Fotopułapka

Ochrona terenów leśnych

Fotopułapki leśne (zobacz na spy-center.pl) to dla zarządców lasów urządzenie wręcz idealne. Kamerki nadają się do montażu w każdym miejscu i niestraszne im są niekorzystne warunki pogodowe. Fotopułapki idealnie nadają się do zamontowania na pniu drzewa, a specjalna obudowa stanowi świetny kamuflaż. Tylko po co leśniczym kamery? Na terenie lasu również dochodzi do łamania prawa. Nielegalna wycinka drzew, kłusownictwo, kradzieże drewna czy też składowanie śmieci. Uchwycenie takich działań na nagraniu może pomóc w odnalezieniu sprawców.   

Sposób na włamywaczy

Jeśli jesteśmy właścicielami dużej posesji lub działki, fotopułapki również mogą okazać się przydatne. Będzie to przede wszystkim świetna ochrona na wypadek włamania. Urządzenia są wyposażone w czujniki ruchu, dzięki czemu są w stanie wykryć intruzów nawet po zmroku. Jeżeli nieproszony gość wtargnie na naszą posesję, zostanie uwieczniony na nagraniu lub zdjęciu. Wszystkie dane zostaną zapisane na karcie pamięci i będą mogły posłużyć jako dowody w sprawie sądowej.  

W trosce o firmę

Wiele mniejszych przedsiębiorstw boryka się np. z kradzieżami sprzętu, asortymentu itp. Niestety, posiadanie systemu monitoringu nie gwarantuje schwytania sprawców i odzyskania utraconego mienia. Kamery przemysłowe jedynie rejestrują obraz, natomiast by zareagować na czas, niezbędna jest obecność np. stróża nocnego. Alternatywą mogą okazać się właśnie fotopułapki. Nowoczesne urządzenia tego typu wyposażone są w moduły GSM. Oznacza to, że w momencie wykrycia ruchu, kamera prześle zdjęcie pod wskazany wcześniej numer telefonu. W ten sposób przedsiębiorca będzie mógł ocenić czy właśnie pada ofiarą kradzieży i w razie potrzeby zaalarmować odpowiednie służby.

Coś dla miłośników przyrody

Wykrywanie kryminalnej działalności to nie jedyne zadanie, do którego nadają się fotopułapki. Przysłużą się one również pasjonatom leśnej fauny. Obserwacja codziennego życia zwierząt nie jest łatwa, a wiele gatunków unika kontaktu z ludźmi. Jednym ze sposobów na pokonanie tej przeszkody są właśnie fotopułapki. Dzięki nim można monitorować trasy, po których wędrują zwierzęta, śledzić ich codzienne życie i reagować, gdy ich spokój zostanie zakłócony. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny