Za montaż systemy instalacji PV odpowiadają przede wszystkim wykwalifikowane serwisy monterskie. Takie firmy mogą skorzystać z oferty, którą przygotowała hurtownia fotowoltaiczna pvex.eu. Współpraca z dystrybutorem części potrzebnych do budowy systemu fotowoltaiki jest niezbędna, aby sprawnie przygotować system dla firmy lub dla domu.

Zasady montażu paneli fotowoltaicznych – co warto wiedzieć?

Firmy zajmujące się montażem kompletnych systemów fotowoltaicznych muszą wiedzieć, gdzie najkorzystniej umiejscowić moduły PV, aby były jak najwydajniejsze. W przypadku nieruchomości mieszkalnych np. domów – najczęstszym wyborem jest powierzchnia dachu.

Systemy fotowoltaiki montowane na potrzeby przedsiębiorców są częściej budowane na dedykowanych konstrukcjach wsporczych na gruncie. Wynika to przede wszystkim z gabarytów instalacji, która jest znacznie większa przy zastosowaniach przemysłowych.

Na etapie przygotowywania prac montażowych trzeba przede wszystkim:

  1. Przeprowadzić audyt budynku lub przedsiębiorstwa w celu oceny zapotrzebowania
    na energię. W ten sposób eksperci mogą dopasować wielkość oraz moc przygotowywanej instalacji i zoptymalizować koszty przeprowadzenia inwestycji.
  2. Zachować bezpieczne odstępy pomiędzy panelami. Brak wentylacji może uszkodzić poszczególne moduły, a niewielkie odległości pomiędzy elementami utrudniają konserwację i serwis w przyszłości.

Podstawą prawidłowego montażu instalacji fotowoltaicznej jest także wykorzystanie wysokiej jakości materiałów montażowych, instalacyjnych oraz modułów od renomowanych producentów.

Montaż paneli fotowoltaicznych – krok po kroku

Procedury związane z montażem paneli fotowoltaicznych nie są skomplikowane, choć mimo to warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Prace odbywają się w bliskim otoczeniu wysokiego napięcia elektrycznego, a więc osoba odpowiedzialna za montaż powinna mieć stosowne uprawnienia.

Przebieg montażu instalacji PV to kilka kroków.

  1. Przygotowanie elementów wsporczych.
  2. Rozmieszczenie przewodów elektrycznych.
  3. Montaż falownika orz modułów PV.
  4. Podłączenie instalacji do sieci energetycznej.
  5. Pierwsze uruchomienie i weryfikacja sprawności.

Dobrze przygotowana i zamontowane instalacja fotowoltaiczna może przynieść realne korzyści ekonomiczne zarówno dla gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców,
np. w branży przemysłowej i produkcyjnej.

Co można kupić w hurtowni fotowoltaicznej? Podsumowanie

Hurtownia fotowoltaiczna to miejsce, gdzie możesz zamówić moduły PV, inwertery, magazyny energii, a także gotowe konstrukcje wsporcze do instalacji. Jeśli zajmujesz się montażem fotowoltaiki, koniecznie przejrzyj ofertę hurtowni i zamów wysokiej jakości produkty z wieloletnią gwarancją.

ikona podziel się Przekaż dalej