Grill ogrodowy z wędzarnią w ogrodzie

Grill ogrodowy z wędzarnią może być stworzony w oparciu o cegły klinkierowe lub kamienie naturalne. Wykorzystanie kamieni jest bardziej efektowną i tańszą metodą, jeśli do naszej dyspozycji pozostaje naturalny surowiec o odpowiednim kształcie. Zastosowanie cegły klinkierowej może dać mniej spektakularny efekt, ale na jej korzyść przemawia zdecydowanie łatwiejsze murowanie.

Istotnym elementem konstrukcji są uchylne drzwiczki, które prowadzą do komory wędzarniczej. Warto pamiętać o dobrej jakości zawiasach, dzięki którym użytkownicy nie będą mieli problemu z otwieraniem lub zamykaniem drzwiczek. Ponadto usprawnimy proces wkładania i wyjmowania wędzonych wyrobów mięsnych. Więcej informacji oraz projekty i ceny grillo-wędzarni znajdziesz w tym artykule.

Każdy grill ogrodowy z wędzarnią powinien posiadać odpowiedni system odprowadzania i kontroli dymu. Nad górną częścią komory wędzarniczej musi znajdować się komin, w którym zamontowany zostanie szyber. Jest to element, dzięki któremu możemy zwiększyć lub zmniejszyć średnicę komina, regulując przy tym przepływ dymu.

Bardziej zaawansowane projekty powinny być wykonane w oparciu o dokładny projekt. Warto w tym celu upewnić się, czy komora spalania odpowiada rozmiarom komory wędzarniczej, a wydzielanie się dymu nie sprawia żadnego problemu.

Grillo-wędzarnia - najlepsze miejsce

Istotnym elementem jest wybór odpowiedniego miejsca w ogrodzie, w którym znajdzie się grillo wędzarnia. Grill ogrodowy z wędzarnią nie zajmuje dużo miejsca, ale należy liczyć się z faktem, że podczas wędzenia wydobywać się będzie z niego spora ilość dymu, który może być uporczywy szczególnie dla sąsiadów. Ze względów bezpieczeństwa, warto zadbać o to, aby znalazł się w odpowiedniego odległości od krzewów i drzew umieszczonych w ogrodzie. Ciekawe informacje na temat grilla ogrodowego zebraliśmy dla ciebie w tym miejscu.

Grillo-wędzarnia to jeden z najlepszych rozwiązań do ogrodu. Możesz nie tylko grillować, ale także wędzić mięsa czy ryby, dzięki czemu potrawy są najlepszej jakości.
Grillo-wędzarnia - czy grill ogrodowy z wędzarnią to dobre rozwiązanie

Czy grillo-wędzarnia to dobre rozwiązanie?

Grillo-wędzarnia jest doskonałym sposobem na przygotowanie własnych wyrobów mięsnych, nie używając przy tym chemicznych konserwantów. Jego wybudowanie w przydomowym ogrodzie daje możliwość upieczenia karkówki oraz kiełbasy i spędzenia czasu ze znajomymi na świeżym powietrzu. Dodatkowo będzie doskonałym uzupełnieniem architektury ogrodowej, wśród której nie może zabraknąć hamaku czy mebli ogrodowych.

Wykonanie grilla ogrodowego z wędzarnią z trwałych materiałów sprawi, że budowla będzie służyć nam przez wiele lat. Wielofunkcyjne urządzenie przyniesie korzystne rezultaty w postaci zdrowych i aromatycznych potraw, którym nie dorównają sklepowe produkty żywnościowe. Więcej na temat wędzarni ogrodowych znajdziesz w tym miejscu.

Najprostsze palenisko możemy samodzielnie wykonać z beczki, a całkowity koszt wyniesie jedynie kilkadziesiąt złotych. Za zaawansowaną grillo-wędzarnię zmuszeni będziemy zapłacić ponad 500 zł. Grill ogrodowy z wędzarnią powstały na bazie kamienia naturalnego czy cegły, który wyróżnia się dużym metrażem i skomplikowanym kształtem, może kosztować nas nawet kilka tysięcy złotych.

ikona podziel się Przekaż dalej