynie w kolorze szarym. Zapłacimy za nie 12 zł/szt. Z kolei płyta chodnikowa gr 10 cm jest dostępna w wersji szarej (koszt 14 zł/szt.) oraz czerwonej i grafitowej (19 zł/szt). Najgrubsza kostka chodnikowa również przybiera wyłącznie kolor szary. Nabędziemy ją za kwotę 22 zł/szt.

Ażurowa płyta chodnikowa Greengo – nadaje się do zastosowania wokół domu, na parkingach i podjazdach. Ażurowa płyta chodnikowa tworzy powierzchnie biologicznie czynną, co jest dość istotne na działkach o niewielkim metrażu. Płyta chodnikowa Greengo posiada rozmiar 40 x 40 cm i grubość 8 cm. Za model szary zapłacimy ok. 80 zł/szt. Z kolei płyta w kolorze czerwonym lub grafitowym będzie już kosztować ok. 10 zł/szt.

Kostka ogrodowa w ofercie firmy Libet

Libet to kolejna znana marka, prowadząca sprzedaż kostki brukowej na terenie całego kraju. Cennik popularnych produktów prezentuje się następująco:

Atrio – elegancka kostka dostępna w grubości 8 cm. Jej wymiary to 27 x 18 cm, 36 x 18 cm oraz 45 x 18 cm. Produkt jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych. Cena kostki brukowej w tym modelu to 89 zł/m2.

Via Trio – śrutowano szczotkowane kostki szlachetne.  Chętnie wybierane na podjazdy, tarasy, ścieżki komunikacyjne oraz ogrodowe alejki. Model Via Trio jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych. Cena za m2 kostki brukowej tego typu to ok. 91 zł.

Tract – prostokątna kostka o ciemnym zabarwieniu. Dostępna w sześciu wersjach rozmiarowych. Może znaleźć zastosowanie na prywatnych posesjach, publicznych ulicach oraz eleganckich chodnikach. Cena zakupu to ok. 89 zł/m2.

Qubo – To kostka szlachetna w formie kwadratów. Posiada jeden wymiar 10 x 10 cm i grubość 8 cm. Dostępne kolory to piaskowo beżowy i bazaltowy granit.  Model Qubo wyróżnia się nietypowym, dość nowoczesnym wyglądem. Możemy go wykorzystać do wykonania ciekawych nawierzchni.  Cena zakupu wynosi 89 zł.

Quardo – kostka o powierzchni płukanej. Dostępna o grubości 6 i 8 cm. Posiada dwa warianty rozmiarowe i cztery wersje kolorystyczne. Koszt zakupu kostki o grubości 6 cm wynosi ok. 79 zł/m2. Ile kosztuje kostka brukowa w tym modelu? Za produkty o grubości 8 cm zapłacimy 84 – 86 zł/m2.

Durango – kostka brukowa dostępna w czterech wariantach rozmiarowych. Przybiera kolor karmelowo-szary, srebrno-szary, bazaltowo-szary, piaskowo-beżowy oraz torfowy brąz. Jej standardowa faktura może zostać dopasowana do większości stylów aranżacyjnych. Cena za m2 kostki brukowej to ok. 86 zł.

Picolla –kostka w kształcie trapezu. Posiada grubość 6 cm i pięć rozmiarów. Cena zakupu wynosi ok. 78 zł/m2.

Pepito – Kostka szlachetna w kształcie kwadratu. Dostępna w rozmiarze 10 x 10 cm oraz grubości 6 cm. W ofercie sprzedaży znajduje się jeden wariant kolorystyczny. Koszt zakupu kostki Pepito to 76 zł.

Ile kosztuje ułożenie kostki brukowej?

Ułożenie kostki brukowej może wygenerować dość zróżnicowane wydatki. Cena zależy od stawki konkretnych wykonawców (o oferty możesz ich zapytać wypełniając ten formularz), rodzaju podłoża oraz rozmiarów naszej przyszłej nawierzchni. Nie bez znaczenia na to, ile kosztuje ułożenie kostki brukowej będzie także rozmiar materiałów. Im większa kostka brukowa, tym niższy cennik jej ułożenia. Najdroższy w wykonaniu będzie bruk i kostka o skomplikowanym kształcie. Orientacyjny cennik za usługę montażową prezentuje się następująco:

 • Kostka betonowa – 30 do 45 zł/m2.
 • Kostka betonowa układana we wzory – 40 do 55 zł/m2.
 • Bruk klinkierowy – 45 do 55 zł/m2.
 • Kostka granitowa – 50 do 80 zł/m2.
 • Układanie obrzeża 6 cm – 10 do 18 zł/mb.
 • Układanie obrzeża 8 cm – 15 do 22 zł/mb.
 • Krawężniki – 20 do 30 zł/mb.
 • Spoinowanie – do 40 zł/m2.

Powyższy cennik prezentuje orientacyjne stawki za robociznę, należy do niego doliczyć koszty zakupu materiałów. Chcąc obliczyć ile kosztuje kostka brukowa, powinniśmy dokonać indywidualnych obliczeń. Ostateczna cena powinna zostać ustalona z wykonawcą, który wykona lub zapozna się z projektem oraz warunkami podłoża, na którym kostka będzie układana. Warto także wspomnieć, że im nasza nawierzchnia będzie bardziej niestandardowa (np. bruk w nietypowym kształcie, czy świecąca kostka z oświetleniem LED), tym wyższa będzie sumaryczna cena inwestycji.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93.1% czytelników artykuł okazał się być pomocny