Cena tui ogrodowych - sprzedaż sadzonek, krzewy tui, cennik

Cena sadzonek tui zwykle uzależniona jest od ich wielkości. Za najtańsze, zwykłe sadzonki tui zapłacimy od 1 zł za sztukę. Nieco droższa jest popularna tuja szmaragdowa. Sadzonka wielkości ok. 50 cm kosztuje blisko 2 zł – 6 zł. Podobna cena dotyczy odmiany brabant. Najtaniej natomiast uzyskamy sadzonkę poprzez samodzielne rozmnożenie krzewu.

Sadzonki można nabyć w pobliskich szkółkach, centrach ogrodniczych bądź na popularnych aukcjach internetowych. Decydując się na zakup przez Internet, warto najpierw sprawdzić sprzedawcę. W razie jakichkolwiek niejasności wskazany jest bezpośredni kontakt ze sprzedającym. Dzięki temu można zwrócić jego uwagę na odpowiednie zabezpieczenie korzeni sadzonek przed transportem. A może zainteresuje cię także krzew perukowiec podolski?

Sprzedaż krzewów tui również nawiązuje do ich wielkości. Tuja szmaragdowa sprzedawana jest najczęściej.  Krzewy o wysokości 1 – 1,5 metra można kupić za około 20 zł – 50 zł. Rośliny sięgające ponad 2 metry kosztują nieco ponad 100 zł. Znacznie korzystniej jest zdecydować się na zakup kilkunastu sztuk. Sprzedawcy przewidują wówczas niższą cenę.

Nie istnieje bowiem stały cennik, który określałby jednolity koszt tui. Na ceny podawane przez sprzedawców wpływa przede wszystkim odmiana krzewu oraz wyhodowana wysokość. Kupując hurtowe ilości, często możemy liczyć na gratis ze strony sprzedającego, np. w postaci nawozu. A może zainteresuje cię także przycinanie tui?

Ceny tui są zależne od wielkości sadzonki. Nie są drogie, więc możesz od razu kupić kilkadziesiąt sadzonek, by stworzyć żywopłot.
Cena tui - sprawdzamy, ile kosztują tuje do ogrodu

Sprzedaż tui - tuje w szkółkach i sklepach ogrodniczych

Decydując się na zakup krzewów w pobliskiej szkółce bądź sklepie ogrodniczym, należy dokładnie się im przyjrzeć. Wiele z nich jest podsuszonych i chorych. Nie zawsze jest tak, że rośliny są zadbane i regularnie podlewane. Zdrowa tuja powinna być zielona. Wszelkie inne kolory mogą świadczyć o chorobie rośliny.

Istotna jest także rozpiętość gałązek. Zbyt wąskie drzewka mogą okazać się w późniejszym czasie „gołe”. Nie wygląda to estetycznie. Najważniejszy jest jednak stan systemu korzeniowego rośliny. Dokonując zakupu w sklepie, z łatwością możemy sprawdzić, czy korzenie nie są wyschnięte. Każda sadzonka powinna posiadać wilgotną ziemię, w której ukryte są korzenie. W takiej sytuacji śmiało możemy zakupić tuję. A może zainteresuje cię także cyprysik w ogrodzie?

A może tuje na aukcjach internetowych? Zakupy sadzonek drzewka ozdobnego na aukcjach internetowych są bardziej ryzykowne. Owszem, w taki sposób możemy je kupić najtaniej, jednak cena często nie idzie w parze z jakością. Nabywanie tuj „w ciemno”, nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

Decydując się na obsadzenie ogrodu tujami, powinniśmy zainwestować w taką odmianę, która będzie stanowiła ozdobę naszego domu. Dlatego kupując sadzonki na aukcjach internetowych, nie mamy pewności, że wyrosną z nich piękne krzewy o bujnym kształcie. Sprawdź także najlepsze krzewy na żywopłot.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88.6% czytelników artykuł okazał się być pomocny