Dobierz odpowiednią moc paneli solarnych

Moc, jaką powinny mieć panele fotowoltaiczne (sprawdź na: https://solar-distribution.baywa-re.pl/moduly-pv/), musi być właściwie dopasowana do zapotrzebowania budynku na energię elektryczną. Jeśli będą one produkować zbyt dużo prądu, problematyczne może okazać się przechowywanie jego nadwyżek. Z kolei zbyt mała moc spowoduje, że wyprodukowana energia elektryczna nie wystarczy na całkowite pokrycie zapotrzebowania i konieczne będzie korzystanie z prądu pozyskiwanego z sieci. To wpłynie znacząco na obniżenie opłacalności całej instalacji fotowoltaicznej. Jeśli projektujesz tego typu instalacje, to pamiętaj o tym, aby przyłożyć szczególną uwagę do właściwego dopasowania mocy paneli!

Wybierz panele o odpowiedniej wielkości

Jeśli panele fotowoltaiczne mają być zamontowane na dachu, to niezbędne jest dokładne obliczenie jego powierzchni. Na tej podstawie ustalisz, ile paneli o konkretnych wymiarach się na nim zmieści. Musisz uwzględnić także ich wagę oraz nośność dachu, aby jego konstrukcja mogła bez problemu wytrzymać to obciążenie. Jeśli okaże się, że jego powierzchnia jest niewystarczająca, to możesz umieścić moduły fotowoltaiczne Hyundai lub innego producenta na gruncie, na specjalnym stelażu.

Dobierz do nich odpowiednie komponenty

Instalacja fotowoltaiczna nie będzie działała bez zamontowania dodatkowych komponentów. Sercem całej instalacji jest inwerter, który odpowiada za przemianę prądu stałego DC, produkowanego z promieniowania słonecznego, na prąd zmienny AC.

Wybierz niezawodne i sprawdzone falowniki Sungrow, które cechują się wydajnością oraz tym, że są bezawaryjne. Doskonale współpracują one z modułami PV i umożliwiają maksymalne wykorzystanie ich mocy. Pozostałe komponenty współpracujące z panelami to:

  • rozdzielnica prądu stałego DC,
  • przewody i okablowanie,
  • konstrukcja nośna,
  • optymalizator (jest to opcjonalne wyposażenie instalacji).

Zwróć uwagę na okres gwarancji producenta

Wybierając panele i inne elementy instalacji fotowoltaicznej, zwróć szczególną uwagę na okres gwarancji, jakiej udziela producent. Do najwyższej klasy urządzeń, takich jak falowniki Sungrow czy moduły fotowoltaiczne Hyundai, możesz wykupić dodatkowe przedłużenia gwarancji, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Twoi klienci będą objęci ochroną przez długi czas – jeśli coś wydarzy się z ich instalacją, będziesz mógł zareklamować ją bezpośrednio u producenta.

Weź pod uwagę rodzaj urządzeń, jakie będą zasilane panelami

Wybór konkretnych paneli oraz inwertera zależy także od tego, jakiego rodzaju urządzenia będą zasilane wyprodukowanym przez instalację prądem. Jeśli moduły PV mają zasilać urządzenia ogrzewające budynek przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, to musisz wybrać odpowiednie falowniki do pomp ciepła. Umożliwią one znaczne obniżenie wydatków związanych z ogrzewaniem. Falowniki do pomp ciepła to rozwiązanie dedykowane głównie budynkom energooszczędnym.

Postaw na niezawodne moduły fotowoltaiczne oraz komponenty do instalacji solarnej, które są synonimem wydajności oraz najwyższej jakości!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej