Nowoczesne lampy solarne do ogrodu – oświetlenie solarne na taras i na balkon

Efektywne oświetlenie zewnętrzne – zasady działania

Oświetlenie solarne, latarenki solarne – to oświetlenie ogrodowe, zasilane energią słoneczną. Oświetlenie zewnętrzne składa się z ogniwa fotoelektrycznego, diody LED oraz akumulatora. Nie musimy korzystać z sieci energetycznej, by oświetlić dowolną przestrzeń na zewnątrz mieszkania. W ciągu dnia latarenki solarne pochłaniają światło słońca i magazynują je do zmroku - w akumulatorze. Dzięki temu procesowi nasz taras, balkon lub ogród rozświetli nastrojowe światło. Latarnie ogrodowe solarne świecą od 5 godzin do 20 godzin. Działają mniej efektywnie przy niesprzyjającej pogodzie.

Po dokonaniu zakupu nasze lampki solarne do ogrodu muszą się naładować. Zwykle trwa to około 2 dni. W czasie pogody bezsłonecznej i deszczowej latarnie ogrodowe solarne ładują się przez około 10 dni. Latarenki solarne najlepiej umieścić w najbardziej nasłonecznionym miejscu i wieczorem przenieść je na taras lub do ogrodowej altanki. Na okres zimy przechowujemy lampy w pomieszczeniach, by nie uległy uszkodzeniu na mrozie.

Lampy solarne do ogrodu włączają się samoczynnie, ponieważ są wyposażone w czujnik zmierzchu. Jeśli światło zewnętrzne, np. z latarni ulicznych, zakłóca ich pracę, korzystamy z włącznika, zamontowanego w wielu lampach. Jeśli potrzebne jest oświetlenie solarne, włączające się tylko wówczas, gdy jesteśmy w pobliżu, warto zaopatrzyć się w lampy solarne do ogrodu z czujnikiem ruchu. Dzięki zastosowaniu praktycznego rozwiązania, żarówki LED i baterie będą pracować dłużej. Do prawidłowej pracy oświetlenia z czujnikiem ruchu potrzebna jest wolna przestrzeń, by rosnące w pobliżu rośliny nie zakłóciły pracy lampek. A może zainteresuje cię także ten artykuł o oświetleniu ogrodowym LED?

Lampki solarne do ogrodu – praktyczne i dekoracyjne

Lampy solarne do ogrodu zapewniają nowoczesne, opłacalne ekonomicznie oraz przenośne oświetlenie zewnętrzne, do wykorzystania w dowolnym miejscu. Dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu lampek, wydobędziemy z mroku dekoracyjne rośliny, podświetlimy fontannę, przydamy tajemniczości oczkom wodnym lub romantycznym zakątkom. Producenci proponują zakup wielu modeli, dostosowanych do naszych potrzeb.

Wiszące lampiony solarne do ogrodu są praktycznym i zarazem dekoracyjnym sposobem na oświetlenie przestrzeni zewnętrznej. Lampki można powiesić na tarasie, na barierkach balkonu, na ogrodowym drzewie lub ogrodzeniu.

Ścienne oświetlenie solarne umożliwia zainstalowanie oświetlenia na wszelkich płaskich powierzchniach – np. na ścianie lub na płocie.

Stojące lampy solarne do ogrodu możemy ustawić na ziemi. W tej roli sprawdzi się stojący reflektor solarny lub ogrodowa solarna latarnia. Na stole możemy ustawić dekoracyjne kule, lub dekoracyjne stojące lampiony solarne do ogrodu. Sprawdź także ten artykuł o oświetleniu oczka wodnego.

Solarne słupki oświetleniowe nadają się do oświetlenia roślin lub ogrodowych ścieżek. Słupki zaopatrzone są w szpikulec, umożliwiający wbicie ich wprost do ziemi.

Lampy solarne do ogrodu, na taras i na balkon – szeroka i opłacalna oferta

Lampy sufitowe – praktyczne oświetlenie solarne na taras

Zewnętrzne lampy sufitowe zapewniają użytkownikom tarasów i altan ogrodowych efektywne i równomierne oświetlenie przestrzeni, np. nad zastawionym stołem, w czasie spotkań z przyjaciółmi. Dostępnych jest wiele wzorów lamp.

Kwadratowa lampa solarna LED MABELLA współtworzy nowoczesny styl tarasu. Dostępne są modele szare i białe. Lampy wykonane są z aluminium i poliwęglanu. Warto zwrócić uwagę na wbudowany czujnik ruchu. Ten typ oświetlenia można zamontować także na ścianie. Cena artykułu wynosi około 580 zł. Kwadratowe lampy sufitowe możemy nabyć w cenach – od około 200 zł do 900 zł/szt.

Pięknie oświetlony ogród oraz lampy solarne do ogrodu, czyli oświetlenie solarne nadające uroku ogrodowi w nocy
Lampy solarne do ogrodu - jakie oświetlenie solarne wybrać do swojego ogrodu?

Okrągła lampa sufitowa zewnętrzna MALENA wyposażona jest w czujnik ruchu. Można zamontować ją również na ścianie. Obudowę lampy wykonana z aluminium. Biała szybka z tworzywa sztucznego równomiernie dostarcza światło. Okrągły kształt lampy pasuje do każdej stylistyki. Cena lampy to około 535 zł/szt. Za inne okrągłe lampy sufitowe LED zapłacimy od około 90 zł do około 1600 zł za lampę z odlewu aluminiowego, posiadającą zintegrowany konwerter.

Reflektor solarny GIOSI, dostępny w technologii LED, wyróżnia się wpuszczaną oprawą, wykonaną z odlewu aluminium oraz stalowym pierścieniem. Reflektor sufitowy sprawdzi się w nowoczesnej stylistyce, może być zamontowany przy krawędziach dachów, a także w przejściach, umożliwiając bezpieczne poruszanie się. Możliwie jest ściemniania lampy. Cena produktu wynosi około 840 zł.

Oświetlenie ogrodowe – tanie lampki solarne

Na rynku dostępnych jest wiele praktycznych ogrodowych lamp pełniących również rolę oryginalnych dekoracji. Wśród tarasowych roślin szczególnie interesująco zaprezentują się energooszczędne lampki solarne, w obudowie imitującej kamień. Kolorystyka materiału – żywicy poliestrowej – do złudzenia przypomina naturalne kamienie, co otwiera szereg możliwości aranżacyjnych. Popularną ozdobą są lampki – latarenki. Możemy postawić je na stole lub bezproblemowo zawiesić, bowiem zaopatrzone są w praktyczne ucho. Osłonę latarenek ogrodowych stanowią, np. plecionki, w ekologicznych barwach, koszyczki druciane, komponujące się z nowoczesną industrialną stylistyką oraz metalowe obudowy, przy latarenkach o minimalistycznym wzornictwie. Tanie lampki LED, świecące około 6-8 godzin, nabędziemy w cenie od około 12 zł do około 75 zł/szt.

Osoby poszukujące wyjątkowych dekoracji z pewnością zwrócą uwagę na lampy solarne do ogrodu w kształcie kuli. Wykonane z odpornego na uszkodzenia materiału, są odpowiednimi produktami do użytku zewnętrznego. Producenci zadbali o efektowne wzornictwo. Kule solarne mogą sprawiać wrażenie pękających, możemy udekorować nasz taras lub balkon kulami białymi lub ustawić różnobarwne kule, o średnicy 20-70 cm, w reprezentacyjnych częściach ogrodu. Za oryginalne oświetlenie solarne zapłacimy około 20 zł – 1030 zł, za kule o średnicy 70 cm, zmieniające światło, z poręcznym pilotem.

Wyjątkową ogrodową dekorację możemy stworzyć, używając solarnej girlandy. Blask lampek solarnych, zawieszonych w ogrodzie lub na tarasowych i balkonowych balustradach, z pewnością zachwyci naszych gości. Lampki łączy ze sobą przewód, który z łatwością udrapujemy w wybranym miejscu. Nie musimy martwić się o warunki pogodowe, bowiem girlandy solarne wykonane są z materiałów odpornych na opady lub mocniejszy wiatr. Za dekoracyjne lampki zapłacimy około 50 zł.

Wśród lamp stojących największą popularność zdobyły lampy solarne zaopatrzone w ostro zakończoną nogę, którą wbijamy bezpośrednio do ziemi, zapewniając lampie stabilność.

  • Lampy stojące o klasycznym wzornictwie z kulistym kloszem dodadzą naszemu tarasowi elegancji. Możemy wykorzystać je na balkon, wbijając trzonek, np. do donicy z roślinnością. Lampy umożliwiają szybką zmianę lokalizacji.
  • Osoby preferujące nowoczesne wzornictwo, docenią urok srebrnej lampy solarnej w kształcie walca. Lampy, wykonane ze stali nierdzewnej oraz tworzywa sztucznego, są trwałe i odporne na mechaniczne uszkodzenia. Ich zaletą jest wbudowany czujnik ruchu, powodujący oświetlenie ogrodu, kiedy znajdziemy się w pobliżu.
  • Niewielkie lampki solarne, rozmieszczone wzdłuż ogrodowych ścieżek, na balkonie, przy tarasie lub altanie, rozjaśnią przestrzeń w subtelny i romantyczny sposób. Lampki odporne są na zmienne warunki atmosferyczne, dzięki zastosowaniu do ich wykonania tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej. Ostro zakończona nóżka umożliwia szybkie przenoszenie lampek w dowolne miejsce. Za lampy solarne na nóżce zapłacimy od około 2,50 zł za małą lampkę do około 60 zł za elegancką, stalowo-szklaną.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że lampki dekoracyjne nie oświetlą nam tarasu i ogrodu tak dobrze, jak lampy solarne, pełniące funkcję użytkową.

ikona podziel się Przekaż dalej