Rodzaje i działanie odstraszaczy na myszy

Elektromagnetyczny odstraszasz do myszy

Elektromagnetyczny odstraszacz na myszy jest niezwykle popularnym i prostym w działaniu urządzeniem. Odstraszacz ten jest skuteczny i nowoczesny. Urządzenie działa po podłączeniu do kontaktu. Idealnie nadaje się do domu, garażu, czy też do zastosowania w budynkach gospodarczych. Odstraszacz taki działa po podłączeniudo kontaktu, przy użyciu prądu płynącego z gniazdka elektrycznego.

Zasada działania tego urządzenia jest niezwykle prosta. Polega na zmianie pola magnetycznego w okablowaniu. Po podłączeniu do kontaktu zmiana fal elektromagnetycznych dociera wszędzie, w danym pomieszczeniu, tj. w szafy, szczeliny i trudno dostępne miejsca. Przebywające w pomieszczeniach gryzonie odczuwają dyskomfort, przez co unikają przebywania w tego typu zakamarkach.

Tego typu odstraszacz może się przydać w walce z małymi gryzoniami, ale także w przypadku inwazji szczurów. Przeglądając prasę fachową, na pewno natrafimy na niejedną pozytywną opinię na temat elektromagnetycznego odstraszacza na myszy.

Ultradźwiękowy odstraszacz na myszy

Ultradźwiękowy odstraszacz na myszy jest równie skuteczny, jak elektryczny, a przy tym także nowoczesny. Tego typu urządzenie można kupić praktycznie w każdym sklepie prowadzącym sprzedaż odstraszaczy gryzoni. Ultradźwiękowy, skuteczny odstraszacz na myszy jest polecany zarówno do domu, garażu, jak i do piwnicy. Można go również zastosować w piwnicach lub na zewnątrz posesji.

W wielu branżowych czasopismach możemy spotkać opinie, że tego typu urządzenia są praktycznym uzupełnieniem elektrycznych odstraszaczy gryzoni. Urządzenie, które emituje ultradźwięki, może być zasilane zarówno bateriami, jak i działać po podłączeniu do gniazdka.

Decydując się na ultradźwiękowe odstraszacze na myszy, warto wpierw zapoznać się ze specyfiką ich działania oraz wybrać te o dobrej jakości. Polecane są te, które emitują ultradźwięki o zmiennej częstotliwości.

Ultradźwiękowy odstraszacz na myszy i inne mniejsze gryzonie jest prosty w zastosowaniu oraz bezpieczny dla ludzi. Należy pamiętać, aby umieścić go w takim miejscu, aby nie był zasłonięty przez inne przedmioty. Sposób użycia jest niezwykle prosty: wystarczy go tylko uruchomić, poprzez włączenie go do prądu lub poprzez zamontowanie w urządzeniu baterii. Po podłączeniu zasilania zapala się czerwona dioda, która sygnalizuje działanie urządzenia. A może zainteresuje cię także ten artykuł na temat zwalczania nornic?

Jaki wybrać odstraszacz na myszy?

Najlepszym wyborem jest taki odstraszacz, który posiada kilka trybów działania – od słabszego, do mocniejszego. Niekiedy sprzedawcy spotykają się z zapytaniem, czy ultradźwiękowy odstraszacz gryzoni będzie działał też na psy. Otóż jest to bardzo dobre pytanie, a odpowiedź jest bardzo ciekawa.

Otóż odstraszacze na myszy mają wybór trybu działania oraz regulację siły sygnału, przez co pozwalają ustawić niższy poziom emisji ultradźwięków w pomieszczeniach, w których przebywają zwierzęta domowe. Takie urządzenia pozwalają z kolei zwiększyć częstotliwość emisji ultradźwięków w pomieszczeniach mniej uczęszczanych miejscach, takich jak strychy, garaże, piwnice. Tam można ustawić najmocniejszy tryb działania odstraszacza na myszy.

Zaawansowane odstraszanie myszy

Zaawansowane odstraszacze na myszy i inne małe gryzonie są w stanie działać na kilka sposobów jednocześnie. I tak – wydawane przez odstraszacz ultradźwięki są w stanie skutecznie przepłoszyć gryzonie, a jednocześnie innowacyjny system elektromagnetyczny działający przy pomocy impulsów elektrycznych może dotrzeć poprzez przewody elektryczne do miejsc lęgowych gryzoni, które mieszczą się w ścianach, sufitach oraz wnękach ściennych.

Tego typu działanie w walce z gryzoniami może być wzmocnione poprzez emisję światła stroboskopowego, które jest wyjątkowo nieprzyjemne i dokuczliwe dla żyjących w ciemnych pomieszczeniach gryzoni. Sposób montażu tego typu świateł jest podobny, jak w przypadku odstraszczy ultradźwiękowych – wystarczy tylko włożyć wtyczkę do kontaktu.

Musimy jednak pamiętać, że aby takie światła stroboskopowe były skuteczne, to nie mogą być zasłaniane przez inne przedmioty. Najlepszy odstraszacz to taki, który jest przede wszystkim skuteczny i dobrze wykonany.

Cena, dostępność odstraszaczy na myszy i inne gryzonie

Odstraszacz na myszy - cena urządzeń

Odstraszacze na myszy i inne gryzonie można kupić w każdym sklepie i markecie ogrodniczym. Duży wybór możemy też znaleźć w wielu sklepach internetowych, które kuszą bogatą ofertą rozmaitych urządzeń przeznaczonych do większych i mniejszych pomieszczeń oraz do różnych warunków klimatycznych.

Ceny odstraszaczy na myszy są zróżnicowane, ale ogólnie każdy, znajdzie coś odpowiedniego na swoją kieszeń. Warto zwrócić uwagę na specyfikację techniczną urządzeń do odstraszania gryzoni, ponieważ wiele z nich nie jest przystosowana do pracy w naszych warunkach klimatycznych. Lepiej więc zapoznać się wcześniej z zasadą działania niż niepotrzebnie kupić sprzęt, który nie zadziała, lub nie będzie w pełni efektywnie odstraszał gryzonie.

Pułapki na myszy i inne gryzonie

Oprócz odstraszaczy na myszy i inne szkodniki najpopularniejszymi urządzeniami w walce z niechcianymi gościami w naszych piwnicach i strychach są różnego rodzaju pułapki.

Pułapki na myszy można kupić między innymi w sklepach z artykułami ogrodniczymi. Możemy tam spotkać tradycyjne, drewniane i metalowe łapki, które działają na zasadzie zatrzasku.

Jednak w domach, w których są inne zwierzęta i dzieci polecane są łapki, które nie uśmiercają gryzoni, lecz pozwalają je tylko skutecznie złapać. Wówczas są polecane myszołapki i źywołapki. Tego typu urządzenie tylko łapie zwabione na smakołyk zwierzę, które potem można wypuścić bezpiecznie z dala od ludzkich domostw.

Podsumowując, zanim zdecydujemy się na zakup odpowiedniego odstraszacza na myszy, warto przede wszystkim zastanowić się, jakie urządzenie będzie dla nas najbardziej odpowiednie – czy bardziej przyda się nam elekromagnetyczny, ultradźwiękowy odstraszacz na myszy, czy też wolimy zastosować miks obu tych rozwiązań. Warto poszukać informacji w Internecie, zasięgnąć porady u sprzedawcy, który zna się na najnowszych i na sprawdzonych rozwiązaniach, i potrafi doradzić nam jak skutecznie pozbyć się niechcianych lokatorów z naszych domów, garaży, strychów lub piwnic.

Warto również pamiętać, że odstraszacze na myszy stosowane są również w przypadku ochrony przewodów elektrycznych, hamulcowych i chłodniczych, znajdujących się pod maską naszych samochodów. Tu pomocny może być np. radarowy samochodowy odstraszacz myszy, szczurów kun i innych gryzoni.

ikona podziel się Przekaż dalej