Kompostownik

Zamiast kłopotać się nad tym co należy zrobić z zagrabionymi liśćmi, gałęziami i skoszoną trawą, lepiej założyć kompostownik. To najlepszy sposób na pozbycie się bioodpadów z działki. Co więcej, korzyść z kompostownika jest podwójna. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest uzyskanie darmowego nawozu organicznego. I to o jakże cennych właściwościach odżywczych. Taki nawóz jest w stu procentach naturalny, a to oznacza, że ziemia i rośliny bardzo dobrze przyswoją zawarte w nim składniki odżywcze. Kompostownik można założyć na kilka sposobów. Najprostsze rozwiązanie to zakup zamykanego pojemnika z tworzywa sztucznego. Możesz też stworzyć naturalną pryzmę w zacienionym miejscu albo zbudować otwarty pojemnik z desek lub siatki.

Akcesoria do usuwania chwastów

Prace przy odchwaszczaniu rabat mogą pochłonąć całkiem sporo czasu. Warto więc zakupić akcesoria, które przyspieszą cały proces. Jednym z nich jest wyrywacz do chwastów. Wystarczy tylko wbić ostrza wokół chwastów, a potem nacisnąć przycisk. Dostępne są też specjalne wycinarki, a nawet opielacze na kółkach, które pozwalają na usunięcie dużej ilości chwastów w krótkim czasie. Prace przy rabatach zazwyczaj wykonuje się w pozycji klęczącej, warto więc podkładać pod kolana kawałki tektury. Kupisz je tutaj: https://kartony24.eu/pl/c/Przekladki-tekturowe/40.

Ściółka

Zamiast spędzać czas na wyrywaniu setek chwastów, lepiej po prostu zapobiegać ich wyrastaniu. W tym celu warto wykonać zabieg ściółkowania. Wystarczy rozsypać wokół roślin torf, korę lub słomę. Innym rozwiązaniem jest sadzenie roślin na specjalnej agrotkaninie. Nawet jeśli nie uda nam się całkowicie wyeliminować chwastów, pozostaną do wyrwania jedynie pojedyncze sztuki.

Palenisko

Polacy uwielbiają spędzać czas przy grillu. Jeszcze lepiej, jeśli zamiast grilla na działce pojawi się… ognisko. Oczywiście trudno jest rozpalić je na trawniku. To niezbyt bezpieczne, a poza tym na trawie pozostanie wypalony ślad. Można więc kupić palenisko. Rozstawisz je w dowolnym miejscu. Wieczorem płomienie ognia będą prezentować się imponująco… To dodatkowe źródło światła, sposób na upieczenie kiełbasek na patyku i element wystroju budujący klimat spotkania z rodziną i z przyjaciółmi. Paleniska mogą mieć różne kształty i rozmiary. Wystarczy wybrać model najlepiej dostosowany do naszych potrzeb.

Grill stacjonarny

Palenisko jest efektowne, ale jeśli chcesz szybko przyrządzić jedzenie, lepiej rozpalić grilla. Zamiast popularnego grilla przenośnego, możesz zbudować stacjonarny. Można wykonać go z cegieł, z kamienia albo z betonu. Takie konstrukcje posłużą długie lata.

Taczka z tworzywa sztucznego

Na działce bez taczki ani rusz. Przyda się do wywożenia liści, gałęzi i innych odpadów. Podczas zwykłych prac ogrodowych najlepiej korzystać z niewielkiej taczki wykonanej z tworzywa sztucznego. Takie taczki są lekkie i poręczne. Ceny też są zachęcające. Podstawowe modele można kupić za mniej niż 100 zł.

Pergola

Skalniaki i rabaty kwiatowe wyglądają pięknie, ale warto postawić na jeszcze bardziej oryginalny akcent. Za pomocą pergoli stworzysz niepowtarzalne konstrukcje kwiatowe. Ostateczny efekt zależy od kształtu pergoli, którą wybierzesz. Pod pergolą można umieścić ławkę. Stworzysz w ten sposób idealne miejsce do czytania i do relaksu.

Głośniki bezprzewodowe

Kiedy już wszystkie podstawowe prace na działce zostaną wykonane i nadejdzie czas na relaks, będzie można rozsiąść się wygodnie w hamaku i… posłuchać dobrej muzyki. Warto więc zainwestować w dobrej jakości głośniki bezprzewodowe.

Lampiony i lampy solarne

Nic tak nie buduje klimatu jak oryginalne oświetlenie. Kup więc kilka lampionów. Umieszczone na tarasie lub wzdłuż ścieżek będą stanowić efektowną dekorację. W codziennym użytkowaniu bardziej praktyczne okażą się natomiast lampki solarne.

Lato zbliża się już wielkimi krokami. Przygotuj się więc do nowego sezonu na działce. Kup akcesoria, dzięki którym jeszcze lepiej wypoczniesz i ułatwisz sobie prace pielęgnacyjne.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej