Ogrzewanie ogrodów zimowych

fot. Solamagic

Taras, ogród zimowy, a może przydomowa altana? Jakie miejsce sobie stworzyliście na możliwość wypoczynku w zgodzie z naturą? Z pewnością kreując to miejsce mieliście wyobrażenie o przesiadywaniu tam do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych w gronie rodziny lub przyjaciół. Niezależnie od tego, czy jest to spędzenie czasu na tarasie, połączone z grillowaniem, czy relaksacyjne przesiadywanie w zimowym ogrodzie z pięknymi widokami i sprzyjającą relaksowi aurą, warto zadbać o komfort tego miejsca. O ile jest to dosyć proste w sezonie letnim, o tyle pojawienie się niższych temperatur potrafi zniechęcić do organizowania spotkań towarzyskich lub spędzania czasu w przydomowej altanie.

W zasadzie w Polsce nawet w okresie letnim można spotkać się ze spadkiem temperatur, gdzie wieczory potrafią być na prawdę chłodne. Jednak na wszystko jest przecież rada i tak samo w tym przypadku można zadbać o ciepło na zewnątrz. Do ogrzania tego typu miejsc, najlepiej sprawdzi się montaż elektrycznych promienników podczerwieni. Ogrzewanie jest zdecydowanie ważnym elementem każdej zewnętrznej powierzchni. Warto o tym pomyśleć już podczas planowania takiego miejsca wypoczynku.

Promienniki do restauracji Veito

fot. Veito

Naturalne ogrzewanie - jak działają elektryczne promienniki podczerwieni (czytaj więcej)?

Elektryczne promienniki podczerwieni to naturalne ogrzewanie. Nośnikiem ciepła w tym urządzeniu są emitowane fale podczerwone. Najważniejszy jest fakt, że ciepło jest odczuwalne dopiero w momencie zetknięcia się energii fal z daną powierzchnią. W efekcie urządzenie ogrzewa meble, wyposażenie tarasu lub altany oraz przebywające w otoczeniu osoby, ale nie działa na powietrze. Promienniki podczerwieni działają tak, jak promienie słoneczne, ogrzewają bezpośrednio ludzi i przedmioty. Ich ciepło odczuwamy tak jak promienie słońca w zimowe, pogodne dni. Mimo, nawet ujemnych temperatur powietrza, jest nam komfortowo nawet w krótkim rękawku. Takie ogrzewanie pozwoli na cieszenie się naszymi ulubionymi miejscami oraz pełen relaks bez względu na pogodę nawet na zewnątrz, na tarasie lub w altanie.

Największe zalety płynące z posiadania elektrycznych promienników podczerwieni to:

  • bardzo szybkie działanie urządzenia, które zapewnia natychmiastowe ciepło,
  • ekonomia - koszty utrzymania na bardzo niskim poziomie,
  • skuteczność w ogrzewaniu zewnętrznych pomieszczeń lub tarasów
  • brak nieprzyjemnych zapachów - urządzenie grzewcze nie emituje spalin, dymu oraz pyłu, ani żadnych zapachów.

Promienniki tarasowe

fot. sklep.enerzon.pl

Dlaczego będą najlepszym wyborem?

Dla ogrzewania zewnętrznych powierzchni z pewnością elektryczne promienniki podczerwieni będą najlepszym wyborem. Nie tylko ze względu na efektywność działania i emisję ciepła bezpośrednio na osoby, ale także na łatwy montaż. Ich umieszczenie w pożądanym miejscu nie stanowi problemu. W dodatku dzięki niewielkim gabarytom stanowią estetyczną dekorację tarasu, ogrodu zimowego lub przydomowej altany. Poza tym, świetnie sprawdzą się jako dodatkowe oświetlenie, co dodaje urządzeniu funkcjonalności. Najważniejszy jednak jest fakt, że panujące warunki atmosferyczne nie pozbawiają Nas możliwości wypoczynku na świeżym powietrzu. Nawet w chłodne wieczory, możemy zorganizować spotkanie i cieszyć się możliwością ogrzania otoczenia, dzięki elektrycznym promiennikom podczerwieni.

Jeśli zainteresował Cię temat to dowiedz się na co zwrócić uwagę przy kupnie elektrycznego promiennika tarasowego

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny