Czym jest SEO?

SEO jest inaczej zespołem działań, które mają na celu poprawę jakości samej strony internetowej oraz przyciągnięcie do niej możliwie jak największej liczby internautów za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej (w polskich warunkach dominującą wyszukiwarką jest Google, zatem to na jej wymaganiach skupiają się działania rodzimych agencji SEO - godną polecenia agencją jest firma SEOdot). SEO jest wykonywane poprzez pozycjonowanie strony, raportowanie, audyty oraz umiejętny content marketing - słowem wszystko, co pozwoli poznać mocne i słabe strony serwisu internetowego oraz zoptymalizować ją w celu poprawy pozycji w wyszukiwarce.

Agencja SEO zajmuje się więc powyższymi zadaniami, które dodatkowo urozmaica o dodatkowe usługi zależne od potrzeb swoich klientów. Wszystko to jednak zmierza do jak najlepszego zadbania o strony klientów oraz zoptymalizowania ich, tak aby były przyjazne dla wyszukiwarek.

Tylko pozycjonowanie, czy pełna obsługa marketingowa?

Są oczywiście lepsze i gorsze agencje SEO. Spotkać się możemy z bardzo różnymi wariantami usług. Czasami agencje dysponują swoim personelem copywriterskim, część agencji oferuje usługi związane z tworzeniem i projektowaniem stron WWW, jeszcze inne oferują kompleksowe usługi obejmujące - oprócz pozycjonowania - także szeroko pojęty marketing internetowy i prowadzenie profili na portalach społecznościowych. Szerokie zakres oferowanych usług sprawia, że klienci postrzegają agencję SEO jako bardziej profesjonalną. Warto jednak pamiętać, że szeroka oferta nie zawsze świadczy o skuteczności samego pozycjonowania.

Przedsiębiorcy zwykle oczekują kompleksowych rozwiązań, ponieważ jest to po prostu wygodne. Jednak rzeczywistość wszystko weryfikuje. Jakość działań niektórych agencji SEO jest wątpliwa, niezależnie od tego, jak szeroki wachlarz usług oferują. To sprawia, że wybór agencji SEO bywa bardzo trudny i wiąże się ze sporym ryzykiem. Przed zdecydowaniem się na odpowiednią agencję powinniśmy sprawdzić jej portfolio lub wybrać agencję z polecenia - wówczas ryzyko jest zdecydowanie mniejsze.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny