Rodzaje odstraszaczy gryzoni

Odstraszacz mechaniczny to odstraszacz gryzoni, który jest najbardziej radykalną i najmniej humanitarne metodą na pozbycie się ich z naszych domostw lub garaży. Mechaniczny odstraszacz gryzoni to nic innego jak specjalna pułapka, do której łapią się gryzonie. Mogą to być zarówno pułapki, jak i potrzaski. Zwierzę, które znajdzie się w takiej pułapce najczęściej ginie w męczarniach. Jest to metoda polecana do małych pomieszczeń, typu piwnice, garaże. Niestety ze względu na śmierć gryzonia, jest to metoda drastyczna, przez co spotyka się z krytyką obrońców praw zwierząt.

Odstraszacz fizyczny to odstraszacz gryzoni, który staje się coraz to bardziej popularny wśród ogrodników i rolników. Do tego typu urządzeń zaliczyć możemy ultradźwiękowy, elektroniczny odstraszacz gryzoni, w tym myszy i szczurów. Odstraszanie polega na emisji ultradźwięków lub innych odgłosów. Taki elektryczny odstraszacz gryzoni ma na celu wypłoszyć i zniechęcić gryzonie do przebywania na danym obszarze. Taka metoda jest przede wszystkim humanitarna. Nie sprawa krzywdy ani zwierzętom, ani ludziom. Dźwięki, które są emitowane przez tego typu urządzenie są nieprzyjemne dla zwierząt, wywołują u nich strach i niepokój, powodują u nich dyskomfort.

Odstraszacz chemiczny opiera się na środkach chemicznych, po których szkodniki giną. Są to najczęściej różnego rodzaju trutki na szczury, myszy. Najczęściej występują w postaci past, ziaren lub w formie gazu. W czasie aplikacji preparatu należy zachować należytą ostrożność, tak aby substancja chemiczna zastosowana w trutce na gryzonie, nie dostała się do układu pokarmowego lub oddechowego człowieka. Trzeba też uważać, aby zatruciu nie uległy zwierzęta domowe.

Skuteczność odstraszaczy gryzoni - jaki odstraszacz na myszy i inne wybrać

Dostępne na naszym rynku odstraszacze gryzoni z reguły są skuteczne. Najczęściej są wyprodukowane przez firmy, które swoje produkty opierają na wiedzy ekspertów badających i znających zwyczaje gryzoni. Przed dopuszczeniem do sprzedaży odstraszacze są testowane, badana jest ich skuteczność i bezpieczeństwo ich użycia.

Jednak w chwili obecnej na rynku królują odstraszacze elektryczne, działające na zasadzie emisji ultradźwięków. Oprócz tego popularne są urządzenia emitujące głośne sygnały, które są drażniące dla zwierząt, ale bezpieczne dla ludzi. Niektóre popularne odstraszacze mają zamontowane światło, które również odstrasza zwierzęta, i podnosi skuteczność działania urządzenia.

Mysz robiąca szkody w domu poddaje się, jeśli jest włączony odstraszacz gryzoni, a także ceny i rodzaje urządzeń
Odstraszacz gryzoni, na przykład myszy, szczurów i kun, a także rodzaje urządzeń, ich skuteczność i ceny

Warto pamiętać, że aparatura odstraszająca gryzonie powinna działać cały czas, nawet kiedy nas nie ma w domu. Zwierzęta nie mają urlopów, żerują cały rok, więc musimy o tym pamiętać i mieć włączone odstraszacze przez cały rok. Skuteczność urządzeń odstraszających zastosowanych w naszych pomieszczeniach możemy zaobserwować po paru dniach.

Elektryczny odstraszacz gryzoni – zasięg działania

Tego typu urządzenia są bardzo skuteczne, przede wszystkim dlatego, że mają bardzo duży zasięg działania. Ponadto warto pamiętać, że emisja dźwięków działa we wszystkie strony, zarówno na boki, jak i w dół i górę.

Część urządzeń dostępnych na rynku posiada płynną regulację zakresu i siły emisji dźwięków i świateł, tak że można je ustawić według własnych potrzeb. Warto jednak pamiętać, że ultradźwięki działają tylko w jednym pomieszczeniu i nie przechodzą przez ściany. Dlatego też, jeżeli gryzonie opanowały więcej niż jedno pomieszczenie, musimy liczyć się z zakupem większej ilości urządzeń. Sprawdź także ten artykuł na temat odstraszaczy na myszy.

Zalety stosowania elektrycznych odstraszaczy gryzoni

Główną zaletą jest większa skuteczność tego typu urządzeń, przede wszystkim takich, które wykorzystują prąd z gniazdka. Oczywiście, tam, gdzie jest z tym problem, warto zaopatrzyć się w odstraszacz wyposażony w ładowanie bateryjne.

Odstraszacze gryzoni są mobilne. Możemy je zastosować wszędzie tam, gdzie są nam potrzebne, np. w garażu, na strychu, w ogrodzie. Są one tak skonstruowane, że nie straszne im zmienne warunki atmosferyczne. Większość z nich jest wykonana z solidnych, wodoodpornych materiałów, które gwarantują niezawodną pracę w każdych warunkach pogodowych. Ceny urządzeń odstraszających gryzonie i inne zwierzęta nie jest wysoka, dostosowana do zasobności kieszeni przeciętnego Polaka.

Jak wybrać odpowiedni odstraszacz gryzoni? Zanim zdecydujemy się na zakup odpowiedniego urządzenia, warto wpierw zapoznać się z zasadą działania poszczególnych urządzeń. Powinniśmy więc wiedzieć, jak działa na przykład solarny odstraszacz kretów, elektryczny odstraszacz na myszy lub na jakiej zasadzie pracują ultradźwięki na myszy. Przed podjęciem decyzji o zakupie odpowiedniego urządzenia, możemy poczytać opinie na różnych forach internetowych lub zasięgnąć porady u sprzedawcy w sklepie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90.8% czytelników artykuł okazał się być pomocny