Projekt domu przy Przyjemnej 28

Dom przy Przyjemnej 28 - www.galeriadomow.pl

Pierwszy wybór. Dom, czy mieszkanie?

W miejscu, w którym podejmujemy decyzje o naszym dalszym życiu zazwyczaj do wyboru mamy dwie drogi. Budowa domu, lub kupno mieszkania. Decyzja zależy od indywidualnych potrzeb i stylu życia poszczególnych inwestorów, ale jeśli cenimy sobie wolność i niezależność nasz wybór musi zakończyć się inwestycją we własny dom. Bo dom tak naprawdę to mieszkanie, tylko z wartością dodaną w postaci ogrodu i własnej działki. Takiego połączenia nie zagwarantuje nawet ekskluzywne mieszkanie w najlepszej dzielnicy miasta.

Decydując się na budowę domu najlepiej wybrać gotowe projekty domów (https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow). To w tym momencie najszybsza droga do własnych czterech ścian. Projekty domów, dostępne w sieci, lub stacjonarnie w autorskich pracowniach projektowych, to kompletne dokumentacje projektowe, na podstawie których szybko i sprawnie wybudujemy dom. Na etapie wyboru musimy zdecydować, jaki budynek najlepiej wpasuje się w naszą działkę. Jeśli zależy nam na dużym ogrodzie, warto postawić na projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym. Zajmują one mniej miejsca na działce, przez co więcej miejsca zostaje na zagospodarowanie przydomowej strefy zielonej.

Dom to pojęcie bardzo szerokie. Od budynku po poczucie więzi z konkretnym miejscem. Dla wielu inwestorów dom zaczyna się po przekroczeniu linii ogrodzenia. W przyjaznych i znajomych objęciach własnego ogrodu.

Dom przy Alabastrowej

Dom przy Alabastrowej 55 - www.galeriadomow.pl

Ogród – przestrzeń, która robi różnicę.

Czym jest tak naprawdę nasz ogród? Dlaczego odgrywa tak wielkie znaczenie w poczuciu swobody i wolności domowników? Dlaczego wybieramy dom z ogrodem, zamiast stylowego loftu 5 minut od tętniącego życiem centrum miasta? Odpowiedź kryje się w ogromnym potencjale, który kryje własny kawałek ziemi. Ogród to poszerzenie obszaru własności, którym jest dom, rozumiany jako budynek. Z chwilą przekroczenia granicy własnej działki jesteśmy już u siebie. Możemy czuć się swobodnie i bezpiecznie.

Relaks

Własny ogród, czyli przestrzeń, którą zagospodarowujemy po wybudowaniu domu, spełnia szereg funkcji dodatkowych. Jest przede wszystkim miejscem codziennego relaksu. To tu bawimy się z dziećmi, biegamy z psem, czy opalamy się, leniwie leżąc na leżaku, lub kocu. Ogród może zastąpić nam plażę – jeśli zdecydujemy się na ogrodowy basen, boisko – gdy ustawimy w nim bramki, czy zielony park, w którym uwielbiamy czytać książki – gdy zadbamy o posadzenie drzew i krzewów. Relaks u siebie w ogrodzie często jest bardziej ceniony niż przebywanie w najbardziej stylowych wnętrzach nowego domu. Bezpośredni kontakt z naturą to doświadczenie nie do przecenienia.

Aktywność fizyczna

Ogród to nie tylko strefa beztroskiego relaksu. Nie zapominajmy, że o nasz ogród ktoś musi zadbać. Najlepiej jak będziemy sami się o niego troszczyć, co dobrze wpłynie również i na nas. Pamiętajmy, że dom to nie tylko komfort i wygoda – to także i obowiązki. Wybieramy projekt domu, realizujemy inwestycję, a potem trzeba stanąć na wysokości zadania. Zimowe odśnieżanie, letnie koszenie trawy, jesienne grabienie liści, czy wiosenne porządkowanie terenu to obowiązki, które musimy spełnić. Jeśli praca nie jest nam straszna to szybko złapiemy bakcyla i sezonowe prace w ogrodzie mogą stać się naszą pasją.

Miejsce spotkania

Gdy zadbamy o swój ogród z dumą możemy się nim pochwalić przed znajomymi lub sąsiadami. W każdym z nas tkwi element rywalizacji, dlatego dbałość o stan naszego ogrodu może być traktowane jak swoiste pole walki. Gdy właściwie wykonamy zadanie, a nasz ogród będzie miejscem eleganckim, przyjemnym, a zarazem funkcjonalnym, z pewnością zyskamy na dobrosąsiedzkich relacjach. Urządzane w ogrodzie grille, czy spotkania na otwartym powietrzu integrują lokalną społeczność. Zapraszając sąsiadów do siebie z pewnością nie stracimy nic, a zyskać możemy wiele.

Własny ogród to miejsce specyficzne. Jesteśmy w nim jednocześnie u siebie, ale też mamy kontakt ze światem zewnętrznym. To przestrzeń, w której możemy się czuć bezpiecznie tworząc jednocześnie większą społeczność sąsiedzką, lokalną. Nasz ogród jest nasz, lecz jest równocześnie częścią krajobrazu najbliższej okolicy. Tworzy go na równi z innymi będąc jednocześnie sam zamkniętą całością, zaaranżowaną według naszego pomysłu.

Własny ogród to marzenie każdego inwestora budującego własny dom. Pomijając kwestie estetyczne, to miejsce, które jest nasze w stu procentach. To nasza wizytówka, nasze okno na świat i nasz własny świat, zamknięty w granicach naszej działki. To poczucie wolności i bezpieczeństwa, którego nie da żaden balkon, czy taras, na żadnym strzeżonym osiedlu.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej