Cedr – klejnot ogrodu

W Polsce można uprawiać nawet kilkadziesiąt odmian cedrów. Powinny być odpowiednio pielęgnowane i zimowane. To drzewa długowieczne, które dożywają kilkuset lat i mogą osiągnąć nawet 40 m wysokości. Te rośliny są zielone przez cały rok, przez co zdobią ogród nawet zimą. Ich igły mają bardzo ciekawą kolorystykę – począwszy od zieleni, poprzez żółć aż po różnorodne odcienie niebieskiego. Cedry cenione są także ze względu na duże przyrosty, które sięgają od 10 do 30 cm.

Czy w Polsce można kupić cedry?

W profesjonalnych sklepach ogrodniczych można kupić różnorodne odmiany cedrów. W sprzedaży dostępne są nawet duże drzewa, szkółkowane w naszym kraju, które odpowiednio zasadzone dobrze zaaklimatyzują się w nowych warunkach. Największe okazy mają nawet ponad 15 lat. Bardzo ważne, aby w nowym miejscu zostały zasadzone w odpowiednich warunkach. Właściwa hodowla, odpowiedni transport oraz stosowanie się do zasad sadzenia i pielęgnacji drzewa sprawia, że z bardzo dużym prawdopodobieństwie stanie się ono piękną ozdobą ogrodu.

Cedry w ogrodzie rzadko się zdarzają. Rośliny mają dość duże wymagania i potrzebują specjalnej pielęgnacji, by ich igły nie traciły koloru.
Cedry w ogrodzie – wiesz, jak je pielęgnować?

Pielęgnacja cedrów

Na co dzień cedry wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Aby cieszyły oko, należy je odpowiednio formować. Bardzo ważne także, aby przed nadejściem zimy roślina została okryta, tak aby nie uszkodziła jej niska temperatura. Warto przy tym zaznaczyć, że duże drzewa cechują się wyższą odpornością od małych okazów. Najwytrzymalszą z dostępnych odmian jest cedr himalajski.

Po więcej wiadomości o uprawianiu cedrów w ogrodzie, pielęgnacji drzew oraz ich zakupie zajrzyj tutaj Informacje o Cedrach w PolskieSolitery.pl.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny