Współczesny rynek nieruchomości Hiszpania Costa Blanca cechuje duże zróżnicowanie pod względem standardu warunków zamieszkania, przede wszystkim wielkości posesji, ich wyposażenia, a także terenowej infrastruktury czy kosztów sprzedaży. Decydując się na wynajem bądź zakup określonej nieruchomości , nie tylko masz możliwość przeprowadzania wizytacji, ale również jesteś w stanie sprawdzić historię użytkowania czy wykonać techniczny przegląd z udziałem fachowca. Pamiętaj jednak o dogłębnym zapoznaniu z warunkami dewelopera, który - w przypadku niespełnienia wytycznych - może odstąpić od umowy, a tym samym, pozbawić Cię prawa własności do wybranej posiadłości.

Zakup nieruchomości – sprawdzona inwestycja

Nieruchomości w Hiszpanii carisma.pl to doskonały sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa inwestycji i wygody zamieszkania nawet na kilkadziesiąt lat. Pozyskując dowolną posesję na własność, możesz zdecydować się na pokrycie pełnej kwoty od razu po podpisaniu umowy, rozłożyć ją na dogodne raty lub skorzystać z kredytu hipotecznego o wydłużonym terminie spłaty. Co więcej, posiadając stabilne źródło dochodu oraz ważne konto w banku, z łatwością zabezpieczysz swój zysk od wszelkich niedogodności, wybierając cykliczne pobieranie opłat w formie stałego zlecenia.

Wielu deweloperów oferuje nieruchomości "pod klucz" zapewniając komfortowe warunki pobytu, jak również znaczną redukcję kosztów aranżacji czy organizacji podstawowych usług, niezbędnych do życia.

Walory turystyczne Hiszpanii

Hiszpania to malowniczy i wyjątkowo upalny kraj, położony w bliskim sąsiedztwie Morza Śródziemnego, a także posiadający kilka pasm górskich o zróżnicowanej strukturze. Nie brakuje w niej wielkomiejskich metropolii (m.in. Barcelona, Madryt, Sewilla, Walencja), gdzie możesz zagłębić się wśród starannie zachowanych zabytków z różnych dziejów historii. Istotną rolę odgrywa rozległe wybrzeże, które każdego roku przyciąga miliony turystów z wielu zakątków świata.

Wybierając letni bądź zimowy wypoczynek w Hiszpanii, nie musisz cieszyć się wyłącznie blaskiem słońca podczas wielogodzinnego plażowania. Znajdziesz bowiem liczne trasy rowerowe, szlaki dla miłośników zdobywania szczytów na terenie Gór Kantabryjskich czy Pirenejów, jak i szereg rezerwatów przyrody. Panują tu też doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, czego dowodem jest ogromna ilość luksusowych portów, nadmorskich przystani i kameralnych zatoczek.

Czy inwestycja w nieruchomość w Hiszpanii to dobry pomysł?
Czy inwestycja w nieruchomość w Hiszpanii to dobry pomysł?

Jakie regiony cieszą się największym zainteresowaniem?

Do popularnych kurortów o znaczeniu turystycznym na obszarze Hiszpanii należą przede wszystkim przybrzeżne regiony z wysoko rozwiniętą bazą hotelowo-usługową.

  • Andaluzja (Costa de la Luz, Costa del Sol, Costa de Almeria);
  • Katalonia (Costa Brava, Costa Dorada);
  • Walencja (Costa Blanca).

Sporym uznaniem cieszą się kameralne archipelagi wysp, na których znajduje się wiele kąpielisk i stref wyczynowej rekreacji.

  • Baleary (Ibiza, Majorka);
  • Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria, Teneryfa).

Costa Blanca Północ

Costa Blanca Północ to nadmorski obszar Hiszpanii, położony na południowo-wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego, należący administracyjnie do prowincji Alicante. Ta część "Białego Wybrzeża" stanowi luksusowe centrum wypoczynku, które obfituje w szereg kurortów z bogatym zapleczem gastronomicznym, hotelowym, logistycznym i sportowym. Odwiedzając jedną z tutejszych miejscowości (Altea, Benidorm, Calpe, Javea, Moraira), masz na wyciągnięcie ręki przepiękny krajobraz, który tworzą wysokie góry w połączeniu z otwartym morzem.

Nieruchomości na Costa Blanca Północ w Hiszpanii to przede wszystkim eleganckie rezydencje z pełnym wyposażeniem, położone w pierwszej linii brzegowej do kilku kilometrów od pierwszej linii brzegowej. Wiele z nich znajduje się w luksusowych dzielnicach głównych ośrodków regionu, co zapewnia bliskość światowej sławy restauracji z gwiazdkami Michelin, górskich terenów zielonych czy prestiżowych portów dla posiadaczy jachtów. Atrakcyjny charakter lokalizacji zdecydowanej większości posesji dopełniają kameralne zatoczki oraz piaszczyste plaże.

Costa Blanca Południe

Costa Blanca Południe to stale rozwijająca się część popularnego "Białego Wybrzeża", usytuowana na południe od Alicante. Choć jej infrastruktura w okresie ostatniej dekady uległa znaczącej poprawie, stanowi jednak słabiej rozwiniętą, a zarazem relatywnie tańszą alternatywę dla północnych zakątków prowincji. Nie oznacza to jednak mocno ograniczonego pola do inwestycji w nieruchomości, które mają wysoce komfortowe warunki i leżą w kameralnych dzielnicach.

Nieruchomości na Costa Blanca Południe w Hiszpanii dominują głównie w apartamenty, domy szeregowe. Posesje te ulokowane są w kilku kurortach (Guardamar, Santa Pola, Torrevieja), najczęściej znajdują się w pobliżu pełnowymiarowych pól do golfa. Obszar ten posiada bowiem skupisko najlepszej klasy golfowisk w skali Europy, a ponadto uznane placówki międzynarodowych szkół czy kompleksy centrów handlowych.

Altea

Altea to kameralne miasteczko, położone w sąsiedztwie popularnych kurortów (Alicante, Benidorm, Denia), posiadające dwa porty i zróżnicowane plaże na wybrzeżu, sięgającym 6 kilometrów długości. Miejsce to znane jest z szerokiego zaplecza sportów wodnych, gdzie dużą popularnością cieszą się kajakarstwo, kitesurfing i windsurfing. Można też odwiedzić tu Park Naturalny Sierra Helada, którego główną atrakcją są blisko 500 metrowe klify, a rozległy w nim obszar przeznaczono do naziemnej i podwodnej eksploracji. Poza miastem znajduje się kompleks Wodospadów Algar (hiszp. Fuentes de Algar), leżący u źródła rzeki, który w tym rejonie uznawany jest za naturalny basen.

Dogodna lokalizacja nieruchomości w strzeżonej i zamkniętej dzielnicy Altea Hills to teren z pięknym widokiem na góry, morze, a także prestiżowy port jachtowy Campomanes.

Czy inwestycja w nieruchomość w Hiszpanii to dobry pomysł?
Czy inwestycja w nieruchomość w Hiszpanii to dobry pomysł?

Calpe

Calpe to niewielka miejscowość w regionie Walencji, które niemal w połowie zamieszkiwane jest przez obcokrajowców, przybyłych z Europy. Znajdziesz tu wiele zabytków, pochodzących z różnych okresów historii (m.in. XIV, XVIII wieku), na czele z lokalnym Muzeum Historii i Archeologii. Miejscem wartym uwagi jest tutaj Park Naturalny Peñón de Ifach ze wzgórzem i formacją skalną na terenie najmniejszego rezerwatu przyrody w Hiszpanii (ma zaledwie 42 ha). Atrakcyjny charakter nadaje mu również kilkanaście plaż i zatoczek, a także trzy sportowe porty z kilkoma wariantami aktywności.

Benissa

Benissa to miasto i gmina w prowincji Alicante, które wyróżnia położenie w bliskim sąsiedztwie gór i morza. Na blisko 4 km wybrzeżu osady zachowały się liczne pozostałości historycznego centrum, gdzie można podziwiać starannie zachowane kościoły, place, ratusz czy unikalne muzeum pod gołym niebem. Miejsce to słynie też z najbardziej atrakcyjnych zatoczek na Costa Blanca.

Moraira

Moraira to ważny ośrodek żeglarstwa i nadmorskie miasteczko z portem rybackim, wzdłuż którego rozciąga się pas 8-kilometrowego wybrzeża. Oprócz plaż z drobnym piaskiem, leżą tu kameralne zatoczki, a także rozciągają się trasy do pieszych wędrówek.

Za sprawą jednej z najbardziej luksusowych dzielnic w Costa Blanca (El Portret), śródziemnomorski klimat dostępny jest na wyciągnięcie ręki. Wszystkie nieruchomości w tej lokalizacji wyróżnia bowiem panoramiczny widok na morze, port oraz niewielką pobliską plażę.

Cumbre del Sol

Cumbre del Sol to największy kurort w prowincji Benitachell, który położony jest na północnym wybrzeżu Costa Blanca. Znajdziesz w nim szeroko rozwinięte osiedla zabudowy mieszkalnej, z których większość ulokowana jest na zboczu, co zapewnia nieruchomościom malowniczy widok na Morze Śródziemne. Na miejscu nie brakuje kluczowych punktów handlowo-usługowych, które można znaleźć w otoczeniu przybrzeżnych plaż i zatoczek.

Javea

Javea to niewielka miejscowość w północnej części prowincji Alicante, której wizytówką jest rozległa linia brzegowa, roztaczająca się na ponad 20 km odległość. Osada ta stanowi nie tylko piękno lokalnej architektury, ale także jest miejscem aktywnego wypoczynku dla miłośników wodnych dziedzin sportu.

Komfortowe warunki wypoczynku na łonie natury gwarantuje luksusowa dzielnica La Grandella, gdzie znajdziesz nowoczesne wille z widokiem na plażę w zatoczce. Plener ten posiada stosunkowo niewielką liczbę zabudowań, a dodatkowo bogate zaplecze do nurkowania.

Denia

Denia to urokliwa osada, leżąca w połowie drogi między Alicante a Walencją, na północ od wybrzeża Costa Blanca. Posiada ona dostęp do ponad 20 km piaszczystych plaż, które od południa łączą się ze skalistymi formacjami linii, gdzie ukrywają się liczne jaskinie. Turystyczne centrum miasta stanowi jeden z najważniejszych portów morskich w regionie, który może posłużyć jako przystań do dalszej podróży po rozległym obszarze Costa Blanca.

Wybór nieruchomości w sąsiedztwie luksusowego portu z zapleczem jachtowym podnosi prestiż lokalizacji, a także stanowi doskonałą bazę wypadową (bezpośrednio) na Ibizę czy Majorkę.

Korzystna sytuacja gospodarcza

Gospodarka Królestwa Hiszpanii od wielu lat zaliczana jest do europejskiej czołówki (obecnie 5. miejsce w UE), a poziom życia mieszkańców (PKB per capita) utrzymuje się w przedziale czwartej dziesiątki globu (aktualnie 39. pozycja w MFW). Jej główną siłę napędową stanowi energetyka słoneczna, której pokłady (GW) uznawane są za jedne z największych na Starym Kontynencie. W bieżącym roku Hiszpanię odwiedziło 83,5 miliona zagranicznych turystów (2. lokata, za Francją), co rutynowo plasuje ją na liście dziesięciu najczęściej odwiedzanych krajów świata. Istotną rolę odgrywa też stale wiodący udział na rynku wina, w którym wspomniany kraj, obok Francji i Włoch, uchodzi za producenta ponad połowy światowych zasobów tego trunku.

Nieruchomości w Hiszpanii cieszą się sporym zainteresowaniem wśród polskich i zagranicznych klientów. W styczniu rynek ten odnotował wzrost o +36%.Pierwsza połowa 2022 roku przyniosła rekordową liczbę zagranicznych transakcji kupna w historii.

Czy inwestycja w nieruchomość w Hiszpanii to dobry pomysł?
Czy inwestycja w nieruchomość w Hiszpanii to dobry pomysł?

Hiszpania – popularny kierunek turystyczny

W Hiszpanii panuje jeden z najcieplejszych klimatów w Europie, co jest głównym wyznacznikiem dla wakacyjnych preferencji koneserów zagranicznej turystyki. Długotrwała obecność słonecznej pogody to jednak nie jedyny atut podróży do tego wyjątkowego kraju. Wyżynno-górzyste ukształtowanie terenu, nieodległe wyspy oraz sąsiadujący z rozległym wybrzeżem akwen Morza Śródziemnego zapewniają szereg atrakcji dla każdego, kto ceni sobie aktywny bądź bierny wypoczynek na łonie natury. Naucz się windsurfingu w Las Palmas de Gran Canaria, zalicz pieszą wspinaczkę po Pirenejach albo rozkoszuj się urokami plażowania w dowolnym kurorcie na Costa Blanca.

Jesteś pasjonatem dziejów przeszłości lub stawiasz na wczasy ze zwiedzaniem? Wielowiekowa historia Półwyspu Iberyjskiego pozostawiła w nim doskonale zachowane ślady dawnych epok, które do dziś możesz podziwiać na lądowych i morskich obszarach. Liczne i zróżnicowane zabytki przeprowadzą Cię zarówno przez starożytne Imperium Romanum (Sagunto, Tarragona), jak i średniowieczną ekspansję Arabów (Grenada), aż po zabudowę współczesną (Barcelona, Madryt). Na szczególną uwagę zasługuje również barwna i wysoce odżywcza kuchnia, bogata w naturalne egzotyczne owoce, wytrawne odmiany win czy wielogatunkowe przysmaki morza.

Wynajem wakacyjny to dobra inwestycja w nieruchomość

Jeśli cenisz sobie nieprzeciętną wygodę podczas wakacji, a dodatkowo jesteś miłośnikiem eksploracji zagranicznych kurortów, postaw na sezonowy wynajem nieruchomości w Hiszpanii. Znajdziesz tam wiele dedykowanych nieruchomości o wysokim standardzie zakwaterowania, które potrafią zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających wczasowiczów.

Zaufaj doświadczonemu biurze nieruchomości w Hiszpanii

Decydując się na wynajem bądź zakup dowolnej nieruchomości w Hiszpanii, skorzystaj z pomocy fachowego i zaufanego biura, które pomoże przeprowadzić transakcję oraz rozwiąże wszystkie organizacyjne sprawy. Jeśli chcesz upewnić się w kwestii dostępności nieruchomości, sprawdź jego aktualną ofertę.

Profesjonalne biuro nieruchomości Carisma.pl od ponad 27 lat dostarcza klientom najwyższej jakości nieruchomości oraz usługi w rozmaitych zakątkach Hiszpanii.

Nasze usługi obejmują fachową pomoc w kompletowaniu oraz składaniu dokumentacji, potrzebnej do zakupu nieruchomości na terenie Hiszpanii. Z nami nie musisz martwić się o długie wyczekiwanie do urzędu - w prosty i rzetelny sposób załatwimy wiele podstawowych spraw codziennego życia. W kręgu realizacji znajdują się m.in. bankowość, księgowość, rezydowanie, tłumaczenie poświadczone, opieka medyczna, szkolnictwo.

Carisma Oddział firmy w Polsce

Carisma Immobilien S.L.
e-mail: [email protected]
tel/fax: +48 58 621 00 31

Carisma Biura w Hiszpanii

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca
Calpe/Benissa Carisma Immobilien S.L.
Avinguda de la Marina
Urb. La Fustera 23A
03720 Benissa
Alicante, Hiszpania
e-mail: [email protected]
tel: +34 966 444 435
https://www.carisma.pl/kontakt-benissa-alicante.html
https://www.google.com/maps?cid=2075798000775482313

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca
Torrevieja/Alicante Carisma Design S.L
Calle Alhambra 2,
03189 Torrevieja – Orihuela Costa
e-mail: [email protected]
tel: +34 678 347 321

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa del Sol Marbella
Marbella Carisma Immobilien S.L.
e-mail: [email protected]
tel: +34 966 444 435

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny