Ogrodzenie z siatki drucianej

Najpopularniejszym i najtańszym rozwiązaniem jest ogrodzenie z siatki drucianej, które osadzone jest na słupkach metalowych wykonanych z rur lub kątowników. Słupki możemy zalać betonem lub umocować w cokole betonowym. Należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości między słupkami, która mieści się w zakresie od 2 do 2,5 m. Ostatecznie jest ona uzależniona od takich parametrów, jak grubość siatki i wysokość ogrodzenia.

O ile wysokość ogrodzenia zależy od naszych indywidualnych potrzeb, o tyle w praktyce wynosi od 1 do 2 m. Podczas zakupu cokołu betonowego lub dołków przeznaczonych do betonowania słupków warto zwrócić uwagę na ich wymiary. Zalecana długość i szerokość wynosi 40 cm, z kolei głębokość to 50-100 cm. Najbardziej odpowiednim wyborem mogą okazać się słupki z rur o średnicy 6 cm. Sprawdź także w tym artykule, jak samodzielnie zamontować siatkę.

W wyznaczonych miejscach należy wykopać dołki o identycznych rozmiarach. W środku umieszczamy słupek, po czym wypełniamy drobnym tłuczniem dołek znajdujący się wokół słupka i zalewamy betonem do poziomu powierzchni terenu. Równie dobrze możemy przymocować siatkę drucianą do słupków, używając do tego drutu lub odpowiednich haczyków. W celu zabezpieczenia wnętrza słupków z rur, istotne jest zakrycie górnych otworach za pomocą czapeczki wykonanej z drewna, betonu lub metalu. Niezbędne jest także przeplatanie linki stalowej przez jej dolny i górny brzeg. Dzięki temu zabiegowi, nasza siatka druciana nie będzie się rozciągać na boki.

Ogrodzenie przęsłowe z siatki

Ogrodzenie z siatki drucianej nie wygląda zbyt estetycznie, dlatego zaleca się jego stosowanie na granicy z działkami sąsiednimi, o który będą się opinać zielone pnącza, żywopłoty czy krzewy. Inaczej natomiast będzie prezentować się przy ulicy. Długość ogrodzenia znacznie się zwiększy, podobnie jak całkowity koszt jego budowy.

Alternatywą może okazać się ogrodzenie z siatki lub kratki wykonanej z drutu, która osadzona jest w ramy z kątownika. Każde przęsło powinno być umocowane do słupków z kamieni lub betonu. Zarówno wymiary, jak i konstrukcja przęseł mogą być zróżnicowane. Niezwykle efektywne są siatki przęsłowe połączone z murkami lub na cokołach. Jeśli interesuje cię temat ogrodzenia, w tym artykule znajdziesz koszty ogrodzenia z siatki i kutej bramy.

Ogrodzenie z siatki drucianej - koszt

Całkowity koszt siatki drucianej uzależniony jest od wielu czynników. Jednym z nich jest jakość drutu, na bazie którego powstała siatka. Jako że drut siatki ogrodzeniowej zgrzewanej jest nieco grubszy, wówczas będziemy musieli liczyć się z większymi kosztami materiału.

Zdecydowanie tańsze okażą się siatki pozbawione powłok ochronnych. Siatka ogrodzeniowa powlekana PCV będzie kosztować nas więcej niż siatka, która nie posiada takiej warstwy. Im większa cena siatki drucianej, tym lepsza odporność na czynniki atmosferycznej i solidność.

Niezależnie od rodzaju siatki ogrodzeniowej, warto liczyć się z tym, że taka inwestycja to koszt rzędu 7-10 zł/m. A więc za 100 m siatki drucianej przyjdzie nam zapłacić nie więcej niż 1000 zł. Z uwagi na fakt, że inne materiały do budowy ogrodzenia są droższe, kwota ta wydaje się być stosunkowo niewielka.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny