Relaks w chłodnej wodzie wcale nie musi oznaczać konieczności przepychania się wśród plażowiczów na miejskim kąpielisku czy szkółek pływackich na basenie publicznym. Jeżeli marzysz o wypoczynku w wodzie, chcesz zrelaksować się po pracy lub nabrać energii na nowy dzień, dobrym pomysłem jest inwestycja we własny basen. Baseny rozporowe są ciekawą propozycją dla osób, które dysponują nawet niewielkim terenem przydomowym. Mała działka nie jest tu żadną przeszkodą. Wystarczy, że dobrze wymierzysz powierzchnię, którą chcesz przeznaczyć pod basen, a kolejno wśród wielu propozycji znajdziesz idealny produkt dla swoich potrzeb.

Baseny rozporowe – zalety

Baseny rozporowe

Baseny rozporowe dostępne w DobreBaseny.pl mają wiele zalet, które zostały docenione już przez tysiące Polaków. Nic nie wskazuje na to, aby ich popularności mogło coś zagrozić. Dlaczego?

  • Baseny rozporowe bardzo łatwo rozłożyć i napełnić wodą. Sam decydujesz czy wykorzystasz maksymalne możliwości zbiornika czy zapełnisz go jedynie do wysokości kolan. Dzięki temu z obiektu w bezpieczny i komfortowy sposób mogą korzystać nie tylko dorośli, ale także dzieci.
  • Są atrakcyjną alternatywą dla droższych basenów stelażowych. Jednocześnie dają użytkownikom znacznie więcej możliwości niż małe i chybotliwe baseny dmuchane, kojarzone raczej z brodzikami dla dzieci niż strefą relaksu dla całej rodziny.
  • Występują w kilku rozmiarach. Wszystkie są okrągłe, a więc nie musisz tracić czasu na dywagacje na temat kształtu. Zastanów się natomiast jaka pojemność i średnica będą optymalne. Basen rozporowy może pomieścić nawet 2500 litrów wody. Wybór zależy od budżetu, jaki jesteś gotowy przeznaczyć na tę inwestycję oraz powierzchni ogrodu.
  • Wykonane są z grubego i odpornego materiału PCV oraz poliestru. Mają pompowany kołnierz, który stanowi swego rodzaju próg dla zgromadzonej wody,

Niebywałą zaletą jest cena basenów tego typu. Koszt nawet większych konstrukcji to kilkaset złotych, podczas gdy na zbiorniki stelażowe musisz mieć zarezerwowane nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Charakterystyka basenów ogrodowych

Basen rozporowy nie posiada metalowych wzmocnień, dzięki czemu nie grozi Ci zderzenie z twardym elementem. Ściany prostują się i cały zbiornik nabiera kształtu pod wpływem wypełniającej go wody. Raz napełniony, odpowiednio czyszczony oraz chroniony przed liśćmi, owadami czy zanieczyszczeniami będzie Ci z powodzeniem służył przez cały sezon. Jednocześnie warto zaznaczyć, że mobilny basen rozporowy wcale nie musi znajdować się ciągle w pierwotnie wybranym miejscu. Jeżeli uznasz, że zamiast części nasłonecznionej ogrodu wolisz tę zacienioną, po upuszczeniu wody i złożeniu sprawnie przeniesiesz go do innej lokalizacji. To dobra wiadomość, kiedy planujesz wyjazd na działkę rekreacyjną lub wczasy pod gruszą.

Obiekty o większej średnicy komfortowo pomieszczą kilka osób dorosłych, a nawet akcesoria kąpielowe, fotele, koła czy pływające podstawki pod drinki. Grill przy basenie to dodatkowa atrakcja, która sprawi, że rodzina lub przyjaciele na długo zapamiętają wieczorne spotkania i relaks w Twoim ogrodzie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny