Doniczki samonawadniające – opis działania

Donice z nawadnianiem składają się z doniczki, przypominającej tradycyjny pojemnik, w którym hodujemy rośliny oraz ze zbiornika na wodę, wyposażonego we wskaźnik jej poziomu. Górna część jest wypełniona podłożem, w którym rozwija się roślina. Elementem łączącym obie części są różne urządzenia, np. knoty wiszące w zbiorniku z wodą lub specjalne wąsy, chłonące wodę ze zbiornika. Uzupełnianie zbiornika z wodą jest możliwe dzięki otworowi do podlewania.

Duże ciężkie donice wyposażone są w kółka, zamontowane na spodniej części pojemnika, dzięki czemu okazałe dekoracyjne rośliny mogą być przesuwane w dowolne miejsce we wnętrzu lub z mieszkania na balkon. Wewnętrzny pojemnik z uchwytami jest wyjmowany. W sprzedaży znajdują się także wiszące doniczki z systemem nawadniania. Dekoracyjne doniczki podwieszane są na lince stalowej, gwarantującej bezpieczeństwo przebywającym w jej otoczeniu osobom. Dolny pojemnik ma otwór do podlewania oraz wskaźnik poziomu wody.

Na balkonach i tarasach sprawdzą się skrzynki i doniczki balkonowe z systemem nawadniania. Pojemniki, wykonane z polipropylenu, są odporne na promienie UV oraz uszkodzenia mechaniczne. Doniczki i skrzynki łatwo utrzymać w czystości. Skrzynki i doniczki samonawadniające można wykorzystać do uprawy kwiatów balkonowych oraz ziół. Urządzeniem łączącym jest knot, dzięki któremu woda dostarczana jest do pojemnika z podłożem. Wskaźnik poziomu wody informuje nas o konieczności jej uzupełnienia.

Rynek ogrodniczy oferuje wiele modeli pojemników. Możemy wybrać duże donice, odpowiednie do uprawy okazałych roślin lub skrzynki i doniczki z systemem nawadniania, w których będą dobrze się czuły mniejsze rośliny. Cena skrzynek balkonowych wynosi od około 20 zł do około 300 zł za sztukę. Za dekoracyjne doniczki samonawadniające zapłacimy od około 8 zł do około 400 zł za sztukę.

Nawadnianie doniczek – przegląd interesujących ofert

Doniczki samonawadniające DOPPIO – to niedroga propozycja pojemników dwukolorowych, które wyróżniają się oryginalnym kształtem. Można zmieniać położenie wewnętrznej części doniczki, uzyskując ciekawe efekty kompozycyjne. Dzięki cyrkulacji powietrza między pojemnikami, podłoże ma odpowiednią wilgotność. W doniczce sprawdzi się uprawa mniejszych kwiatów pokojowych. Za doniczki z nawadnianiem, o średnicy 14 cm, zapłacimy około 8 zł.

Donice wiszące MARETA – o pojemnościach 4,5 litra oraz 5,4 l,wykonane są z dwukolorowego tworzywa sztucznego, odpornego na uszkodzenia i zmienne warunki pogodowe. System nawadniania, wskaźnik poziomu wody oraz otwór do uzupełniania jej poziomu, sprzyjają uprawie roślin pokojowych i balkonowych. Donice podwieszane są na mocnych łańcuchach. Cena pojemników wynosi około 40 zł – 46 zł. Dekoracyjne donice wiszące PLASTIA oraz BERBERIS wyróżniają się ciekawym wzornictwem i zróżnicowaną kolorystyką. Donice dostępne są za około 100 zł za sztukę.

System nawadniania i doniczki z systemem nawadniania oraz duże donice z nawadnianiem
Donice z nawadnianiem na balkon i do ogrody, czyli doniczki z systemem nawadniania

Oryginalne doniczki z systemem nawadniania – wykonane ze stali nierdzewnej chromowo-niklowej, dostępne są za około 260 zł – 280 zł. Producenci doniczek podkreślają wyjątkowość użytych materiałów – długoletnie użytkowanie, łatwość w utrzymaniu czystości oraz odporność na zarysowania. Godne uwagi są doniczki z podświetleniem LED. W tego typu doniczkach pięknie prezentują się zioła, które, hodowane w stalowych pojemnikach, utrzymują swoje zdrowotne właściwości. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak wybrać doniczki do domu.

Skrzynki i doniczki balkonowe z systemem nawadniania

Skrzynki z systemem nawadniającym - sprawdzą się na balkonach i tarasach. Można uprawiać w nich dekoracyjne kwiaty, zioła, a nawet warzywa. Do ich produkcji używane są materiały najwyższej jakości, odporne na działanie promieni słonecznych, zmienną pogodę oraz uszkodzenia mechaniczne. Wodę do pojemnika dostarczamy przez otwór wlewowy. Podłoże, chronione podwójnymi ściankami, pozostaje właściwie nawilżone. Producenci oferują skrzynki o ciekawej kolorystyce i zróżnicowanej pojemności. Za skrzynki balkonowe zapłacimy od około 22 zł do około 300 zł za sztukę.

Dekoracyjne doniczki samonawadniające CALIMERA – sprawdzą się na zewnątrz, jak i w pomieszczeniu. Wysokiej jakości tworzywo sztuczne, z którego wykonano doniczki, jest lekkie oraz odporne na zmienne warunki pogodowe. Doniczki wyróżniają się ciekawym wzornictwem. Czarna, oliwkowa, biała lub czerwona barwa tworzywa dobrze komponuje się z kolorowymi kwiatami. Producent oferuje doniczki w trzech kształtach, o średnicy 17 cm, 35 cm oraz 50 cm. Cena doniczki wynosi około 69 zł do 400 zł za sztukę.

Donice na nogach URBALIVE – umożliwiają stworzenie domowego ogródka, który podkreśli zarówno nowoczesny, jak i tradycyjny styl pomieszczenia. Możemy ustawić obok siebie pojemniki o różnej wysokości, z nasadzeniami ziół lub kwiatów pokojowych. Zielona strefa, o zdrowym mikroklimacie, umili codzienny wypoczynek. Pojemnik na wodę mieści 28 l, dzięki czemu nawadnianie doniczek możliwe jest przez dłuższy czas. Producent oferuje donice w kolorze żółtym oraz antracytowym. Cena za jedną sztukę wynosi 392 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny