Bez względu na to, czy szukamy karmy suchej czy mokrej, czy posiadamy małego szczeniaka czy pupila w podeszłym wieku,karma stanowi podstawę jego żywienia. Z tego względu powinna zaspokajać wszystkie potrzeby zwierzęcia. Olbrzymi wybór w sklepach nie ułatwia podjęcia decyzji, ale po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedzieć, czym się kierować, dzięki czemu wybór będzie prostszy.Informacje, które są Ci potrzebne, producent karmy dla psów czy kotów podaje w nazwie i składzie swojego produktu.

Który producent karmy dla zwierząt i jaka karma dla psa? Podpowiadamy.

Wybierając karmę dla swojego pupila, zawsze należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

  • gatunek i wiek zwierzęcia
  • aktywność
  • zdrowie (czy cierpi na alergię? czy potrzebuje specjalistycznej karmy weterynaryjnej?)

Co oczywiste, karma dla szczeniąt będzie różniła się od karmy dla starszych psów proporcjami niezbędnych składników odżywczych.Z kolei karma dla psów aktywnych okaże się nieodpowiednia dla psa, który spędza całe dni na kanapie. Dopasowując karmę do psa, warto kierować się w pierwszej kolejności właśnie tymi wskazówkami. Producent karmy dla psów zwykle podaje także wielkość psa, dzięki czemu można dobrać rozmiar granulek karmy do wielkości naszego pupila.

Po uwzględnieniu tych czynników przychodzi kolej na bardzo istotny krok, którego nigdy nie należy pomijać –czytamy skład karmy. Psy i koty to mięsożercy, dlatego dobra karma powinna wyróżniać się wysoką zawartością mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego (podroby, tłuszcze zwierzęce). Skład karmy powinien być prosty, a na pierwszym miejscu powinno znajdować się mięso i inne produkty pochodzenia zwierzęcego. Wskazany jest także dodatek owoców i warzyw oraz olejów roślinnych, ponieważ te składniki stanowią cenne źródło witamin i minerałów. Jeśli skład jest długi, niezrozumiały i enigmatyczny (składniki nie są nazwane wprost – np. „oleje roślinne” zamiast „olej lniany”), wskazuje na dużą zawartość zbóż – zrezygnujmy z takiej karmy.

Pies lub kot powinien lubić i chętnie zjadać swoją karmę.Jeśli nasz pupil jest niejadkiem, warto na początek zamówić mniejsze opakowanie lub próbki i sprawdzić, czy dana karma zasmakuje pupilowi.Jeśli obserwujemy niepokojące zmiany (np.pies zaczyna się drapać, ma wzdęcia, biegunki itd), powinniśmy zaprzestać podawania konkretnej karmy i poszukać innej.

Jakich karm dla zwierząt unikać?

Wiesz już, czym się kierować podczas wyboru karmy, a czego warto unikać? Zrezygnuj z karm wegetariańskich i wegańskich – są one nieodpowiednie dla psów i kotów! Unikaj także karm, które zawierają niewiele mięsa (np. 4% to zdecydowanie zbyt mało), a na pierwszym miejscu w składzie mają zboża (ryż, kukurydzę, pszenicę itd.).Nie sugerujmy się opakowaniami i reklamami producenta – przed zakupem zawsze przeanalizujmy skład, by mieć pewność, że nasz pies lub kot otrzyma karmę dobrej jakości.Wbrew pozorom, dobre karmy wcale nie muszą być bardzo drogie, z kolei wysoka cena nie zawsze oznacza solidną jakość.

Karma dla zwierząt – producent naturalnej karmy

Jeśli proces wybierania karmy wydaje Ci się trudny i pracochłonny, postaw na pewniaka, czyli skóra producent karmy dla psów (sprawdź na: www.uniszki.pl).Mokra karma w batonach, puszkach i słoikach wyróżnia się naturalnym składem i wysoką zawartością mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego (ponad 65%), czyli dokładnie tym, czego potrzebują nasze zwierzaki.Różne smaki pozwalają dopasować karmę do upodobań pupila lub różnicować mu posiłki, a aromatyczny posiłek zachęci nawet czworonożnych niejadków. Karma dla psów i kotów tego producenta jest prosta w przechowywaniu i dostępna zarówno pojedynczo, jak i w większych zestawach.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej