Czemu coraz częściej stawiamy na baseny polipropylenowe (sprawdź na: https://poolcomplex.com/pl)? Okazuje się, ze zbiorniki wykonane z płyt polipropylenowych są względnie łatwe w montażu, ale też estetyczne i posiadają długą żywotność. To wybór na przynajmniej kilka sezonów. Można je wkopać w ziemię i użytkować o wiele dłużej od np. zbiorników dmuchanych. Co jeszcze warto wiedzieć o basenach polipropylenowych?

Polipropylen, jako materiał na baseny

Baseny polipropylenowe to konstrukcje, które przy odpowiednim sposobie wykonania nie będą mniej wytrzymałe od znacznie droższych zbiorników ze zbrojonego betonu. W jaki sposób osiągane są tak dobre parametry? Kluczowe jest tu wykorzystanie dobrej jakości płyt polipropylenowych posiadających dodatkowe stabilizatory dodawane na etapie produkcji.

Zastosowanie takich elementów to szereg udogodnień: są łatwe w transporcie, ale i tak przyspieszają pracę, dodatkowo można je dowolnie wyginać, co pozwala na szybkie wykonanie konstrukcji. Powstałe w ten sposób baseny polipropylenowe są trwałe i bezpieczne dla ludzkiego zdrowia, bo polipropylen w kontakcie z wodą nie powoduje powstawania żadnych szkodliwych substancji.

Montaż basenu polipropylenowego

Baseny polipropylenowe są łatwe w instalacji. Dzieje się tak głównie dlatego, że choć płyty mogą być stosunkowo duże i są grube na 5 do 12 mm, to ich waga jest bardzo niewielka. Dodatkowo można z nich wykonać zbiornik o dowolnych rozmiarach pod warunkiem stworzenia odpowiedniej stabilizacji i wzmocnienia żebrowaniem pionowym. Atrakcyjna kolorystyka sprawia, że tego typu niewielkie akweny prezentują się bardzo elegancko w przydomowej przestrzeni. Mogą być jej ozdobą.

Baseny polipropylenowe bywają wykonywane w wersji przelewowej lub skimmerowej. Wyposaża się je często w dodatkowe elementy takie, jak choćby ciekawie prezentujące się oświetlenie. Wśród przydatnych akcesoriów można tu także znaleźć schody antypoślizgowe.

Najważniejsze zalety basenu z polipropylenu

Jakie jeszcze zalety posiadają baseny polipropylenowe? Przede wszystkim są to konstrukcje trwałe, których rogi dodatkowo zabezpiecza się dzięki klejeniu lub spawaniu. W ich przypadku udzielana jest wieloletnia gwarancja, co pozwala cieszyć się z rekreacyjnego zbiornika bez obaw o ewentualne usterki.

Dodatkowo gładkie płyty z polipropylenu stanowią bardzo funkcjonalny materiał. Nie tylko odpowiednio zabezpiecza on przed utratą wody i jest przyjemny w dotyku, ale także łatwy w utrzymaniu czystości. Baseny polipropylenowe nie będą więc wymagały poświęcania im zbyt wielkiej ilości czasu. W przypadku stosowania chemii czyszczącej powinno się jednak postawić na te substancje, które poleca producent. To wydłuży żywotność zbiornika.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej