Ekspresy do kawy

Znana marka gwarancją jakości

Nikt z nas nie lubi przepłacać. Dlatego też często decydując się na zakup automatycznego ekspresu do kawy wybieramy urządzenia mniej znanych firm, które nie mają jeszcze wyrobionej renomy na rynku. Ich ekspresy bywają bowiem tańsze nawet o kilkaset złotych. Czy to dobra decyzja? Jak się okazuje, niekoniecznie. Bardzo często jest to bowiem pozorna oszczędność, ponieważ urządzenia te są dużo bardziej awaryjne lub ubogie w funkcjonalności. Dlatego też o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup ekspresu stworzonego przez znaną i cenioną firmę, która oferuje nam gwarancję na sprzęt nawet do kilku tysięcy użyć. Jedną z takich marek jest Krups. Propozycje ekspresów automatycznych tego producenta znajdziesz na stronie internetowej https://www.krups.com.pl/%C5%9Awiat-kawy/Ekspresy-automatyczne/c/super%2Bautomatics.

Sprawdź jakie napoje możesz przygotować

Większość z nas decyduje się na zakup ekspresu do kawy, ponieważ nudzi nam się tradycyjna parzona kawa. Urządzenia te dają nam bowiem znacznie więcej możliwości. Dzięki wyposażeniu w spieniacz mleka możemy tworzyć różnego rodzaju kawowe napoje według osobistych preferencji. Nie wszystkie ekspresy są nam jednak w stanie zaoferować duży wybór napojów. Dlatego też warto sprawdzić jakie kawy możesz przygotować na urządzeniu, którego zakupem jesteś zainteresowany. Im więcej, tym lepiej! Dobrze również, jeśli ekspres daje ci możliwość zapisania swoich ulubionych przepisów na kawę. Dzięki temu w zaledwie kilka chwil stworzysz kawę jaką lubisz.

Nowoczesne udogodnienia

Nie da się ukryć, że dla większości z nas wygoda i funkcjonalność urządzeń ma ogromne znaczenie. Nie inaczej jest w przypadku automatycznych ekspresów do kawy. Warto więc stawiać na urządzenia nowoczesne, które wyposażone są w intuicyjne dotykowe ekrany oraz udogodnienia takie jak programowanie automatycznego wyłączania czy zegar. Coraz powszechniejsze są również ekspresy automatyczne, którymi możemy sterować np. za pomocą smartfona. To idealne rozwiązanie na imprezy, dzięki któremu kawę możemy przygotować nawet nie opuszczając swoich gości. Zanim więc podejmiesz decyzję o zakupie ekspresu, sprawdź w jakie funkcje został wyposażony.

Niezawodny młynek

Bardzo ważnym elementem automatycznego ekspresu do kawy jest młynek. To właśnie świeżo zmielona kawa jest bowiem najbardziej aromatyczna i pyszna. Kupując ekspres sprawdź więc w jaki młynek został wyposażony. Obecnie część urządzeń posiada młynki ceramiczne - niestety są one dość zawodne i często ulegają uszkodzeniom. O wiele lepiej sprawdzi się więc młynek metalowy, który z powodzeniem może służyć nam przez wiele lat. Dodatkowo warto sprawdzić, czy ekspres do kawy zapewnia różne stopnie zmielenia kawy. Taka funkcja pozwala nam bowiem tworzyć kawę w stu procentach dopasowaną do naszych preferencji.

Automatyczne czyszczenie i przypominanie o odkamienianiu

Utrzymanie ekspresu do kawy w czystości ma ogromne znaczenie, dlatego też warto stawiać na urządzenia, które mogą nam to ułatwić. Obecnie dobre ekspresy do kawy posiadają system automatycznego czyszczenia, dzięki któremu nie musimy ręcznie myć wszystkich elementów urządzenia, co jest sporym ułatwieniem. Warto również pamiętać o tym, że twarda woda może przyczynić się nie tylko do zmiany smaku kawy, ale również do zniszczenia ekspresu - odkładający się kamień może bowiem zatkać przewody w urządzeniu. Dlatego też dobrym pomysłem jest zakup automatycznego ekspresu, który posiada własny system przypominania o odkamienianiu. Aby z niego skorzystać wystarczy jedynie sprawdzić twardość wody przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia i na podstawie otrzymanego wyniku ustawić twardość wody w ekspresie. Urządzenie samo będzie przypominało nam, że czas już na oczyszczenie go z zalegającego kamienia.

Ciśnienie ma znaczenie

Przeglądając dostępne na rynku oferty możemy zauważyć, że ciśnienie, jakie wytwarzają poszczególne ekspresy, bardzo się różni. Znaleźć możemy bowiem ekspresy, które są w stanie wytworzyć ciśnienie na poziomie 3 barów. Czy warto inwestować w taki ekspres? Nie do końca. Przypomnijmy bowiem, że profesjonalne ekspresy wykorzystywane przez baristów parzą kawę pod ciśnieniem nawet 15 barów. Dlatego też warto poszukać urządzenia o podobnych parametrach. Wysokie ciśnienie wpływa nie tylko na czas zaparzania kawy, ale również na jej smak i aromat.

Zbiorniki na wodę i mleko

Jeśli zależy ci na tym, by użytkowanie automatycznego ekspresu do kawy było wygodne, koniecznie sprawdź działanie pojemników na wodę i mleko. Pojemnik na wodę powinien być dość duży, a przy tym łatwo dostępny (np. z przodu). Część urządzeń posiada bowiem pojemniki wkładane od góry, co bywa problematyczne w sytuacji, w której nasz ekspres ma stanąć np. pod górną szafką kuchenną. Pojemnik na mleko powinien zaś pozwolić na przechowywanie go w lodówce. Dobrze jeśli zarówno on, jak i spieniacz daje się łatwo wyjąć oraz wyczyścić.

Podsumowując, znalezienie idealnego ekspresu automatycznego wymaga od nas dokładnego sprawdzenia wszystkich funkcji danego urządzenia. Warto więc nie działać pochopnie. Na szczęście, w dzisiejszych czasach wielu dobrych producentów oferuje ekspresy automatyczne, które są w stanie sprostać naszym oczekiwaniom.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny