Akumulatorowe narzędzia ogrodowe – pracuj szybko i mobilnie
Regularna pielęgnacja ogrodu pozwala utrzymać go w należytej czystości i porządku. Niemal wszystkie zabiegi pielęgnacyjne w ogrodzie można wykonać w pełni ręcznie, jednak wymagają one sporego zaangażowania użytkownika i mogą być bardzo czasochłonne. Nic więc dziwnego, że większość z nas korzysta z różnego rodzaju narzędzi ogrodowych, które znacząco przyspieszają wykonywanie prac ogrodowych.
Z tego artykułu dowiesz się:
Na rynku znaleźć można rozwiązania wszelakiej maści, które dostosowane są do wymagań niemal każdego domownika. Jest to sprzęt o małych lub większych gabarytach, którego napęd stanowi silnik elektryczny lub spalinowy. Coraz częściej jednak w ogrodnictwie wykorzystuje się innowacyjne narzędzia akumulatorowe, które łączą w sobie czystość pracy urządzeń elektrycznych i pełną mobilność sprzętu spalinowego.
Jak działają akumulatorowe narzędzia ogrodowe?
Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że sprzęt zasilany akumulatorowo dysponuje zbliżonymi parametrami do bliźniaczych urządzeń przewodowych. Jednocześnie pozostaje w pełni mobilny, co jest szczególnie ważne przy pracach ogrodowych. Z czego składają się akumulatorowe narzędzia ogrodowe? Można wyróżnić 3 elementy: urządzenie robocze, wymienny akumulator oraz ładowarkę.
Co bardzo ważne, systemy akumulatorowe wiodących producentów urządzeń ogrodowych i elektronarzędzi, pozwalają na wykorzystanie jednego rodzaju akumulatora do wielu odbiorników. Dzięki temu nie ma konieczności dokupowania osobnych akumulatorów do różnych modeli urządzeń. Ponadto nowoczesne ładowarki, wyposażone w szereg inteligentnych rozwiązań elektronicznych, zdolne są niemal w pełni naładować akumulator nawet w niecałą godzinę. To oznacza, że poprzez zastosowanie dwóch akumulatorów, możliwe jest zachowanie pełnej ciągłości pracy w ogrodzie. Duży wybór akumulatorowych urządzeń ogrodowych znajdziesz na stronie isprzet.pl.
Rodzaje akumulatorowych narzędzi ogrodowych
Postęp technologiczny sprawił, że prawie każdy sprzęt ogrodowy zasilany z sieci lub spalinowo, doczekał się swojej odmiany akumulatorowej. O ile w przypadku poręcznych narzędzi jak np. sekatory do żywopłotu nie powinno to dziwić, tak zaskakujący może być fakt, że nawet podkaszarki oraz kosiarki do trawy doczekały się wersji zasilanych akumulatorowo. Dzięki temu regularna pielęgnacja trawnika stała się jeszcze szybsza i łatwiejsza.
Rozwiązania akumulatorowe doskonale sprawdzają się również przy pracach porządkowych w porze jesiennej. Usuwanie liści oraz odpadów ogrodowych z wykorzystaniem akumulatorowych dmuchaw i odkurzaczy, wymaga mniejszego wysiłku i zaangażowania.
Zalety ogrodowego sprzętu akumulatorowego
Rozwiązania akumulatorowe skutecznie wypierają obecny na rynku sprzęt zasilany z sieci elektroenergetycznej lub z silnikami spalinowymi. Jakie są główne zalety urządzeń akumulatorowych?
- Wysoka mobilność – każde z nich można łatwo zabrać na drugi koniec ogrodu lub też na działkę;
- Działają od razu po uruchomieniu i nie wymagają wcześniejszego rozgrzewania;
- Nie wymagają stałego podłączenia do gniazdka z prądem;
- Są zdecydowanie lżejsze niż toporny sprzęt spalinowy;
- Podczas swojej pracy nie emitują szkodliwych spalin;
- Posługiwanie się sprzętem akumulatorowym nie powinno nikomu przysporzyć kłopotu;
- Konserwacja praktycznie ogranicza się wyłącznie do oczyszczania z zalegającego na urządzeniu brudu.
Wady urządzeń akumulatorowych
Czy akumulatorowe narzędzia ogrodowe mają jakieś słabe strony? Niestety nie ma rozwiązań idealnych i również sprzęt zasilany bateryjnie może nie spełniać oczekiwań niektórych użytkowników.
Największą bolączką urządzeń akumulatorowych może być niewystarczająco długi czas pracy, który w zależności od rodzaju urządzenia i pojemności baterii wynosi od około jednej do kilku godzin. Na szczęście można temu zaradzić. Wystarczy wyposażyć się w zapasowy akumulator, którego użytkuje się naprzemiennie. Podczas, gdy jeden znajduje się w ładowarce, drugi na czas ładowania może skutecznie zasilać urządzenie
Akumulatorowe urządzenia ogrodowe nie sprawdzą się podczas intensywnych prac, wymagających mocnego sprzętu, np. przy wykaszaniu wysokich traw. W tego typu działaniach nadal przodują klasyczne urządzenia spalinowe. Niemniej jednak w przypadku codziennej pielęgnacji przydomowego ogrodu bądź działki, sprzęt akumulatorowy stanowi mocną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań.
artykuł sponsorowany