Zbiornik na wodę deszczową – cennik beczek i pojemników

Naziemny pojemnik na deszczówkę

Producenci pojemników i zbiorników na wodę deszczową oferują produkty, wykonane z różnych materiałów, o różnorodnej pojemności. Atrakcyjna cena umożliwia wybór artykułu, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami właścicieli ogrodów i posesji. Zakupiony naziemny baniak ustawiamy w na podłożu stabilnym, przy pionowej rurze spustowej. Deszczówka odprowadzana jest do pojemnika przez odpowiedni zbieracz lub filtr, do momentu napełnienia. Po odcięciu dopływu wody, jej nadmiar kierowany jest do kanalizacji deszczowej. Każdy baniak na deszczówkę należy odpowiednio zabezpieczyć, np. przez zastosowanie pokrywy, by nie narażać na niebezpieczeństwo wpadnięcia do wody dzieci lub zwierząt.

Plastikowy zbiornik na deszczówkę z pokrywą jest praktycznym i mocnym pojemnikiem, w którym zmieści się od 70 l do 350 l wody.

 • Baniak o pojemności 70 l – jest pojemnikiem, nadającym się do wielokrotnego użycia. Dwa uchwyty umożliwiają łatwe przenoszenie pojemnika w dowolne miejsce. Pokrywa zabezpiecza przed wpadnięciem do wody zwierząt i dzieci oraz chroni przed zanieczyszczeniami – wpadającymi do wody owadami, liśćmi i pyłami. Cena zbiornika wynosi około 80 zł.
 • Baniak na deszczówkę o pojemności 120 l - oferowany w ekologicznej zielonej kolorystyce, umożliwia ładne wkomponowanie zbiornika w otoczenie. Beczka zaopatrzona jest w kranik oraz w podstawę. Mocne tworzywo, z którego wykonano zbiornik, nadaje się do ponownego przetworzenia. Cena pojemnika wynosi około 150 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o domowych sposobach na mszyce?
 • Baniak na wodę deszczową o pojemności 210 l – wyprodukowany z polietylenu, odporny jest na mróz, więc bezproblemowo można go przechować zimą przed domem lub w ogrodzie - po wylaniu wody. W zestawie z pojemnikiem znajduje się kranik oraz zestaw, umożliwiający podłączenie do pionowej rury spustowej. Użytkownicy zwracają uwagę na niewielką wagę produktu - 9 kg oraz wysokość 100 cm, co ułatwia przenoszenie zbiornika. Cena beczki to około 300 zł.
 • Ozdobny zbiornik na wodę deszczową MAGNUM – jest pojemnikiem o pojemności 350 l oraz wysokości 120 cm. Zbiornik na deszczówkę wykonano z polietylenu PE, tworzywa odpornego na blaknięcie, pod wpływem słońca. Zamontowany kranik sprawia, że deszczówka jest szybko dostępna. Matowy zielony kolor komponuje się z otoczeniem. Cena zbiornika to około 420 zł.

Plastikowe zbiorniki na wodę deszczową cenione są za łatwość użytkowania:

 • nie musimy martwić się o specjalistyczna konserwację,
 • szybko przeniesiemy je w dowolne miejsce,
 • plastikowe beczki są trwałe, mocne oraz odporne na zniekształcenia,
 • estetyczny wygląd i stonowana kolorystyka dobrze komponują się z otoczeniem.

Więcej na temat wyboru parametrów zbiornika na deszczówkę przeczytasz w tym artykule.

Wybieramy ozdobny zbiornik na deszczówkę

Rynek oferuje szeroką ofertę ozdobnych pojemników na wodę deszczową. Przechowywana w nich deszczówka nadaje się do podlewania roślin oraz do wykorzystania w gospodarstwie domowym. Pokrywa chroni wodę przed zanieczyszczeniami, uniemożliwiając zarazem wpadnięcie do pojemnika zwierząt i dzieci. Bogate wzornictwo i kolorystyka pozwalają na dekorację otoczenia wyjątkowymi modelami, wyróżniającymi się na tle otoczenia lub pięknie wtapiającymi się w tło, w zależności od naszego gustu i potrzeb. Plastikowe pojemniki na wodę deszczową mogą przypominać murki, pnie drzew, przybierać kształt antycznych naczyń lub tradycyjnych drewnianych beczek. Zbiornik na deszczówkę jest szczelny, a wysokiej jakości tworzywo, z którego wykonuje się pojemniki, jest gwarancją bezpiecznego i długotrwałego magazynowania wody opadowej. Dekoracyjnych zbiorników nie zakupimy tanio, ale wyższe koszty zrekompensuje oryginalny design naszego ogrodu i posiadłości.

Pojemnik na deszczówkę RUSTICO – imituje drewnianą beczkę. W zbiorniku można zmagazynować około 275 litrów wody deszczowej. Beczka wykonana została z najwyższej jakości polietylenu PE – tworzywa odpornego na promieniowanie UV oraz trudne warunki atmosferyczne. Model RUSTICO wspaniale wygląda, np. w naturalistycznych założeniach ogrodowych, czy przy drewnianej zabudowie. Producent objął produkt 2-letnią gwarancją. Cena bez VAT wynosi około 570 zł. Beczka o pojemności 500 l BURGUND kosztuje około 1150 zł netto. Sprawdź także ten artykuł o uprawie hortensji niebieskiej.

Zbiornik na wodę deszczową utrzymany w stylistyce śródziemnomorskiej:

 • oryginalne beczki wzorowane są na greckich wazach - model HELENA, o pojemności 300 l (cena netto około 1050 zł)
 • lub naczyniach terakotowych – model TRENTINO, o pojemności 275 l (cena netto 680 zł).

Plastikowe zbiorniki na wodę deszczową wspaniale komponują się z otoczeniem, zaprojektowanym w południowej stylistyce.

Zbiornik na deszczówkę w kształcie pnia drzewa EVERGREEN – harmonijnie współtworzy klimat ogrodu. Z powodzeniem może być ustawiony przy budynkach i altanach. Beczka o wyjątkowej strukturze pnia starego dębu nie zajmuje wiele miejsca, więc znajdzie zastosowanie nawet w niewielkim ogrodzie. Za pojemnik 300 litrowy zapłacimy około 1060 zł netto, natomiast zbiornik o pojemności 475 l kosztuje około 1085 zł netto.

Zbiorniki na wodę, z możliwością sadzenia kwiatów – producenci pojemników na deszczówkę oferują duży wybór modeli, które podkreślą wystrój nowoczesnego i tradycyjnego otoczenia. Urodę zbiorników podkreślą rośliny, które można zasadzić w specjalnie do tego celu przeznaczonej komorze:

 • Pojemnik ALANA – przeznaczony jest do magazynowania 160 l wody deszczowej. Wyróżnia się nowoczesnym wyglądem. Beczki dostępne są w różnych odcieniach szarości. Koszt pojemnika to około 800 zł netto/szt.
 • Zbiornik ARCADO – pomieści 360 l wody. Beczka, z możliwością nasadzenia roślinności, imituje murowaną studnię. Misa na kwiaty znajduje się w komplecie z pojemnikiem. Cena tego wyjątkowego produktu wynosi 886 zł netto.
Duży zbiornik na deszczówkę oraz deszczówka zmagazynowana w pojemnikach, a także polecany pojemnik na deszczówkę do ogrodu
Zbiornik na deszczówkę - rodzaje, ceny, opinie, praktyczne porady dla wybierających

Pojemnik w kształcie głazu narzutowego MONTANA – dostosowany jest do gromadzenia około 225 l wody deszczowej. Zbiornik można ustawić wśród roślin, może stanowić również samodzielną ozdobę otoczenia domu i ogrodu. Koszt beczki to około 940 zł netto/szt.

Zbiorniki na deszczówkę - podziemny zbiornik na deszczówkę - cennik

Podziemny zbiornik retencyjny przeznaczony jest do magazynowania wody opadowej. Deszczówka może być wykorzystywana w gospodarstwie domowym - do podlewania roślin w ogrodzie, mycia samochodu, prania lub czyszczenia rozmaitych powierzchni i przedmiotów. Zbiornik retencyjny stanowi także zabezpieczenie przed zalaniem domu, w czasie obfitych opadów deszczu. Zanim zdecydujemy się za zakup zbiornika, warto skorzystać z porady ekspertów budowlanych, by podziemny zbiornik na deszczówkę sprostał naszym wymaganiom. A może zainteresuje cię także ten artykuł o mircie zwyczajnym?

Od czego zależy dobór zbiornika retencyjnego?

 • dobór odpowiedniej pojemności zbiornika uzależniony jest od wielkości opadów, do jakich dochodzi na najbliższym terenie,
 • od poziomu wód gruntowych, bowiem w czasie wysokiego stanu wody w gruncie, może dojść do wypchnięcia podziemnego zbiornika,
 • od rodzaju gruntu – słaby zbiornik retencyjny może zostać uszkodzony, pod wpływem ruchomych oraz gliniastych ciężkich gruntów.

W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli podziemnych zbiorników retencyjnych, o pojemności od 1m3 do 60 m3. Nowoczesne zbiorniki wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, np. polietylenu PE, polipropylenu PP oraz żywicy poliestrowej, dzięki czemu są lekkie i łatwe w transportowaniu, a także szczelne i wytrzymałe. Możliwe jest szeregowe łączenie pojedynczych elementów w zestawy, dzięki czemu uzyskamy większa pojemność zbiorników, pracujących na zasadzie naczyń połączonych. Większość zbiorników obejmuje gwarancja – od 10 lat do 25 lat. Warto zainwestować w zbiornik, który uzyskał aprobatę techniczną i spełnia normy higieniczne, by bezproblemowo korzystać z niego przez długi czas.

Przegląd zbiorników podziemnych

 • Zbiornik podziemny GAMA RAIN – pomieści 0d 1000 l do 3000 l wody deszczowej. Zapłacimy za zbiornik stosunkowo tanio – około 860 zł netto – uzyskując pojemnik do zastosowania na korzystnych warunkach wodno-gruntowych.
 • Zbiornik retencyjny DROP WATER – o pojemności od 2000 l do 5000 l deszczówki. Koszt zbiornika to około 1560 zł netto.
 • Zbiornik JAMBO TANK – pomieści od 10000 l do 15000 l wody deszczowej. Cena zbiornika netto wynosi około 5700 zł.

Za zbiornik WH - o pojemności do 60000 l, zapłacimy około 2200 zł netto, uzyskując możliwość gromadzenia deszczówki dla celów gospodarczych, przeciwpożarowych, a także szamba. Do tego typu zbiornika można dołączać kolejne elementy. Może być umieszczony w wodach gruntowych. Najdroższymi zbiornikami są takie, które gromadzą deszczówkę oraz ścieki. Za model BLACK LINE,objęty 25-letnią gwarancją, zapłacimy netto około 10 200 zł. Zbiorniki na deszczówkę to wybór wart rozważenia. Sprawdź także ten artykuł o uprawie guzmanii w ogrodzie.

ikona podziel się Przekaż dalej