obszar śródziemnomorski
Wyspy Kanaryjskie
Rozmiary i wygląd dmuszka jajowatego
sierpień
rozkrzewiony
kępiasty
wzniesiony
Jak sadzić dmuszek jajowaty?
zielonofioletowy
próchniczna
żyzna
piaszczysta
piaszczysto-gliniasta
rozsada
Dmuszek jajowaty znana pod łacińską nazwą lagurus ovatus to roślina jednoroczna.
Inne nazwy dmuszka jajowatego to między innymi zajęczy ogon
Jej miejsce pochodzenia to Afryka Północna, obszar śródziemnomorski i Wyspy Kanaryjskie, a w polskich warunkach nadaje się do miejsc uprawy takich jak ogród przydomowy, balkon, taras, ogród skalny, ogród naturalny i ogród śródziemnomorski.
Podstawowymi walorami dmuszka jajowatego są ozdobne kwiaty, ciekawy pokrój i ozdobne liście. Zajęczy ogon jest niejadalna.
Zajęczy ogon rośnie rocznie od 30 do 50 cm i po 1 roku osiąga wysokość od 30 do 50 cm i szerokość od 20 do 40 cm. Pokrój dmuszka jajowatego jest wyprostowany, rozkrzewiony, kępiasty i wzniesiony.
Zajęczy ogon ma kwiaty w kolorach takich jak kremowy i zielonofioletowy które kwitną w miesiącach lipiec i sierpień. Liście rośliny są zielone i równowąskie
Zajęczy ogon to roślina, którą sadzimy w maju . Zajęczy ogon najbardziej lubi stanowisko słoneczne, a sama uprawa jest łatwa. Idealny odczyn gleby to obojętny. Roślina jest bardzo odporna na choroby i szkodniki.
Najczęściej spotykane choroby dotykające tą roślinę to a najczęściej niszczące ją szkodniki to . zajęczy ogon nie wymaga nawożenia i nie potrzebuje cyklicznego przycinania.