Codzienna dawka ruchu dla zdrowia fizycznego i psychicznego

Zabawa jest niezwykle istotna dla prawidłowego rozwoju psów. A zdecydowanie najlepszą formą zabawy dla naszych psich przyjaciół stanowi aktywność na świeżym powietrzu. Codzienna dawka ruchu pozwala psu spalić nadprogramowe kalorie, chroniąc go przed nadwagą oraz otyłością, która jest niebezpieczna dla zdrowia. Aktywność fizyczna naszych braci mniejszych nie pozostaje też bez wpływu na zdrowie fizyczne zwierząt. Pies, któremu zostaje zapewniona odpowiednia dawka codziennego ruchu to zazwyczaj pies szczęśliwy, którego nie dotyka problem nudy czy apatii. ściem. Aby wspomóc aktywność fizyczną czworonogów pomocne mogą być różnego rodzaju zabawki dla psa, służące do aportowania.

Jak dobrać odpowiednią zabawkę dla naszego psa?

Wybierając zabawki dla psa, takie jak np.https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Akcesoria_Zabawki-dla-psa-282.html musimy dostosować je przede wszystkim do wielkości oraz wieku naszego czworonożnego przyjaciela. Inna zabawka będzie odpowiednia dla małego pieska w fazie wzrostu, inna zaś sprawi radość i wpłynie pozytywnie na rozwój dorosłego osobnika o dużej masie. Bardzo ważne jest, aby zabawki były wykonane z nietoksycznych materiałów i były bezpieczne dla naszych zwierząt. Należy wybierać akcesoria do zabawy sprawdzonych producentów, którzy stawiają na wysoką jakość swoich wyrobów. Trzeba też pamiętać o regularnej wymianie zużytych zabawek na nowe. Jeśli zauważymy, że zabawka naszego psiaka jest już w kiepskim stanie i na przykład rozpada się na mniejsze części, które pies może niechcący połknąć, należy szybko zmieniać ją na nowy egzemplarz.

Istota budowania więzi z czworonogiem

Odpowiednie dobór zabawki dla psa pozwala też budować oraz utrwalać emocjonalną więź z naszymi czworonogiem już od pierwszych miesięcy jego życia. Nic nie daje większej satysfakcji opiekunowi czworonoga niż radość jego czworonożnego towarzysza z nowej zabawki. Poza interesującymi zabawkami do aportowania (piłki czy krążki) na rynku znajdziemy również duży wybór różnego rodzaju akcesoriów do szarpania. Sznury wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów sprzyjają higienie jamy ustnej, dodatkowo masując dziąsła i uśmierzając ból związany z ewentualnymi podrażnieniami. W sklepach znajdziemy tez zabawki dla psa w kształcie zwierzaków o intensywnych kolorach, które dodatkowo wydają pobudzające psa dźwięki. Taka dźwiękowa zabawka z pewnością zachęci każdego psa do aportowania. Duży wybór interesujących zabawek dla czworonogów znajdziesz w internetowych sklepach zoologicznych.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny