Piaskownice drewniane – tradycyjne miejsce zabaw

Otwarta i zamykana piaskownica dla dzieci

Tradycyjna piaskownica to prostokątne lub kwadratowe miejsce zabaw, ograniczone deskami i wypełnione piaskiem. W takim miejscu dzieci spędzają czas, lepiąc babki, sypiąc piasek do wiaderek i foremek oraz budując piaskowe zamki. Piaskownice wyposażone są w deski, pełniące rolę ławeczek, na których siadają dzieci, a często również ich opiekunowie, kibicujący zabawom swoich podopiecznych.  Zróżnicowane wymiary oraz kształty, umożliwiają ulokowanie miejsca zabawy nawet w niewielkim ogrodzie. Drewniane piaskownice nie odkształcają się pod wpływem promieni słonecznych, więc raz zakupione, będą służyć milusińskim przez długi czas.

GAPPAG - producent mebli dla dzieci, marki BellaLuni – przedstawia ciekawą ofertę drewnianych piaskownic:

  • otwarte piaskownice wykonane są z desek sosnowych lub świerkowych, odpowiednio zaimpregnowanych, co chroni je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ceny piaskownic, w zależności od rozmiarów, kształtują się od około 100 zł do około 140 zł. Producent oferuje możliwość zakupienia ochrony na piaskownice:
  • dwustronna plandeka chroni przed deszczem i odbija promienie słoneczne. Kryte w ten sposób piaskownice będą dłużej spełniać swoje zadanie, jednocześnie zapewniając świeżość i suchość piasku. Cena plandeki mniejszej to około 10 zł, plandeka duża kosztuje 19 zł,
  • drewniany dekiel, chroniący miejsce zabaw podczas złej pogody, nakładany na piaskownicę, kosztuje około 90 zł.
  • piaskownice z zamontowanymi ławeczkami - po złożeniu tworzą zamykane piaskownice, w cenie około 160 zł – 220 zł,
  • zakrywana kolorowa piaskownica ogrodowa - ze składającymi się ławeczkami, kosztuje około 300 zł.

Fantazyjna piaskownica drewniana – podróż do krainy marzeń

Fantazyjne kształty piaskownic umożliwiają dzieciom zabawy, według tworzonych przez siebie scenariuszy. Możliwe są wyprawy na statkach pirackich, odkrywanie nieznanych lądów lub przeżywanie przygód w rycerskim stylu. Oryginalna piaskownica dla dzieci będzie wspaniałym prezentem i okazją, by nasze pociechy rozwinęły kreatywność i umiejętność zgodnej zabawy z rówieśnikami.

Piaskownice w kształcie łodzi z żaglem, z wyższymi bokami, tworzącymi burtę i schowkami na zabawki, wyróżniają się stabilną konstrukcją i oryginalnym wyglądem. Producent zapewnił zróżnicowanie oferty – wersje dla dziewcząt to piaskownice w kształcie łódki, wykończonej różowymi elementami i żaglem z herbem, odpowiednim dla małej księżniczki. Chłopcy i dziewczęta z pewnością zachwycą się piaskownicami w kształcie łódek, na których powiewa kolorowy żagiel. Ceny piaskownic kształtują się od około 460 zł do około 700 zł. Sprawdź także ten artykuł o wyborze basenu ogrodowego dla dzieci.

Piaskownice w kształcie łodzi, w stylu pirackim, zakrywane daszkiem, sprawią radość małym piratom spragnionym dalekich wypraw. Duża piaskownica umożliwia zabawę kilku osobom. W ławeczkach ukryte są schowki na zabawki, a cała łódź posiada wiele elementów pirackich, w postaci naklejek na burtach oraz wyposażenie w ster i flagę. Piaskownice dostępna są za około 1050 zł – 1200 zł. Podobne koszty poniesiemy, decydując się na zakup piaskownicy w kształcie rycerskiego zamku.

Plastikowe piaskownice – efektowne i zabawne produkty dla dzieci

Little Tikes – jest uznanym producentem dziecięcych produktów. Szeroka oferta międzynarodowej spółki obejmuje również plastikowe piaskownice, które można ustawić w ogrodzie. Produkty, przeznaczone dla najmłodszych dzieci, wyróżniają się ciekawymi kształtami i kolorami. Piaskownice wykonano z najwyższej jakości tworzyw sztucznych, które zachowają swój kolor nawet podczas słonecznej pogody. Plastikowe wyroby są łatwe do utrzymania czystości. Niewiele ważą, więc można ustawić je w dowolnym ogrodowym zakątku, umożliwiając w ten sposób zabawę w najciekawszych miejscach.

Piaskownica dla dzieci w ogrodzie, a także zamykane piaskownice, drewniane i plastikowe
Jaka piaskownica dla dzieci do ogrodu będzie odpowiednia, czyli rodzaje i modele

Piaskownica ŻÓŁW – umożliwi zabawę dzieciom w wieku od 1 roku do 6 lat. Ciemnozielony żółw mieści około 70 kg piasku. Piaskownica jest zakrywana - pancerz żółwie stanowi oryginalne przykrycie piaskownicy, dzięki któremu piasek pozostanie czysty i suchy, nawet w czasie złej pogody. Zielona piaskownica ładnie komponuje się z ogrodową roślinnością. Możemy ją łatwo wyczyścić i bez problemu przenieść w dowolne miejsce w ogrodzie. Atrakcyjną piaskownicę, pobudzającą dziecięcą ciekawość, zakupimy za około 180 zł.

Piaskownica STÓŁ WODNY – składa się z dwóch stolików, stojących obok siebie. Stolik czerwony jest zbiornikiem, wypełnionym piaskiem. W takiej piaskownicy, w wygodny sposób, każde dziecko ma możliwość realizowania swojego pomysłu na zabawę. Drugi stolik, w kolorze niebieskim, jest pojemnikiem na wodę. Ręczne turbinki wytwarzają prąd wodny, unosząc kolorowe zabawki – łódki. Po nałożeniu jednej części na drugą, piaskownica zyskuje pokrywę, która jednocześnie pełni funkcję blatu, z miejscem na kubek i kredki. Koszt piaskownicy to około 370 zł.

Jaki wybrać piasek do ogrodowej piaskownicy? Porady

Miejsce zabawy dzieci powinno być bezpieczne. Ten wymóg dotyczy także piasku. Maluchy spędzają w piaskownicy czas, korzystając z ładnej pogody i towarzystwa innych dzieci. Aby zabawa nie zagrażała ich zdrowiu, musimy wymieniać piasek na świeży przynajmniej dwa razy w roku – na początku użytkowania, np. w czerwcu oraz w trakcie sezonu.

Piasek do dziecięcej piaskownicy musi mieć atest higieniczny. Najlepszy piasek ma jasną barwę, jest czysty, miękki i bardzo drobny. W czasie zabawy w takim piasku dzieci nie doznają otarć naskórka i nie pobrudzą się.

Piasek w piaskownicy powinien zostać zabezpieczony przed dostępem ptaków, kotów i psów, dlatego warto nabyć plandekę ochronną, dostosowaną do wymiarów piaskownicy lub sprezentować małym użytkownikom zamykane piaskownice. Po skończonej zabawie oraz w czasie deszczu, zabezpieczymy piasek przed zanieczyszczeniem i zawilgoceniem.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny