Dlaczego kuny „lubią” nasze samochody?

Wielu właścicieli samochodów nurtuje pytanie: czemu kuny interesują się naszymi samochodami? Co je przyciąga do auta? Odpowiedzią jest wciąż gorący, rozgrzany silnik, z którego ciepła chce skorzystać gryzoń. Z tego powodu do naszych samochodów i garaży przychodzą różne zwierzęta, w tym i właśnie kuny.

O tym, jak niebezpieczne i szkodliwe może być działanie kun w naszym garażu wiedzą nie tylko mieszkańcy wsi i domów blisko lasów, ale i coraz częściej i właściciele aut mieszkający w centrum miast. Gryzonie mogą przede wszystkim uszkodzić przewody, maty oraz elementy izolacyjne. Kuny gryzą przewody w samochodzie, budując z nich gniazdo. Niekiedy zdarza się, że przewód samochodowy traktowany jest przez gryzonie jako zabawka lub nawet pożywienie. Dlatego nie dziwi fakt, że właściciele pojazdów szukają coraz to skuteczniejszych sposobów ochrony swojego auta przed rozmaitymi gryzoniami, w tym i kunami.

Odstraszacz kun do samochodu – co to jest i jak działa?

To, czy nasz garaż, a w nim samochód stał się celem zainteresowania kun, bardzo szybko możemy się dowiedzieć, sprawdzając stan maty wygłuszającej silnik, czy też wężyków do spryskiwaczy. Jest to pewien problem, ale o wiele groźniej robi się, kiedy kuny wezmą sobie za cel przegryzienie przewodów hamulcowych w naszym samochodzie.

Aby odstraszyć i przepłoszyć gryzonie i kuny, coraz częściej stosuje się odstraszacze samochodowe kun. Maja one wiele form i sposobów działania, od prostych urządzeń, które możemy stosować nawet w domu, po te montowane w samochodzie, współdziałające z elektryką auta – tu możemy wymienić między innymi: maty elektryczne i urządzenia emitujące ultradźwięki. Najdroższe urządzenia łączą różne rozwiązania i metody odstraszania w jednym, zniechęcając gryzonia do bytowania w naszym garażu i samochodzie.

Samochodowy odstraszacz na kuny może emitować dźwięki, których zwierzęta te nie lubią, lub też drażnić węch kuny nieprzyjemnym zapachem, odstraszając gryzonie. Myśląc o tym, czym odstraszyć kuny od naszego samochodu, warto zastanowić się, co tak naprawdę jest w stanie je zniechęcić? Po pierwsze skuteczny może okazać się zapach, którego kuna nie lubi lub się boi. Może być tu naturalny odstraszacz – zapach psa i jego sierści lub sztuczny odstraszacz, w postaci na przykład spray na kuny, którym można spryskać wyposażenie samochodu, takie jak: przewody, wygłuszenia itp.

Schwytana kuna, szkodnik w garażu i stodole, a także odstraszacz kun do samochodu, najlepsze ceny i modele
Odstraszacz kun i innych gryzoni do samochodu, a także modele, skuteczność oraz ceny odstraszaczy

Innym sposobem na odstraszenie kun i innych gryzoni jest ultradźwiękowy samochodowy odstraszacz kun. Emituje on ultradźwięki, które są nieprzyjemne dla słuchu zwierzęcia. Urządzenie takie, aby było skuteczne, powinno być przede wszystkim niezawodne, nie powinno być awaryjne i działać nieprzerwanie. Powinno również posiadać silne i zmienne ultradźwięki. Najlepsze są takie, które mają rozbudowaną frazę ultradźwięków, o zmiennej jej charakterystyce, które nie pozwalają przyzwyczaić się zwierzętom do tych dźwięków, zwłaszcza tych, które wybrały sobie okolice naszego domu lub garażu. Oczywiście zaawansowane urządzenia są droższe, ale warto zainwestować w lepsze i trwalsze urządzenie, które posłuży nam dłużej i będzie niezawodne. Sprawdź także ten artykuł na temat odstraszaczy na myszy.

Przykładowe odstraszacze kun do samochodu

Antykuna Mini 12V – posiada głośnik, światła LED, modulowane ultradźwięki

Suncar – posiada głośnik, światła LED, modulowane dźwięki, ma możliwość montażu w samochodzie typu SUV, jeep bez płyty pod silnikiem. Niestety w tym przypadku musimy liczyć się z montażem dwóch urządzeń.

Viano 12 V – to urządzenie, które posiada płytkę pieszo. Jej działanie opiera się na działaniu ładunku elektrycznego. Wymaga zastosowania dwóch urządzeń.

Przykłady odstraszaczy możemy mnożyć. To, jakie urządzenie wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb oraz zasobności naszego portfela. Warto również zasięgnąć opinie u znajomych oraz specjalistów zajmujących się zawodowo odstraszaniem gryzoni.

Dzięki Internetowi możemy dowiedzieć się, jak działa straszak ultradźwiękowy gryzoni, odstraszacz na myszy lub też solarny odstraszacz kretów. Ponadto poznamy orientacyjne ceny tych urządzeń, a także możemy dokonać zakupu, który wygodnie przyjedzie do domu, przywieziony przez kuriera lub dostarczony przez listonosza.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny