Przygotowanie do mycia basenu ogrodowego

Zanim przystąpisz do mycia basenu, upewnij się, że woda jest we właściwym poziomie – nie powinna ona sięgać wyżej niż ¾ wysokości basenu. W przeciwnym razie mycie będzie niekomfortowe, a woda może wylewać się poza basen i zalać otaczającą go trawę w ogrodzie. Jeśli planujemy dokładne mycie dna basenu, to najlepiej spuścić całą wodę, ponieważ po takim myciu i tak będziemy musieli przepłukać basen i zalać go świeżą wodą. Pamiętaj o zakupie grubych, gumowych rękawiczek, które ułatwią czyszczenie i ochronią skórę dłoni. Wszystkie elementy nie związane stale z basenem, takie jak dziecięce zabawki powinny zostać usunięte na czas czyszczenia.

Mycie ręczne basenu ogrodowego

Jednym z najprostszych sposobów na umycie basenu jest mycie ręczne. W tym celu możesz użyć zwykłej szczotki do basenu i detergentu, za pomocą których usuniesz brud, osady i zanieczyszczenia. Pamiętaj, żeby używać detergentów przeznaczonych specjalnie do mycia basenów, ponieważ zwykłe środki czyszczące mogą negatywnie wpłynąć na pH wody. Środki do czyszczenia basenu zazwyczaj zawierają chlor oraz kwas askorbinowy, czyli popularną i dostępną w praktycznie każdym domu witaminę C.

Mycie za pomocą odkurzacza basenowego

Odkurzacz basenowy to urządzenie, które pozwala na skuteczne i dokładne czyszczenie basenu. Odkurzacz zbiera zanieczyszczenia z dna i powierzchni basenu i usuwa je do filtrów. Istnieją różne rodzaje odkurzaczy, w tym ręczne i automatyczne, więc warto rozważyć wybór odpowiedniego dla twojego basenu. To rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w przypadku basenów o większej powierzchni. W mniejszych basenach przeznaczonych do zabawy dla 1-2 dzieci, odkurzacz basenowy może się nie sprawdzić, a jego użytkowanie będzie bardziej problematyczne i męczące niż standardowe mycie ręczne.

Czyszczenie basenu ogrodowego domowymi sposobami

W poprzednim akapicie wspominaliśmy, że jednym ze środków do czyszczenia basenu jest kwas askorbinowy, który większość z nas posiada w domowej apteczce w postaci witaminy C. Jeżeli nie masz pod ręką specjalnej chemii do mycia basenu, spokojnie możesz użyć tego, co znajdziesz we własnym domu. Oprócz witaminy C rozpuszczonej w wodzie, dobrze sprawdzi się zwykły płyn do mycia naczyń czy soda oczyszczona. Domowe sposoby czyszczenia basenu są również bardziej bezpieczne, ponieważ nie zawierają silnej chemii, która może podrażnić skórę czy drogi oddechowe.

Czyszczenie basenu ogrodowego

Mycie basenu ogrodowego jest ważnym krokiem w utrzymaniu czystości i bezpieczeństwa dla użytkowników. Gruntowne czyszczenie basenu powinno odbyć się co najmniej 2 razy – przed rozpoczęciem sezonu oraz na po jego zakończeniu. Ważne jest, by regularnie dbać o stan naszego basenu, dlatego w przypadku dużej eksploatacji sprzętu, warto przemyć wodę z zanieczyszczeń nawet raz w tygodniu. W ten sposób nasz basen będzie służył nam wiele lat, a korzystanie z niego w upalne dni będzie w pełni bezpieczne dla dzieci i dorosłych.

Baseny i akcesoria znajdziesz na https://erli.pl/baseny-i-osprzet-baseny-ogrodowe,516

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej