Produkty pszczele – jakie sklepy polecamy?

Sklep Pszczelarski „Łysoń”

To jedna z najbardziej popularnych firm w całej Polsce. Przedsiębiorstwo Pszczelarskie „Łysoń” swoje korzenie na rynku ma od 1995 roku. To sklep, w którym znaleźć możesz sprawdzone produkty do pasieki – takie, jak profesjonalny sprzęt pszczelarski . To jedna z największych firm na rynku europejskim, jeżeli chodzi o branżę pszczelarską. Właśnie w tym miejscu możesz kupić ule styropianowe i drewniane, ale też np. wysokiej jakości miodarki, urządzenia do dozowania i odsklepiania miodu czy inne sprzęty służące do utworzenia i stałego rozwijania pasieki. Zakupiony sprzęt pszczelarski z całą pewnością ułatwi hodowanie pszczół, ale też pozyskiwanie miodu. Znajdziesz tu również asortyment pszczelarski wszelakiej maści, a także… kosmetyki i środki spożywcze stworzone z miodu.

Oprócz tego, w sklepie pszczelarskim „Łysoń” dostępna jest również pierzga pszczela – pokarm dla pszczół stanowiący źródło białka, ale też mikroelementów i witamin oraz aminokwasów. Ze względu na to, że posiada ona wiele prozdrowotnych właściwości, z powodzeniem mogą stosować pierzgę również… ludzie! Warto wspomnieć, że pierzga może być trochę droższa od samego miodu – właśnie ze względu na swoje właściwości zdrowotne. W sklepie „Łysoń” 1 kg pierzgi kosztuje 189 zł, z kolei za 3 kg trzeba zapłacić 537 zł.

W sklepie znajdziesz również m.in. płytki poławiające pyłek pszczeli, ale też sam pyłek (mikronizowany). Pyłek kwiatowy pszczeli jest naturalnym granulatem, jaki wykonują pszczoły. To właśnie one zlepiają drobiny pyłków kwiatowych miodem! Pyłek jest źródłem mikroelementów i witamin – zwłaszcza żelaza, magnezu czy też potasu. Warto wzbogacić swoją dietę właśnie o niego! Zwłaszcza, że pyłek pszczeli odgrywa kluczową rolę, jeżeli chodzi o rekonstrukcję… odporności człowieka na choroby! Pyłek to również źródło białka, które stanowi w nim od 20 do aż 40 %. Zawiera też więcej witaminy C, niż… jabłka! W sklepie „Łysoń” za 0,5 kg pyłku kwiatowego od pszczół trzeba zapłacić 75 zł brutto.

Centrum Pszczelarskie „Wilde”

Jest to wysoko wyspecjalizowane gospodarstwo pasieczne, dzięki któremu każda pasieka przydomowa może się z powodzeniem rozwinąć. „Wilde” zajmują się bowiem hodowlą, ale też sprzedażą matek pszczelich i produkcją nowych rodzin pszczół. Możesz tu również nabyć najwyższej jakości produkty pszczele, od hodowli pszczół kraińskich – najłagodniejszego gatunku, który dobrze trzyma się plastrów. Ceny pszczół zależeć będą od tego,  czy matka pszczela jest:

 • unasienniona naturalnie,
 • unasienniona sztucznie,
 • użytkowa,
 • reprodukcyjna,
 • sztucznie czerwiąca,
 • bez sprawdzonego czerwienia.

W sklepie można również nabyć odkład z matką ubiegłoroczną (lub aktualną) unasiennioną czerwiącą użytkową, a także z matką inseminowaną czerwiącą reprodukcyjną. Ceny za odkład wahają się między 250 a 500 zł.

Produkty pszczele – polecane sklepy

Sklep Pszczelarski „Łukasiewicz”

Jest to jeden z największych sklepów internetowych tego typu w Polsce. Znajdziesz tutaj zarówno wysokiej jakości sprzęt pszczelarski, jak też wiele akcesoriów dostępnych w sprzedaży wysyłkowej. Jeżeli chciałbyś jednak zakupić większą ilość produktów, możesz wybrać się do firmowej hurtowni pszczelarskiej, jaka znajduje się w Suchlicy – bądź do sklepu pszczelarskiego stacjonarnie, w Stargardzie. Bez problemu zaopatrzyć się tu możesz w:

- miodarki radialne i kasetonowe,
- odzież pszczelarską,
- węzy pszczele,
- ule dla pszczół,
- produkty spożywcze i preparaty zdrowotne (jak pierzga pszczela, propolis czy naturalny miód pszczeli).

Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik”

Rodzinna firma została założona już w… 1973 roku! „Sądecki Bartnik” to jedna z najbardziej popularnych marek tego typu w Polsce, stojąca na czele sklepów pszczelarskich od wielu lat i założona przez zafascynowaną pszczołami rodzinę Kasztelewiczów. W sklepie „Sądecki Bartnik” znajdziesz potrzebny do utworzenia pasieki sprzęt pszczelarski:

 • miodarki
 • ule styropianowe
 • środki chemiczne
 • odzież ochronną
 • drobny sprzęt pszczelarski

Możesz także zakupić u „Sądecki Bartnik” matki pszczele różnego rodzaju (cena zależna od rodzaju matki), a także odkład pszczeli (3 plastry z czerwiem, 1 plaster okrywowy z zapasem pokarmu i młodą matkę czerwiącą linii car Karpatka). Cena za jeden okład to 220 zł. Oprócz tego, wyszukać tu możesz również naturalne produkty z pasieki takie, jak: miody, miody pitne, kosmetyki i leki, a także produkty pszczele (np. pierzga pszczela czy pyłek kwiatowy). Pamiętaj przy tym, że ilość realizacji zamówień jest… ograniczona!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.5% czytelników artykuł okazał się być pomocny