Spędzając czas na świeżym powietrzu, można wiele zyskać. Kontakt z przyrodą poprawia samopoczucie oraz pozytywnie wpływa na zdrowie. Dzieci chętnie bawią się na zewnątrz, a dorośli z radością obserwują rosnące rośliny i relaksują się podczas grillowania lub kąpieli w ogrodowym basenie. Jeśli lubisz spędzać czas na działce rekreacyjnej, postaw na drewniany domek. Dzięki niemu będziesz wypoczywać w ogrodzie jeszcze częściej.

Drewniane domki letniskowe

Drewniane domki letniskowe są idealnym wyborem dla osób, które chcą nocować na swojej działce rekreacyjnej. Domek letniskowy z drewna jest przystosowany do użytkowania całorocznego lub sezonowego w zależności od wersji, którą wybierze zamawiający. Na drewnolandia.pl dostępne są oba typy budynków.

Gotowe domki letniskowe stawia się szybko i prosto. Wykonuje się je z gotowych elementów, które łączy się ze sobą na działce. Dzięki temu budynek można bez trudu wznieść nawet w jeden dzień. W domkach znajduje się miejsce na łazienkę z toaletą, aneks kuchenny oraz sypialnię. Dla rodzin oraz osób często zapraszających gości odpowiednie są nieco większe budynki, w których znajdują się co najmniej dwie sypialnie.

Co ważne, domki rekreacyjne z drewna można budować bez pozwolenia. Takie obiekty mają powierzchnię poniżej 25 m2 w przypadku zabudowań parterowych i poniżej 35 m2 w przypadku domków z piętrem. Dzięki temu unika się kłopotliwego uzyskiwania zezwolenia na budowę, którego wydanie może zająć sporo czasu i wymagać poniesienia wielu dodatkowych kosztów.

W zależności od upodobań domek letniskowy może posiadać taras drewniany. Jeśli wybierze się wersję z tarasem, od razu zyska się przestrzeń do wypoczynku przy grillu, opalania się lub czytania na świeżym powietrzu. Na tarasie można również zorganizować wygodną przestrzeń do zabawy dla dzieci, które uwielbiają spędzać czas w ogrodzie.

Domki narzędziowe na działkę

Rodzinne ogrody działkowe przeżywają w ostatnich latach prawdziwy renesans. Mieszkańcy miast chętnie uciekają na swoje działki, by wypocząć po pracy lub spędzić weekend na świeżym powietrzu. Dodatkowo w ogrodzie ma się miejsce do uprawy własnych warzyw, owoców oraz kwiatów, które tworzą wielobarwne dywany przez całe lato. Jednak by dbać o ogródek działkowy, potrzebne są liczne narzędzia. Do ich przechowywania niezbędny jest domek narzędziowy.

Drewniany domek narzędziowy zabezpiecza narzędzia takie jak łopaty, szpadle, konewki, węże ogrodowe i motyki przed korozją oraz uszkodzeniem na skutek ekspozycji na czynniki atmosferyczne. Wszystkie posiadane narzędzia są chronione przed deszczem, śniegiem, promieniowaniem UV oraz wahaniami temperatur, dzięki czemu służą dłużej. Dodatkowo w domku drewnianym można bezpiecznie przechowywać kosy spalinowe, kosiarki oraz inne urządzenia, które przydają się do pielęgnacji trawnika. Domek jest zamykany na klucz lub kłódkę, dlatego stanowi skuteczną ochronę sprzętów przed kradzieżą.

Domek narzędziowy dodatkowo może być rozbudowany o taras drewniany. Na tarasie znajdzie się miejsce na stół, krzesła, ławkę, a nawet huśtawkę, na której wypocznie cała rodzina. Takie miejsce powoli zrelaksować się po pracy na działce oraz w przyjemnej atmosferze spędzić leniwe, niedzielne popołudnie. Dodatkowo taras może posiadać zadaszenie, dzięki któremu będzie można schronić się przed deszczem w czasie przelotnej mżawki lub letniej burzy.

Inne zabudowania drewniane do ogrodu

Architektura drewniana do ogrodu jest popularna od lat, lecz nikogo nie powinno to dziwić. Trwałe, ponadczasowe i funkcjonalne zabudowania służą doskonale wszystkim, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Jakie budynki prócz domków letniskowych i narzędziowych mogą przydać się w ogrodzie?

Wiata na samochód jest dobrym rozwiązaniem dla osób zmotoryzowanych. Dzięki niej można zaparkować bezpiecznie auto nawet podczas weekendowego pobytu na działce. Wiata zabezpieczy pojazd przed ewentualnym gradem lub zniszczeniem przez inne czynniki atmosferyczne. Dodatkowo pod zadaszeniem można przechować rowery, hulajnogi oraz inne pojazdy, które rodzina zabrała ze sobą na działkę.

Drewutnia jest przydatna dla osób, które korzystają z grilla opalanego drewnem lub posiadają w domku letniskowym kominek. W drewutni wysuszy się i przechowa drewno przygotowane do palenia. Dzięki zadaszeniu ochroni się opał przed zamoczeniem, utrudniającym spalanie drewna w efektowny sposób.

Drewniane WC jest natomiast praktycznym rozwiązaniem na działkach, na których nie ma możliwości stworzenia innej toalety. Własne WC uchroni użytkowników działki przed korzystaniem ze wspólnych toi-toi lub koniecznością załatwiania potrzeb fizjologicznych w inny, mało komfortowy sposób.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny