Łazienka wyposażona w drewniane meble łazienkowe (sprawdź na: https://mantes.pl/) zyskuje wyjątkowy, przytulny charakter, zaprasza do relaksu po ciężkim dniu pełnym wyzwań. Nic więc dziwnego, że wiele osób marzy o łazience z elementami drewna. Część z nich rezygnuje jednak ze swojego pomysłu, obawiając się, że wilgoć zniszczy drewniane meble i akcesoria. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?

Jeśli marzy Ci się łazienka z drewnianymi meblami, możesz zdecydować się na meble łazienkowe wykonane z litego drewna lub materiału drewnopodobnego. Poznaj charakterystykę obu materiałów i dowiedz się, jak najlepiej zaaranżować łazienkowe wnętrze z drewnianymi meblami w roli głównej.

Meble z litego drewna czy drewnopodobne?

Jeśli decydujesz się na meble z litego drewna, musisz wiedzieć, że nie każda odmiana tego surowca nadaje się do produkcji mebli łazienkowych.

Warto wybrać meble z gatunków drewna, które cechuje duża odporność na wilgoć, np. z drewna tekowego. Dość powiedzieć, że teczyna była przez wieki używana do budowania statków. W swojej strukturze zawiera oleje, które chronią drewno przed nasiąkaniem wilgocią. Za wyjątkowymi cechami drewna tekowego, idzie też niestety jego wyjątkowo wysoka cena.

Z rodzimych gatunków drewna w łazience najlepiej sprawdzi się dąb. Decydując się na dębowe meble łazienkowe, należy pamiętać o impregnacji. Regularne woskowanie sprawi, że drewno nie będzie nasiąkać wilgocią, dzięki czemu się nie odkształci. Ponadto nie należy zostawiać na drewnianych meblach rozchlapanej wody – trzeba ją szybko wytrzeć.

Meble z materiału drewnopodobnego np. izotropowej płyty MDF łączą piękny wygląd drewna i łatwość w pielęgnacji. Płyta MDF nie nasiąka wodą, nie trzeba pamiętać, by od razu ścierać każdą kropelkę. Meble drewnopodobne nie wymagają również impregnacji. Ponadto ich cena jest zazwyczaj bardziej przyjazna dla portfela niż cena mebli z litego drewna.

Drewniane meble łazienkowe – z czym łączyć?

Sposobów na aranżację łazienki z drewnianymi meblami jest wiele. Ciepły odcień drewna będzie doskonale łączył się z białą armaturą i jasnymi płytkami. Uzyskasz w ten sposób wnętrze w nowoczesnym, ale przytulnym, skandynawskim stylu.

Jeśli chcesz nadać swojej łazience nowoczesny, industrialny charakter, pomyśl o zestawieniu drewnianych mebli z glazurą imitującą beton. „Kropką nad i” takiej aranżacji będą czarne elementy armatury łazienkowej.

Drewniane meble doskonale uzupełnią łazienkę utrzymaną w stylu vintage. Urządzając wnętrze w klimacie z poprzedniej epoki, warto wybrać wannę wolnostojącą oraz zadbać o detale, takie jak zdobiona rama łazienkowego lustra czy dekoracyjny kran przy umywalce.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny