Drinki z wódką na lato

Królowa mocnych alkoholi (uznawana za taką przynajmniej w naszej strefie kulturowej), jedyna i niezastąpiona wódka. Mimo że sama w sobie kojarzy się raczej z zimą, to doskonale sprawdzić może się też latem. Jeśli zatem zastanawiamy się, co jest niezbędne, gdy zamierzamy przygotować lekkie drinki lato (a także te mocniejsze), powinniśmy bezapelacyjnie zacząć od wódki na Winnica Lidla. Najprostsze drinki z wódką na lato to czysta z colą, sokiem pomarańczowym, jabłkowym lub Sprite’em, np. w proporcjach 1:4.

Poszukując ciekawych drinków na lato z wódką, powinniśmy dać szansę także nieco bardziej rozbudowanym połączeniom. Jedno z nich to nieśmiertelny koktajl Sex on the Beach. Do jego przyrządzenia wykorzystamy po 40 ml wódki, soku pomarańczowego i soku żurawinowego oraz 20 ml likieru brzoskwiniowego. Wszystkie składniki możemy po prostu wymieszać w wysokiej szklance koktajlowej wraz z lodem.

Inny dobry drink na lato z wódką to Vodka Sunrise. Połączmy w shakerze 50 ml wódki i 80 ml soku pomarańczowego. Przelejmy koktajl do szkła, a następnie po ściance dodajmy 50 ml grenadyny. Jeśli uda nam się nie wymieszać warstw, w naszym szkle pojawi się spektakularny wschód słońca! Uwaga – zachęcamy także do wypróbowania koktajlu Tequila Sunrise!

A skoro już jesteśmy przy malowniczych widokach – jeszcze jeden wyborny drink na lato to Rajska Zatoka. Do szklanki koktajlowej wypełnionej lodem wlejmy kilka kropel grenadyny. Następnie – 150 ml soku pomarańczowego. Wymieszajmy w shakerze 40 ml likieru Blue Curacao i 40-50 ml wódki. Mieszankę przelejmy do szkła, niezwykle delikatnie. Jeśli i tym razem uda nam się zachować warstwy, naszym oczom ukażą się piaszczysta plaża i majestatyczny ocean! Oczywiście dekoracja w postaci plasterka cytryny jak najbardziej wskazana!

Orzeźwiające drinki na lato z ginem

Przygotowując menu drinków na lato, koniecznie musimy uwzględnić również gin. To właśnie drinki z ginem na Winnica Lidla w opinii wielu stanowią wymarzony wybór na najgorętsze dni roku – zarówno na szaloną zabawę plażową (czy domową), jak i wieczorny relaks z dobrym filmem. Jeśli nie chce nam się akurat zbytnio kombinować – orzeźwiające drinki na lato to gin w połączeniu z tonikiem, Spirte’em czy sokiem grejpfrutowym. My jednak gorąco (wszak to drinki na lato!) zachęcamy do barmańskich eksperymentów! Nasz pierwszy typ to Blue Lagoon. Do szklanki koktajlowej z lodem wlejmy 40 ml ginu i 10 ml Blue Curacao. Całość uzupełnijmy lemoniadą lub Sprite’em. Gotowe!

Jaki owoc, oprócz cytryny, doskonale dogaduje się z ginem? Oczywiście limonka. Dlatego też kolejnym z naszych typów na dobrego drinka na lato jest Gimlet. Możemy przyrządzić go, zachowując różne proporcje składników. My zachęcamy, jak Raymond Chandler przed laty, do zestawienia takich samych porcji ginu i kordiału limonkowego. Jeśli poszukujemy jednak wyjątkowo lekkiego drinka na lato, proporcje możemy zmienić, faworyzując kordiał (czyli syrop cukrowy aromatyzowany limonką). Uwaga – gdy chcemy, by Gimlet okazał się jeszcze lepszym drinkiem na lato, możemy w shakerze zmiażdżyć nieco bazylii i kilka plasterków ogórka, następnie dodać gin i kordiał, zamieszać i przecedzić do szkła!

Dobre drinki na lato z winem musującym (i ginem!)

Na początku tekstu wspominaliśmy, że dobre drinki na lato to także te, do których stworzenia wykorzystamy wino musujące. Rozwińmy nieco ten temat. Jeśli w shakerze wymieszamy 40 ml ginu, 20 ml soku z cytryny i 20 ml syropu cukrowego, a otrzymaną mieszankę przelejemy do kieliszka i uzupełnimy kompozycję 80 ml wina z bąbelkami, uzyskamy klasyczny koktajl French 75. Kolejną z barmańskich kompozycji, które polecamy wszystkim poszukującym dobrych drinków na lato, jest Gin Fizz (45 ml ginu, 30 ml soku z cytryny, 10 ml syropu cukrowego, oraz odrobina wody mineralnej), a w szczególności jego wariant z winem musującym i syropem z czarnego bzu. W pojemniku barmańskim wymieszajmy 50 ml jałowcówki, 30 ml syropu (lub likieru) oraz 20 ml soku z cytryny. Całość przelejmy do kieliszka koktajlowego i uzupełnijmy koktajl winem musującym.

W naszym poradniku skupiliśmy się jedynie na kilku pomysłach na dobre drinki na lato. Pamiętajmy jednak, że jest ich znacznie więcej. Na przykład te z rumem czy innymi alkoholami! Na uwagę zasługują też wielosmakowe drinki bezalkoholowe. Jeśli zamierzasz zaskoczyć swoich przyjaciół bogatym menu drinków na lato, sprawdź, jakie alkohole mocne na Winnica Lidla poleca drinkomaniakom!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny