Etykiety na przetwory domowe – gdzie kupić gotowe nalepki?

Bardzo często naklejki na słoiki z zaprawami sporządzamy samodzielnie, odręcznie określając ich zawartość. Nie zawsze nalepione karteczki są czytelne, niekiedy napisy ulegają zatarciu i nie do końca wiadomo, co i jak długo w słoiczku się znajduje. Tymczasem sposób zaprezentowania domowych przetworów ma naprawdę duże znaczenie. Znacznie chętniej sięgamy po dżemy lub konfitury zamknięte w słoiku, którego wieczko przykrywa kolorowa serwetka, a barwne nalepki zachęcają do spróbowania smakołyków. Tak wyeksponowane zaprawy przywodzą na myśl aromatyczną, babciną spiżarnię wypełnioną przyprawami i zapasami na zimę.

W dobie Internetu zdobycie ładnych i barwnych nalepek nie przedstawia żadnych trudności. Warto przejrzeć strony internetowe, by wybrać odpowiednie dla siebie naklejki na przetwory. Samoprzylepne etykietki na zaprawy są wygodne i ozdobne, a przy tym niedrogie. Producenci oferują je w różnych kształtach i rozmiarach. Warto sięgnąć po ofertę takich sklepów internetowych, jak światkwiatów.pl, dekor.pl, naklejkomania.eu i wiele innych. A może zainteresuje cię także ten artykuł z przepisami na przetwory z papryki?

Rodzaje etykiet na przetwory

Samoprzylepne etykiety na przetwory domowe - wyróżniające się ciekawym wzornictwem, wykonuje się je ze specjalnego materiału, który uniemożliwia zsunięcie się z powierzchni słoików i butelek. Odpowiednie nacięcia ułatwiają naklejenie na okrągłych powierzchniach. Etykiety na słoiki i butelki najczęściej sprzedawane są w zestawach liczących po kilkadziesiąt sztuk. Wybierajmy takie wzory, które oprócz walorów wizualnych, posiadają również praktyczne – miejsce na opis, datę sporządzenia i wartości odżywcze. Często dodatkową propozycją producentów nalepek są barwne osłonki na nakrętki. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o wyborze słoików na przetwory.

Tablice kredowe - umożliwiają aktualizację napisów, przy wykorzystaniu zwykłej kredy. Takie etykietki na zaprawy są oryginalne i nowoczesne. Materiały najwyższej jakości, użyte do ich produkcji zapewniają długotrwałe użytkowanie. W opakowaniu znajduje się zwykle około tuzina nalepek w różnych kształtach, a także biała kreda do nanoszenia opisów.

Naklejki na przetwory – do wydrukowania samodzielnie

Wielu artystów umożliwia skorzystanie z darmowych wzorów naklejek, gotowych do wydrukowania na własnych drukarkach. Korzystamy z oryginalnych pomysłów, jednocześnie reklamując pomysłodawcę. Takie etykiety na słoiki czy etykiety na nalewki przeznaczone są jedynie do wykorzystania na własny użytek, bowiem chroni je prawo autorskie. Interesujące propozycje znajdują się między innymi na blogu LifeMaker.

Słoiki z pustymi etykietami, czyli etykiety na słoiki czy też etykiety na przetwory domowe, a także polecane naklejki na przetwory
Etykiety na słoiki - gdzie je kupić i które naklejki na przetwory wybrać?

Naklejki na słoiki z domowymi przetworami do samodzielnego wydrukowania mogą stylistycznie komponować się z przestrzenią kuchenną. Wybierając naklejki w stylu rustykalnym, podkreślimy wiejski domowy klimat. Zabawne pastelowe nalepki z pewnością zachęcą do spróbowania domowych smakołyków największego niejadka, a etykietki na przetwory z serduszkami, staną się uroczym sposobem na wyrażenie ciepłych uczuć. Etykiety na słoiki złożone są z dwóch części – do przyklejenia na wieczku i na słoik. A może zainteresuje cię także ten artykuł z przepisami na ogórki konserwowe?

Gdzie jeszcze znaleźć naklejki na słoiki?

Biblioteka nalewek.pl umożliwia darmowe pobranie etykiet na domowe alkohole.  Etykiety na nalewki zostały zaprojektowane i narysowane przez twórców bloga internetowego, poświęconego nalewkom, którzy w ten sposób reklamują swoją działalność. Etykiety na nalewki dostępne są w wersji jasnej oraz w sepii. Nalepki można wydrukować na papierze białym, kolorowym, na papierze naklejkowym lub ekologicznym. Na polu, przeznaczonym do wpisania danych, możemy umieścić nazwę i rocznik nalewki, a także dodatkowe dane, takie jak stężenie alkoholu w trunku.

Własny gust i umiejętności plastyczne zademonstrujemy, projektując własne wzory naklejek na domowe przetwory. Pomoże nam kreator etykiet, dzięki któremu będziemy mogli wybrać spośród wielu graficznych propozycji te spełniające nasze wymagania. Takie możliwości daje nam, np. portal kucharski.pl – kreator etykiet umożliwiający stworzenie własnej etykiety na przetwory domowe w odpowiednim rozmiarze i z opisem zaprawy. Oryginalne ozdobne nalepki nadają się do wydrukowania na samoprzylepnym papierze, a my decydujemy, ile etykiet stworzyć i jaki mają mieć rozmiar. Sprawdź także ten artykuł z przepisami na przetwory z patisonów.

ikona podziel się Przekaż dalej