Na jednym miejscu złóżcie wszystko, co tylko może się przydać - świeczki, kolorowe papiery, wstążki, nożyczki, klej, szyszki nazbierane jesienią, przyprawy z kuchni (laseczki cynamonu, anyż, goździki...). Z szafy wyłów światełka ł łańcuchy na choinkę. Wybiegnij po kilka gałązek. Nie muszą nawet być iglaste, Spróbuj przyciąć też inne całoroczne krzaki z ogrodu.

Świecznik z kieliszka

Jeśli udało Ci się wygrzebać z odmętów szafy świeczkę, możesz za pomocą kieliszka do wina wytworzyć mały świecznik. Kieliszek odwróć nóżką do góry, a miejsce, do którego normalnie nalewa się wino, możesz wypełnić ozdobami - tylko od Ciebie zależy co wybierzesz. Mogą to być zimowe przyprawy, światełka, miniaturowe dekoracje bożonarodzeniowe favi.pl, czy też gałązki i kokardy. Na miejsce, na którym zwykle stoi kieliszek, kapnij troszkę wosku i postaw świeczkę. Takich świeczników możesz mieć w domu kilka, lub połączyć z sobą cztery i stworzyć improwizowany wieniec adwentowy.

Proste dekoracje świetlne

Świeczki i specyficzne oświetlenie stanowią nieodzowny element Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli już nic innego, to chociaż pojedyncze światełka powinny ozdobić twoje mieszkanie. Jeśli masz do dyspozycji tylko klasyczne, białe świeczki omotaj je wstążką, postaw na ulubioną tacę, dodaj kilka ozdób i gotowe. Świeczki możesz umieścić również w dużych, szklanych naczyniach i udekorować całość świątecznymi przyprawami. Bardzo efektownie prezentować się będą również gałązki udekorowane drobnym łańcuchem świetlnym.

Bożonarodzeniowe dekoracje dla leniwych
Bożonarodzeniowe dekoracje dla leniwych

Ozdoby w powietrzu

Nie zapomnij udekorować też przestrzeni nad głową. Wystarczą świąteczne dekoracje, takie jak wiszące aniołki, które powiesisz na lampę. Nie zapomnij umiejscowić między nimi wiązki jemioły , co zagwarantuje odpowiednią atmosferę. Ponadto nad stołem w jadalni możesz rozwiesić świetlny łańcuch, a jeśli masz w domu dzieci namów je do wspólnego wykonania klasycznych, papierowych i kolorowych łańcuchów. Maluchy będą świetnie się bawić a później możecie ozdobić mieszkanie efektem waszej pracy.

Aranżacje z gałęzi i gałązek

Nie musisz wić wianków ani układać skomplikowanych aranżacji w misach i koszach. Wybierz ładną i prostą wazę, którą wypełnisz gałązkami zielonych drzew lub krzewów. Omotaj je światełkami i najprostsza, a zarazem efektowna dekoracja jest gotowa!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny