Malowanie dachów — efekt zbliżony do wymiany pokrycia

Remont dachu lub całkowita wymiana pokrycia mogą okazać się wydatkiem sięgającym dziesiątek tysięcy złotych. Niestety w razie przeciekania albo całkowitej utraty jakości blachy dachowej lub dachówek wydatek ten okaże się nieodzowny i może bardzo negatywnie wpłynąć na domowy budżet.

Jednak często mamy alternatywę i choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, to możemy osiągnąć dokładnie taki sam efekt, decydując się na malowanie dachu z blachy lub dachówki. Jest to czynność oferowana przez wykwalifikowane firmy, które w ramach

świadczonej usługi wymieniają też uszkodzone dachówki, myją dach pod wysokim ciśnieniem, odgrzybiają go i kilkukrotnie malują farbami wykazującymi doskonałą odpoprność na działanie czynników zewnętrznych. Profesjonalne usługi malowania dachówek znajdziesz na https://www.grupabiotop.pl/oferta/malowanie-dachowki/

Kompleksowy serwis oznacza, że właściciele nieruchomości mogą bardzo szybko poprawić estetykę zamieszkiwanych budynków, dbając jednocześnie o ich stan techniczny. Ten z kolei ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców, jak również utrzymania wartości nieruchomości na wypadek przyszłej odsprzedaży.

Malowanie blachodachówki — odnowienie właściwości ochronnych

Jakość pokrycia dachowego ma ogromne znaczenie dla wysokości kosztów eksploatacyjnych, jak również wpływa na komfort życia mieszkańców i ogólny stan techniczny całego obiektu. Przy wybieraniu dachu sugerujemy się zatem jego parametrami – w przypadku blachy jest to jakość definiowana m.in. przez grubość warstwy cynkowej, grubość samej blachy, jak również nakładanej na nią powłoki lakierniczej.

Niestety z czasem tracą one na wydajności, co jest procesem naturalnym, a czasem pokłosiem źle dobranych materiałów czy błędów w sztuce budowlanej. W efekcie dach też traci swoje funkcje, jest bardziej podatny na uszkodzenia spowodowane przez promienie UV, deszcz, śnieg, soki drzew, ptasie odchody, zanieczyszczenia z tlenku azotu i dwutlenku siarki.

Na szczęście w takiej sytuacji możliwe jest malowanie blachodachówki, czyli ponowne przywrócenie jej właściwości oraz odświeżenie wyglądu.

Malowanie dachu jako sposób na przedłużenie żywotności pokrycia

Malowanie dachów ma realny wpływ na walory estetyczne dachu oraz właściwości ochronne pokrycia. Najogólniej mówiąc, ma znaczenie dla żywotności pokrycia i pozwala ją wydłużyć. W praktyce usługi malowania dachów:

  • poprawiają odporność dachu na mróz, wodę, zanieczyszczenia (powłoka samoczyszcząca);
  • przywracają dachom czystość i blask (efekt Photoshopa);
  • skupiają się na poprawie wyglądu dachu, aby lepiej prezentował się nie tylko on, ale też cały budynek.

Jeżeli malowanie blachy dachowej lub dachówek zostanie połączone z zabiegami odgrzybiającymi odłuszczającymi, efekt będzie jeszcze lepszy. Zazwyczaj tak to właśnie wygląda, gdy do pracy zaangażujesz specjalistów, np. z grupy Biotop. Malowanie dachów poprzedza przegląd z wymianą pojedynczych, uszkodzonych dachówek oraz dokładne mycie. Malowanie dachów odbywa się dwuetapowo, co gwarantuje jednolite pokrycie bez prześwitów.

Dlaczego warto systematycznie malować dach?
Dlaczego warto systematycznie malować dach?

Mycie i malowanie dachów — większa wartość nieruchomości

Malowanie dachu to czynność, która bez wątpienia pomoże Ci utrzymać wartość nieruchomości na pożądanym poziomie. Podobnie jak inne inwestycje wykonywane w obiekcie wpływa na jego kondycję i wygląd, co jest ważne w kontekście przyszłej odsprzedaży.

Warto pamiętać o tym, że dzisiaj domy z rynku wtórnego są chętnie kupowane i sporo warte, ale inwestorzy mają też swoje wymagania. Do oględzin mogą zatrudnić fachowca, rzeczoznawcę, a sami na pewno zwrócą uwagę na to, jak prezentuje się dom, którym są zainteresowani. Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu wartości budynku, czyszczenie i malowanie dachu to podstawa.

Malowanie dachu z blachy lub dachówki a wymiana pokrycia — porównanie kosztów

Lepiej remontować lub wymieniać pokrycie, czy przeprowadzić malowanie dachówki lub malowanie blachy dachowej? Druga opcja jest zdecydowanie tańsza, a co istotne, przynosi dokładnie taki sam efekt. Warto jednak regularnie kontrolować stan technicznych dachu, bowiem gdy będzie już mocno zdegradowany, firma może odmówić jego pomalowania, sugerując wcześniejszą naprawę. Profesjonalne usługi malowania dachów blaszanych znajdziesz na: https://www.grupabiotop.pl/oferta/malowanie-blachy/

Jeżeli jednak jesteś na etapie, w którym możesz wybrać – malowanie blachodachówki czy wymiana, to wiedz, że oszczędności sięgną nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę materiały i robociznę ceny w przypadku dachu 290 metrów kwadratowych pokrytego dachówką betonową kształtują się mniej więcej następująco:

  • wymiana pokrycia = niecałe 85 000 złotych;
  • kompleksowe malowanie dachów (Biotop) = 14 500 złotych.

Zatem usługi malowania dachów mogą być 4-krotnie tańsze i to nawet w wariancie premium, który uwzględniliśmy wyżej (mycie, malowanie dachów i dodatkowe zabezpieczenia, cena malowania dachu z blachy jest niższa niż malowania dachówki, a wyceny są zawsze indywidualne). W przypadku tańszych wersji usługi malowanie dachów może kosztować nawet sześciokrotnie mniej niż wymiana pokrycia.

Zaplanuj inwestycję w dach, nie daj się zaskoczyć nagłej konieczności remontu

Zaniedbany dach może w każdej chwili zacząć przeciekać czy zerwać się pod wpływem wiatru. Korzystniej jest kontrolować jego stan i w razie zauważenia ubytków jakości zlecić renowację dachu z blachy z uwzględnieniem mycia, malowania dachów i nałożenia grzybobójczej farby do blachy dachowej niż zwlekać do ostatniej chwili.

Pamiętaj, że uszkodzony dach powoduje, że nie tylko cierpi Twój portfel, ale też zagrożone jest bezpieczeństwo rodziny i ogólny stan techniczny budynku.

Biotop — malowanie dachów w całej Polsce

Biotop to specjalistyczna firma do malowania dachów. Grupa zajmuje się odnawianiem pokryć wykonanych z blachy, dachówki, blachodachówki oraz innych na terenie całej Polski. Podejmuje się prac nawet w starszych budynkach, również tam, gdzie dach ma bardziej skomplikowaną konstrukcję.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny