Rodzaje lepów na muchy

Najtańszym i najpopularniejszym sposobem na walkę z muchami są ogólnodostępne lepy na muchy. Można je znaleźć w każdym sklepie, zaczynając od marketu, a na sklepie budowlanym kończąc. To produkt, który doczekał się wielu odsłon pod szyldami znanych firm. Są cenione i lubiane przez osoby, które nade wszystko cenią sobie naturalne produkty, które nie są nasączone chemią.

Bross lep na muchy Max. To produkt o zapachu miodu, który jest niezwykle kuszący dla much, muszek owocówek i moli. Ma bardzo prosty skład i nie posiada substancji owadobójczych. Pozostaje skuteczny przez wiele miesięcy dzięki wykorzystaniu formuły niewysychającego kleju. Można go stosować w pomieszczeniach, do których dostęp mają dzieci i zwierzęta, z uwagi na brak dodatków chemicznych w jego formule. Cena tego produktu to około 2 zł. A sporym atutem jest to, że w sprzedaży posiada go praktycznie każdy sklep.

Target okrągły lep na muchy. Lepy dostępne są w formie rozwijanej taśmy z rulonu. Nie posiada środków chemicznych, a jego skład jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Jego koszt to zaledwie 6 zł za 4 sztuki.

Lep na okno na muchy i muszki owocówki Bross. Jest to kolorowa i bardziej estetyczna wersja tradycyjnego lepu na muchy, którą można bez obaw stosować w widocznych miejscach. Można go przykleić na oknie w pokoju, kuchni i wszędzie tam, gdzie jest potrzebny, a nie chcemy wieszać jego tradycyjnej wersji. Produkt działa przez około 3 miesiące, a koszt to 10-15 zł za 4 sztuki dostępne w opakowaniu.

Lep na muchy VASCO ECO. To bardzo popularny lep, który podobnie jak jego poprzednicy nie posiada żadnych substancji chemicznych. Ze względu na swoje właściwości klejące ma przeznaczenie przemysłowe. Jednak należy wspomnieć, że cieszy się ogromnym zainteresowaniem i zbiera same pozytywne opinie. Czas działania, który deklaruje producent, to do utraty właściwości klejących lub do zapełnienia. Można go kupić w cenie 30-35 zł za 10 metrów.

FlyMaster Twister lep w arkuszach. Sposób użycia tego lepu jest bardzo podobny do poprzednich produktów, jednak tym razem producent pozostawia kupującemu kwestię wielości powieszonego lepu. Arkusz można dowolnie przycinać, co zwiększa jego atrakcyjność. Oczywiście i ten produkt nie posiada żadnych substancji chemicznych, a jego cena to tylko 7 zł za prawie 60-centymetrowy arkusz o szerokości 30 cm.

Jak samodzielnie zrobić lep na muchy?

Mimo dostępności w sklepach produktów do walki z owadami można spróbować zwalczyć intruzów na własną rękę. Osoby ceniące recykling i twórczość własnych rąk, może zainteresować pomysł na samodzielne wykonanie lepu na muchy, muszki, komary, mole i inne uciążliwe owady. Do jego wykonania wystarczą podstawowe rzeczy, które każdy powinien mieć w swoim domu. A do tego odrobina czasu, chęci i to wystarczy, aby stworzyć domowy odpowiednik komercyjnej wersji. Wykonanie nie jest skomplikowane i z powodzeniem można do niego zaangażować dzieci.

Owadoklej. Idąc na skróty, przez Internet można zamówić preparat do samodzielnego pokrycia różnych powierzchni. Substancja jest bardzo trwała i łatwa w zastosowaniu, do tego wystarcza na długo i jest ekologiczna. Owadoklej można nałożyć na karton, sznurek lub folię i powiesić w dowolnym miejscu robiąc dziurkę i przewlekając sznurek, który umożliwi zawieszenie. Ten preparat można stosować nie tylko w domu, ale również w szklarniach, oborach, tunelach i innych miejscach, gdzie jego działanie jest niezbędne. Zbiera same pozytywne opinie wśród producentów trzody chlewnej, którym zależy na maksymalnej naturalności, z uwagi na swój prosty, ekologiczny skład i duże opakowanie. Niestety nie jest ogólnodostępny i żeby go kupić, trzeba odwiedzić sklep internetowy. Sprawdź także ten artykuł na temat pułapek na muchy.

Lep na muchy handmade. Osoby bardziej kreatywne, które lubią tworzyć przedmioty od „a” do „z”, mogą skorzystać z przepisu, który jest w 100% naturalny i skuteczny. Pomoże on wykonać domowy lepik na owady, równie skuteczny, jak sklepowe odpowiedniki.

Do wykonania lepu będą potrzebne:

  • sznurek,
  • karton pocięty na duże lub małe prostokąty,
  • szklanka wody,
  • szklanka miodu lub syropu klonowego,
  • szklanka cukru.

Wykonanie:
Syrop klonowy, cukier i wodę łączymy w garnku i gotujemy, cały czas mieszając. Naturalny klej będzie gotowy, gdy składniki się połączą i zaczną wrzeć. Wtedy należy wyłączyć kuchenkę i poczekać aż substancja wystygnie. Jeśli w wykonaniu kleju pomagają dzieci, to dobrze by było, aby sam proces podgrzewania wykonywała osoba dorosła.

Lep na muchy na kwiatku domowym, a także rodzaje lepów na muchy, przepis na domowy lep na muchy i porady zakupowe
Jaki lep na muchy wybrać, czyli polecane rodzaje lepów na muchy i praktyczne porady zakupowe

W międzyczasie w kartonach można zrobić dziurki i przewlec sznurek. Gdy klej jest już chłodny, można znużyć w nim na chwilę kartony, a potem poczekać aż obciekną. Po tym zabiegu można się cieszyć z własnych lepików na muchy, które są zupełnie naturalne i z łatwością pomogą nam usunąć uciążliwe owady.

Który produkt wybrać?

W zależności od oczekiwań można przebierać w różnych ofertach sprzedażowych. Produkty przedstawione powyżej, to tylko nieliczne z wielu dostępnych na rynku. Tak naprawdę decyzja o zakupie produktu konkretnej marki powinna zostać podjęta na podstawie czasu, w jakim dany lepik na muchy działa. Jednak trzeba sobie zadać pytanie, jak długo wytrzymamy z jednym i tym samym arkuszem. Codziennie natykanie się na owady, przyklejone do swojej pułapki nie należy do szczególne przyjemnych. Dopiero gdy to sobie uświadomimy, dojdziemy do wniosku, że nie czas działania jest ważny w przypadku stosowania domowego lepu, a wygląd i cena. Z pewnością ze względów estetycznych wielu konsumentów uważa, że żywołapka jest o wiele lepszym rozwiązaniem, jednak jest ona droższa i nie tak łatwa do ukrycia.

Prawda jest taka, że im naturalniejsza pułapka, tym mniej zwracamy na nią uwagi. Najlepszym rozwiązanie byłoby ukrycie i zapomnieć o jej istnieniu. Mimo wszystko zwycięzcami tej nierównej wali będą z pewnością lepy, których producenci już teraz stawiają na możliwie największe uatrakcyjnienie graficzne. Z pewnością lepy, które posiadają kolorową nadruki odwracająca uwagę od ich faktycznego zastosowania i wyglądają lepiej niż klasyczne produkty. Opinie zadowolonych klientów mogą pomóc w wyborze konkretnego modelu i gdyby kierować się pozytywnymi komentarzami, to bez wątpienia w konkurencji na najlepszy lep wygrałaby firma VASCO. Jednak większość z tych opinii pochodzi od producentów trzody chlewnej, a nie od osób wykorzystujących produkty tej firmy we własnych domach. Lepy to także skuteczne pułapki na muszki owocówki.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 99.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny