Domowy środek przeciw mrówkom

Zanim dowiemy się, jaki chemiczny preparat na mrówki będzie najlepszy, wcześniej dobrze jest wypróbować domowych sposobów. Jedną z metod przeciw mrówkom, jest rozsypanie na ich ścieżce sody oczyszczonej bądź proszku do pieczenia. Nie tylko można te produkty kupić w każdym sklepie spożywczym, ale również ich cena jest wyjątkowo niska. Zarówno soda oczyszczona, jak i również proszek do pieczenia odstraszają owady, przez co powinny przestać pojawiać się w domu.

Zdecydowanie przyjemniejszym środkiem przeciw mrówkom jest cynamon, który również działa odstraszająco. Natomiast jako najlepszy produkt owadobójczy, który możemy bezpiecznie zastosować w domu oraz w ogrodzie, uznawany jest boraks. Jest to dobry sposób na zwalczanie mrówek, aby pozbyć się całkowicie mrowiska, a nie tylko zniechęcić je do bytowania na naszym terytorium. Innym sposobem jest mąka kukurydziana. Również należy ją rozsypać w miejscu, w którym mrówki mają swoje ścieżki. Mąka jest zjadana przez mrówki, a następnie powoduje pęcznienie owadów.

Jaki wybrać preparat na mrówki?

Jeżeli jednak z jakichś przyczyn żaden domowy środek nie zadziałał przeciw mrówkom, to warto wypróbować chemiczne sposoby. Oczywiście wcześniej dobrze jest się dowiedzieć, który z nich jest odstraszający, a który owadobójczy. Ponadto do wyboru mamy środki sypkie, w płynie, a także opryski. Dlatego nie będzie najmniejszego problemu z tym, aby dostosować odpowiedni produkt do problemu z mrówkami, z jakim się aktualnie borykamy.

Wśród 5 najlepszych środków przeciw mrówkom w domu i ogrodzie, wymienia się:

  • Oprysk Afanisep 25 WP - jest to silny środek owadobójczy na owady biegające i latające, w tym również na mrówki. Chemia ta wymaga oczywiście odpowiedniego przygotowania według proporcji zamieszczonych na opakowaniu. Oprysk można wykonywać nie tylko na zewnątrz, ale również w domu. Ponadto ten chemiczny preparat wystarczy z powodzeniem na ochronę przed mrówkami terenu o powierzchni do 1000 metrów kwadratowych. Oprysk w swoim składzie posiada substancję czynną, którą jest permetryna. W celu pozbycia się mrówek silny środek należy rozprowadzić na ścieżkach, po których poruszają się owady, jak i również wszystkie przypodłogowe listwy, z których mrówki wydostają się do pomieszczenia.
  • Bros proszek na mrówki - jest to kolejny najlepszy produkt owadobójczy, który można zastosować zarówno w proszku, jak i również po uprzednim rozcieńczeniu z wodą. Chemia w proszku służy do rozsypania na ścieżkach wędrówek mrówek. Natomiast, jeżeli preparat na mrówki rozcieńczymy z wodą, to możemy go zastosować na zewnątrz wszędzie tam, gdzie mamy problem z gniazdami tych owadów.
  • No Pest pułapka na mrówki - substancją czynną tego produktu jest imidachlopryd, który ma działanie biobójcze. W związku z tym należy dokładnie zapoznać się z instrukcją opisaną przez producenta, w celu zachowania wszelkich środków ostrożności. Silny środek może być stosowany zarówno w domu, jak i również w pobliżu budynku. Sposób użycia polega na umieszczeniu specjalnej stacji, którą umieszczamy jak najbliżej miejsca wykrycia gniazda mrówek. Chemia zawiera w sobie atraktant, który jest odpowiedzialny za wabienie mrówek do stacji. Następnie zwabione mrówki przenoszą trutkę do gniazda, przez co wszystkie owady giną.
  • Owadostop - jest to preparat w płynie przeznaczony do bezpośredniego spryskiwania miejsc, w których pojawiają się insekty. Substancją czynną tego produktu jest deltametryna, która pozwala na skuteczne pozbycie się mrówek. Jest to dobry preparat, który według producenta działa przez okres nawet do 3 miesięcy. Chemiczny środek przeznaczony jest przede wszystkim do mieszkań.
  • Expel proszek na mrówki - silny oraz wyjątkowo skuteczny środek owadobójczy, który powinien być stosowany wyłącznie w ogrodzie. Producent zapewnia likwidację nawet do 30 gniazd owadów w ciągu jednej doby. Chemiczny preparat może być stosowany bezpośrednio w proszku lub po wcześniejszym rozcieńczeniu z wodą i rozpyleniu w wybrane miejsca. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o domowych sposobach na mszyce.

Preparaty na pozostałe insekty

Mrówki nie są jedynymi owadami, z którymi przyjdzie nam walczyć. Najczęściej w mieszkaniach mogą pojawić się problemy również z pluskwami, muchami, czy też domowymi pchłami. Dobrze jest zatem dowiedzieć się, jakie sprawdzone sposoby możemy zastosować na pozostałe uporczywe insekty. Tak, jak w przypadku mrówek, dobrze jest zacząć najpierw od domowych sposobów, po to, by dopiero później sięgnąć po chemiczne preparaty.

Mężczyzna w kombinezonie sprawdza obecność mrówek w domu, kobieta i mężczyzna w stroju ochronny szukają miejsca, z którego wychodzą mrówki, czy pułapki na mrówki są skuteczne, silne preparaty na mrówki i inne insekty
Jakie są najskuteczniejsze preparaty na mrówki w domu, czy środki używane na pozbycie się mrówek są szkodliwe dla ludzi

Poniżej możemy zobaczyć domowe środki na zwalczanie innych insektów:

  • Pluskwy - niestety pluskwy są częstym problemem w mieszkaniach, a szczególnie w starych kamienicach. Niestety w przypadku pojawienia się tych owadów, raczej należy kupić silny, chemiczny preparat. Natomiast do domowych sposobów zalicza się dokładne wypranie pościeli, a także wyczyszczenie materaca. Czasami jedynym sposobem na pozbycie się pluskiew z mieszkania, jest usunięcie całego łóżka, w którym zalęgły się te insekty.
  • Pchły domowe - zazwyczaj pchły kojarzą się z obecnością psa lub kota. Niestety w naszych mieszkaniach może zagościć również pchła domowa żerująca na ludziach. Do pozbycia się tych insektów warto zastosować zwalczający olejek eteryczny o zapachu mięty. Innym sposobem jest wyparzenie całej posadzki wrzątkiem z dodatkiem chloru.
  • Muchy - na te owady najczęściej stosujemy lep na muchy. Jednak nie każdemu tak naprawdę podoba się widok owadów przyklejonych do taśmy zawieszonej na suficie. Dlatego lepiej czasami zastosować domowe środki odstraszające, do których zalicza się między innymi olejek waniliowy lub spryskanie much płynem do mycia naczyń rozcieńczonym z wodą.

W jakiej cenie kupić produkt owadobójczy - opinie

Jeżeli chcemy kupić konkretny preparat na mrówki, to na pewno chcemy się dowiedzieć również, ile on kosztuje, a także jakie są jego opinie. Dlatego w poniższym zestawieniu znajdują się najlepsze środki do zwalczania mrówek, jak i również innych insektów. Pamiętajmy, że jest to chemia, która wymaga zastosowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

Przykładowe ceny na skuteczne środki na insekty, w tym również na mrówki

Nazwa preparatu

Cena

Skuteczny preparat na mrówki NO Pest

19,99 zł - bardzo dobre opinie

Skuteczny środek na mrówki w płynie owadobójczy Effect Ultimum

54,00 zł - bardzo dobre opinie

Skuteczny środek odstraszający w płynie na mrówki Esandol Pro

129,00 zł - bardzo dobre opinie

Najlepszy oprysk w płynie, preparat na kleszcze Strong

154,99 zł

Bardzo dobry preparat na kleszcze, oprysk do zwalczania owadów Target

33,50 zł

Bardzo dobry preparat na kleszcze, zwalczający muchy i mrówki Last Blood No Pest

119,00 zł

Bardzo dobry preparat na kleszcze, chemia do zwalczania owadów

49,90 zł

Zwalczający preparat na kleszcze Aspermet 200 EC

219,00 zł

Lep na muchy do zwalczania, Effect rolka 10 m

24,99 zł

Lep na muchy do zwalczania Bros

0,49 zł

Zwalczający lep na muchy Effect 5x80 cm

1,30 zł

Zwalczający lep na muchy Panko, rolka 0,25x10 m

28,99 zł

Zwalczający Strong Professional Bomba Fogger

49,90 zł

Odstraszający środek Draker 10.2

79,99 zł

Odstraszający żel na prusaki Strong

24,99 zł

Odstraszający Komaron Forte

184,99 zł

Wapno magnezowe

30,00 zł

Wapno magnezowe BioMag 600 kg

312,00 zł

Wapno magnezowe PolCalc 500 kg

374,98 zł

Wapno magnezowe granulowane 500 kg

255,95 zł

Wapno magnezowe Dolomit 25 kg

21,00 zł

ikona podziel się Przekaż dalej