Elektryczny odstraszacz myszy – rodzaje, działanie, skuteczność
Jesienią, kiedy dnie i noce robią się coraz chłodniejsze nasze domy, garaże i podwórka lubią odwiedzać niepożądani goście w postaci gryzoni takich jak myszy, szczury. Z tego też powodu coraz więcej osób szuka skutecznej metody odstraszania intruzów. Najpopularniejsze w ofertach wielu sklepów ogrodniczych są elektryczne odstraszacze na myszy.
Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o szkodnikach.
Elektryczny odstraszacz myszy
Co to jest i jak działa?
Elektryczny odstraszacz na myszy to urządzenie, przepłaszające gryzonie działające na zasadzie wykorzystania emisji ultradźwięków. Ultradźwięki na myszy i gryzonie, to bezinwazyjna, zarówno dla zwierząt, jak i ludzi metoda pozbywania się niechcianych gości z naszych działek i ogrodów.
Działanie dźwięków słyszalnych tylko dla gryzoni nie wykorzystuje szkodliwych substancji chemicznych, dzięki czemu jest w pełni bezpieczne, także dla dzieci. Elektryczny odstraszacz na myszy pozwala skutecznie pozbyć się gryzoni z domu, garażu czy też innego pomieszczenia, w którym pojawiły się szkodniki.
Najlepszy elektryczny odstraszacz na myszy
Najlepszym wyborem jest ultradźwiękowy odstraszacz na myszy, który charakteryzuje się zmiennym działaniem sygnału ultradźwiękowego. Warto wiedzieć, że w przypadku domów mało ważne jest to, na jakiej powierzchni według specyfikacji może działać urządzenie, ponieważ mało prawdopodobne jest to, że zostanie ono w pełni wykorzystane. Powodem jest fakt, że ultradźwięki nie przechodzą przez ściany. Stąd chcąc, aby odstraszanie gryzoni było w pełni skuteczne, musimy pamiętać o zastosowaniu kilku urządzeń.
Wybierając odpowiednie urządzenie, powinniśmy kierować się przede wszystkim mnogością funkcji, jakie posiada, ponieważ będziemy mogli w ten sposób dostosować odstraszacz do naszych oczekiwań i wymagań. Należy pamiętać, że elektryczne odstraszacze na myszy i inne gryzonie powinny być stale włączone do kontaktu, aby działały skutecznie. Nie należy się przy tym obawiać o duże zużycie prądu – wręcz przeciwnie, nowoczesne urządzenia nie czerpią dużo energii, a ochraniają nasz dom przez 24 godziny na dobę.
Zaawansowane odstraszacze na myszy mają różne tryby działania – od najsłabszego, do najmocniejszego. Można wówczas z uwagi na nasze zwierzęta domowe dopasować odpowiednią moc natężenia ultradźwięków, tak aby nie były one nieprzyjemne dla naszych pupilów. Natomiast w miejscach mniej uczęszczanych, typu garaże, strychy, piwnice możemy ustawić tryb maksymalny.
Najlepszym i zapewne skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie różnych metod odstraszania myszy, takich jak: ultradźwięki, sygnały elektromagnetyczne, czy też światła stroboskopowe. Ponadto to, jaki odstraszacz na gryzonie i myszy zastosujemy, zależy również od miejsca, w jakim urządzenie ma być używane.
W domku kempingowym, czy na łódce możemy zastosować urządzenie zasilane akumulatorem lub baterią. Należy jednak przy tym pamiętać o częstej wymianie źródła zasilania odstraszacza. Ważne jest również to, aby mieć na uwadze, że niskie temperatury panujące w takich pomieszczeniach mogą wpływać na krótki czas pracy urządzenia.
Odstraszacz kun do samochodu
Elektryczny odstraszacz kun - po co się go stosuje?
Oprócz elektrycznego odstraszacza na myszy dużą popularnością i zainteresowaniem cieszy się odstraszacz kun do samochodu. Tylko ten, kto ma samochód, w którym kuny poprzegryzały kable lub przewody hamulcowe, wie, jakie kosztowne są potem naprawy. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się elektryczne urządzenia odstraszające te gryzonie. Obecnie na rynku możemy spotkać dwa rodzaje odstraszaczy kun do samochodów:
Odstraszacz ultradźwiękowy to urządzenie, które emituje dźwięki o wysokiej częstotliwości – powyżej 22 Hz. Tony te nie są słyszalne dla ludzi, ale już np. dla kun są bardzo nieprzyjemne. Tego typu odstraszacze chronią nas przed myszami, szczurami i właśnie kunami. Na rynku dostępne są samochodowe odstraszacze kun zarówno z zasilaniem bateryjnym, jak i podpinanym do gniazdka zapalniczki samochodowej. Tego typu urządzenie nie zakłóca działania innych elektronicznych sprzętów znajdujących się w naszym gospodarstwie domowym, tj. telewizory, radia, systemów alarmowych.
Odstraszacz kun do montażu w komorze silnika samochodu. Tego typu urządzenie podłączone jest do akumulatora. Dzięki niskiemu zużyciu prądu nie musimy jednak obawiać się rozładowania akumulatora w samochodzie. Urządzenie wewnątrz komory silnika wyzwala napięcie o mocy 200 -300 V, które odstrasza zwierzęta, ale je nie zabija. Dodatkowo odstraszacze emitują ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Urządzenie jest odporne na warunki atmosferyczne. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o odstraszaczu na myszy.
Zapachowy odstraszacz kun i gryzoni
Zapachowy odstraszacz kun do samochodu to jeden z najprostszych sposobów dłużących do odstraszania gryzoni w naszych garażach i samochodach. Są to specjalne środki chemiczne mające na celu odstraszyć i zniechęcić kuny do zbliżania się do samochodu. Taki odstraszacz gryzoni zawiera geraniol, który jest dla nich nieprzyjemny, dlatego zwierzęta trzymają się z daleka od powierzchni spryskanych takim środkiem.
W celu odstraszenia kun i innych gryzoni należy spryskać: nadkola, przewody hamulcowe, elementy karoserii samochodu otwory do warsztatu, strychu lub garażu. Stosując preparat odstraszający na zewnątrz budynków, należy pamiętać o ich ponownym użyciu po opadach atmosferycznych, takich jak: deszcz lub śnieg.
W celu pełnego zabezpieczenia naszego domu, garażu lub strychu przed gryzoniami warto stworzyć pełen system ochronny. Przypomina to trochę system antykradzieżowy. Zabezpieczając na przykład nasz garaż przed myszami, szczurami, lub kunami, musimy również pamiętać, że zabezpieczając nasz dom, musimy jednocześnie zadbać o odpowiednią ochronę garażu, strychu, samochodu lub piwnicy. Inaczej może okazać się, że nasze starania o zapobieżenie inwazji gryzoni nie będzie w pełni skuteczne, lub nawet skończy się fiaskiem.