Zanim zamówisz konkretny model, zastanów się, jakie prace w ogrodzie najczęściej wykonujesz i na jakich udogodnieniach najbardziej Ci zależy. Szeroką ofertę wózków ogrodowych w różnych wersjach kolorystycznych znajdziesz w sklepie https://www.expondo.pl/wozki-ogrodowe/. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie cechy powinien mieć dobry wózek ogrodowy!

Pojemny zbiornik

Wybierając wózek ogrodowy, zwróć uwagę na pojemność i wysokość zbiornika. Jeśli ten element będzie za mały, to możesz mieć problem, aby przewieźć odpowiednią ilość nawozu na drugi koniec ogrodu. Jednocześnie to ważne, aby zbiornik był wykonany z trwałego i odpornego na zabrudzenia materiału. Cała konstrukcja nie może być również zbyt ciężka. W domowym ogrodzie świetnie się sprawdzą wózki wyposażone w zbiornik wykonany z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Ciekawym rozwiązaniem są również zbiorniki z możliwością rozładunku, które możesz wygodnie przechylić, aby wysypać ich zawartość na ziemię.

Duże koła

Wózek ogrodowy powinien mieć duże koła, dzięki którym sprawnie pokona wszelkie nierówności. Obecnie polecanym rozwiązaniem są koła o średnicy od 30 do 40 cm wykonane z wysokogatunkowej gumy. Modele z takim wyposażeniem są bardziej zwrotne i mobilne. Z ich pomocą bez problemu dotrzesz do każdego zakamarka swojego ogrodu i szybko wykonasz niezbędne prace porządkowe.

Możliwość składania

Niektóre wózki ogrodowe są wyposażone w możliwość składania. Jest to bardzo przydatna funkcja, szczególnie jeśli nie masz dużo miejsca do przechowywania sprzętu ogrodowego. Po złożeniu wózek ogrodowy możesz bezpiecznie umieścić w schowku, piwnicy lub garażu. Ponowne rozłożenie wózka nie zajmie Ci dużo czasu, ponieważ mechanizm składania jest bardzo intuicyjny. W efekcie wygodnie skorzystasz z wózka i szybko uporasz się z pracami ogrodowymi.

Wygodne uchwyty

Wiele osób wybierając wózek ogrodowy, nie zwraca uwagi na uchwyty. Tymczasem ten element może mieć kluczowe znaczenie podczas przemieszczania się po ogrodzie. Wygodny uchwyt sprawi, że bez problemu dotrzesz do każdego miejsca na działce i znacząco ułatwi Ci sterowanie wózkiem, nawet jeśli będziesz przewozić bardzo ciężkie rzeczy. Wspomniany element powinien znajdować się na odpowiedniej wysokości, aby użytkownik nie musiał się schylać do wózka. Dlatego warto zamówić model z regulowanym uchwytem, który dodatkowo wyściełano wytrzymałą i miękką w dotyka pianką.

Nowoczesny wózek ogrodowy zrobiony z wysokiej jakości materiałów to nieodzowna pomoc podczas wykonywania codziennych prac ogrodowych. W takim wypadku warto postawić na solidny model, który dobrze się sprawdzi na każdego rodzaju terenie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny