Kędzierzawka astrów - choroba kwiatów, której objawem są poskręcane liście

Jak wygląda kędzierzawka astrów

Astry należą do pięknie kwitnących, popularnych i chętnie uprawianych kwiatów ogrodowych. Występują odmiany dwuletnie i jednoroczne. O ile odmiany dwuletnie są odporne na choroby, to w przypadku astrów jednorocznych może wystąpić choroba kwiatów pod nazwą kędzierzawka astrów.

Astry jednoroczne narażone są na chorobę, która powoduje poskręcane liście. Podstawowy objaw tej choroby to marszczenie i zwijanie się liści. Efektem tego jest zahamowany wzrost i osłabienie kwiatów. Przyczyną tej choroby jest infekcja wirusem. Aby mieć pewność co do rozpoznania tej choroby należy dokładnie obejrzeć kwiaty, czy nie ma na nich mszyc. Mszyce mogą wywoływać bardzo podobny objaw skręcania liści. Jeśli nie zauważymy mszyc, oznacza to kędzierzawkę astrów. Sprawdź także ten artykuł na temat zwalczania mączniaka rzekomego.

Jak wygląda zwalczanie kędzierzawki astrów - domowe sposoby i opryski chemiczne

Zwalczanie chorób wirusowych kwiatów jest niemożliwe. Nie istnieją żadne domowe sposoby, które można zastosować. Również opryski chemiczne nie dają rezultatów.

Zwalczanie tej choroby polega na usunięciu zakażonych kwiatów. Rośliny należy wyrwać i spalić.

Kędzierzawka astrów na roślinach, a także rozpoznanie, zapobieganie i zwalczanie metodami naturalnymi oraz chemicznymi
Kędzierzawka astrów i rozpoznawanie choroby krok po kroku, czyli jak wyglądają objawy i jak przeprowadzić zwalczanie w sposób prawidłowy
ikona podziel się Przekaż dalej