Dlaczego warto postawić na catering bez laktozy?

Szacuje się, że nawet połowa polskiego społeczeństwa zmaga się obecnie z problemem, jakim jest nietolerancja laktozy. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że catering bez laktozy z roku na rok staje się tak popularny. Większość osób nie odczuwa szczególnych skutków spożywania laktozy. Zdarza się jednak, że nietolerancja jest naprawdę uciążliwa. Dlaczego wykluczenie laktozy, czyli cukru mlecznego jest tak ważne? Ponieważ może on powodować nieprzyjemności, dla osoby, która go spożywa. Wśród najczęstszych objawów wymienia się

  • wzdęcia,
  • nudności,
  • bóle brzucha,
  • biegunkę.

Jeżeli więc zauważyłeś, że po zjedzeniu jogurtu lub wypiciu szklanki mleka czujesz się gorzej - powinieneś się zbadać. Być może konieczna będzie dieta pudełkowa bez laktozy, która pozwoli Ci odzyskać codzienny komfort i dobre samopoczucie.

Jakie produkty wyklucza dieta pudełkowa bez laktozy?

Dieta pudełkowa bez laktozy wyklucza nie tylko mleko krowie, ale także kozie, które jak pokazują badania zawiera znacznie większe ilość cukrów mlecznych. Wśród wyeliminowanych z codziennego menu produktów znajdują się więc:

  • mleko,
  • maślanka,
  • jogurty,
  • serki i twarogi.

To jednak nie wszystko. Przy nietolerancji laktozy nie można także spożywać produktów, do których stworzenia wykorzystano mleko. Dla niektórych osób zaskoczeniem może więc być eliminacja lodów czy czekolady z codziennej diety.

Ze względu na fakt, że produkty mleczne mają za zadanie dostarczyć do organizmu takich składników jak różnego rodzaju witaminy i minerały, konieczne jest zastąpienie ich innymi towarami. W tym celu wykorzystuje się przede wszystkim rośliny strączkowe. Najpopularniejsze z nich, to soja, fasola, ciecierzyca czy bób. Te również chętnie stosuje dieta pudełkowa bez laktozy.

Dieta bez laktozy i jej wpływ na nasz organizm
Dieta bez laktozy i jej wpływ na nasz organizm

Catering dietetyczny bez glutenu i laktozy - dla kogo jest ta opcja?

Poza nietolerancją laktozy jednym z poważniejszych problemów jest także alergia na gluten. Osoby zmagające się z jedną i drugą przypadłością mają jeszcze trudniejsze zadanie, aby dopasować dietę, która będzie dla nich odpowiednia. Dlatego wiele z nich decyduje się na catering bez glutenu i laktozy - opracowany i przygotowany przez specjalistów.

Catering bez glutenu i laktozy (sprawdź na: https://mydish.pl/diety-pudelkowe/dieta-bez-glutenu-i-laktozy/) rezygnuje nie tylko z produktów mlecznych, ale także zbożowych. Oznacza to, że konieczne jest między innymi stosowanie specjalnego pieczywa - bezglutenowego. Dla niektórych osób niekorzystne bowiem mogą okazać się nawet śladowe ilości niedozwolonych składników.

Catering dietetyczny bez glutenu i laktozy - postaw na wygodne rozwiązanie

Osoby, u których diagnozuje się nietolerancję na laktozę lub gluten bardzo często są na początku przerażone koniecznością zmiany swojego jadłospisu. Nie jest łatwo przyzwyczaić się, co można jeść, a czego powinno się unikać. Właśnie z tego względu wiele firm proponuje gotową opcję, jaką jest dieta pudełkowa bez laktozy czy glutenu.

Wybierając tę opcję możesz liczyć na plan dietetyczny opracowany przez dietetyka. Nad przygotowaniem posiłków czuwają natomiast kucharze. Dzięki temu otrzymujesz w pełni zbilansowane posiłków, które każdego dnia dostarczone są pod Twoje drzwi. To spore ułatwienie - tym bardziej że nie wszystkie produkty bez laktozy czy glutenu są ogólnodostępne.

Poza komfortem i świadomością własnego bezpieczeństwa gotowy catering bez laktozy czy z wykluczeniem glutenu to ogromna wygoda. Nie ma konieczności samodzielnego przygotowywania posiłków. Zaoszczędzony czas możesz więc przeznaczyć na własne przyjemności lub dodatkową aktywność fizyczną, dzięki której będziesz czuć się jeszcze lepiej. To doskonała inwestycja we własne zdrowie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny